Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Ο πατερνμαστερ λέει για τα ανακοντα ότι εχει το σπειρωμα με τετοια φορα που σταματάει την περιστροφή του συγκεντρωτηρα.
Eγω συμφωνω με τν Μιχαλη γτ ο συγγεντροτηρας ήταν μονοπλευρα δαγκωμενος οποτε περασε λοξά η φουστα
 
Eγω συμφωνω με τν Μιχαλη γτ ο συγγεντροτηρας ήταν μονοπλευρα δαγκωμενος οποτε περασε λοξά η φουστα
Εχει να κανει με το αμορτησερ.......και κατα ποσο κατανεμει της δυναμεις του πανω στην φουστα....
Και ενα δευτερο.....αν κατα το ρηξημο της μπαρουτης αυτη πεσει μονοπαντα στο φυσιγγι ..μπαινοντας ο συγκεντρωτηρας την εγκλοβηζει μονοπαντα.....
Κατα την εκρηξη καποιες πολλη μαλακες φουστες σε σηναρτηση με το κατα καποιο τροπο ανησοροπο αμορτησερ ανοιγουν ελαχηστα ποιο στραβα κατα τον αξονα της κανης.....
Γιαυτο και οι μαληνες ταπες δηνουν της ποιο ομορφες κατανομες.....
Κατανεμουν της δυναμεις ομοιομορφα παντου....
Φανταστητε μια faiber wad κομενη κατα τον αξονα της στην μεση.....
Και απο κατω μια φουστα να παταει η μισή πανω της....
Να παμε και ποιο πησω.....700- 800 bar να σπρωχνουν την φουστα .....
Θα σημβει των αεριων το καγκελο.......

Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες δαγκωνωντε μονοπαντα....
Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες δηνουν λιγοτερες ταχυτητες...
Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες βαζουν τα σκαγια τα μισα στην αρτα και τα αλλα μισα στα γιαννενα....
 
Εχει να κανει με το αμορτησερ.......και κατα ποσο κατανεμει της δυναμεις του πανω στην φουστα....
Και ενα δευτερο.....αν κατα το ρηξημο της μπαρουτης αυτη πεσει μονοπαντα στο φυσιγγι ..μπαινοντας ο συγκεντρωτηρας την εγκλοβηζει μονοπαντα.....
Κατα την εκρηξη καποιες πολλη μαλακες φουστες σε σηναρτηση με το κατα καποιο τροπο ανησοροπο αμορτησερ ανοιγουν ελαχηστα ποιο στραβα κατα τον αξονα της κανης.....
Γιαυτο και οι μαληνες ταπες δηνουν της ποιο ομορφες κατανομες.....
Κατανεμουν της δυναμεις ομοιομορφα παντου....
Φανταστητε μια faiber wad κομενη κατα τον αξονα της στην μεση.....
Και απο κατω μια φουστα να παταει η μισή πανω της....
Να παμε και ποιο πησω.....700- 800 bar να σπρωχνουν την φουστα .....
Θα σημβει των αεριων το καγκελο.......

Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες δαγκωνωντε μονοπαντα....
Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες δηνουν λιγοτερες ταχυτητες...
Γιαυτο και καποιοι συγκεντρωτηρες βαζουν τα σκαγια τα μισα στην αρτα και τα αλλα μισα στα γιαννενα....
Μήπως οφείλεται στην ένωση του τσοκ με την κάννη ; Γιατί στα σταθερά τσοκ τέτοιο φαινόμενο δεν έχω παρατηρήσει, οι συγκεντρωτήρες έχουν μεγαλύτερη διάμετρο από τον αυλό νομίζω οπότε δεν γίνεται να ταξιδεύουν μονόπαντα, εκτός και τα φρένα του kicks δεν είναι ομόκεντρα.
 
Μπορει και να μη συνμβενει τιποτα
Εχω να προσθεσω και ενα γεγονος που ισως να μας ησυχασει για το ποσο και γιατι στρεβλωνουν οι συγκεντρωτηρες .Θεωρω οτι ειναι ησσονος σημασιας για εμας τους κυνηγους απο την στιγμη που οι σκοπευτες μας δεν τους εχω ακουσει να τους απασχολει κατι τετοιο.Βεβαια κατα τα αλλα σεβομαι την αναζητηση του Maikl .
 
1875
Πολυ ωραιες Τολη και μην εχεις ενδοιασμους...δοκιμασε και στα 45-50 μετρα, τα εχεις σιγουρα!!
Champion 37gr m92s 4 no 50 m kicks lf μου φυγε κάτω δεξιά αλλά πιός ξαναζωγραφιζει τώρα 70×70 χαρτι εμπνευσμενο απο καστορα
 
Back
Top