Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

φιλέ μου μιλαω γ την κάθε τρυπα ξεχωριστά κάνανε μαγαλυτερα βαθουλοματα στον τενεκε και ριξανε μπολικά φυσίγγια ίδια παντα
Αυτό φίλε πιστεύω ότι οφείλεται στις λιγότερες τριβές υφίστανται τα σκαγια,γιατί ταξιδεύουν σαν ένα πιο συμπαγές σώμα.Ετσι διατηρούν καλύτερη σφαιρικότητα και ταχύτητες με αποτέλεσμα την αυξημένη δύναμη πρόσκρουσης .
Ίσως κάποιο μέλος μας απαντήσει πιο εμπεριστατωμένα πάνω στο θέμα των τσοκ φρένου.Προσωπικα δεν τα έχω δοκιμάσει .
 
Αυτό φίλε πιστεύω ότι οφείλεται στις λιγότερες τριβές υφίστανται τα σκαγια,γιατί ταξιδεύουν σαν ένα πιο συμπαγές σώμα.Ετσι διατηρούν καλύτερη σφαιρικότητα και ταχύτητες με αποτέλεσμα την αυξημένη δύναμη πρόσκρουσης .
Ίσως κάποιο μέλος μας απαντήσει πιο εμπεριστατωμένα πάνω στο θέμα των τσοκ φρένου.Προσωπικα δεν τα έχω δοκιμάσει .
Ναι φιλε μου ετσι αλλά νομίζω παιζει και κάτι άλλο παντως μονο εαν βρω καπιόν να μου το δανισει για δωκιμες μπωρει και να παρω γτ μέχρι τώρα βλεπω ότι δουλεύει σε διευρημενους αυλούς πιό πολυ στους οποιους έχουν μιωμενη άτρακτο αλλά εφευρεσαν κ τα τσοκ φρένου τι δαολο ταψι παει η τουφέκια
 
Πιστευω. SKY FALL MILVUS ALTAIR LUSSO είναι για εμένα οι πιό έγκυρες πηγες για μια τετια πληροφωρια χωρεις να θέλω να μιωσω καπιούς με το συμπαθιο αλλά αυτοί μου ερχοντε σαν εικόνα για τετια θέματα​
 
Εχώ κι ένα πρόβλημα με τα καπως ψιλωμενα πρασινα στον εβρο τα τουφεκαω φρατς τα σκαγια επάνω τους τα παπια φεύγουν αλωβητα νομίζω ένα αντιαεροπορικο φυσίγγι θα μου τα λύσει αυτά απλα το φυσίγγι που είναι οεο!!!
 
Και που κολας ρε φίλε μου. ΣΒΕ 1 Έχεις. Μην με τρελενεις τώρα ακου 40+....βγάλε το 4*και βάλε το 3*
Πιό τριαρι το μαμά αχαχαχαχαχα δεν ασχολουμε με ατσαλινα εαν αυτό καταλαβες μονο μολιβδινα
 
Εχώ κι ένα πρόβλημα με τα καπως ψιλωμενα πρασινα στον εβρο τα τουφεκαω φρατς τα σκαγια επάνω τους τα παπια φεύγουν αλωβητα νομίζω ένα αντιαεροπορικο φυσίγγι θα μου τα λύσει αυτά απλα το φυσίγγι που είναι οεο!!!
Για το συγκεκριμένο θέμα θα μπορούσε να σε βοηθήσει εκτός τον skyfall και ο Άρης ο χελας που είναι έμπειρος ιδιογομωτης και κυνηγάει αρκετά χρόνια στον εβρο
 
Για το συγκεκριμένο θέμα θα μπορούσε να σε βοηθήσει εκτός τον skyfall και ο Άρης ο χελας που είναι έμπειρος ιδιογομωτης και κυνηγάει αρκετά χρόνια στον εβρο
ωραία φιλέ μιλάμε και για το ίδιο οπλο m2 οποτε είναι καταληλος για αυτό ριπα ότι δεν θέλω να μειωσω καπιούς δεν μπωρω να τους θυμαμε όλους άρη αν μπωρεις πες μας kicks η pattern master για το m2 για μακρυνες τουφεκιες και φυσίγγια εμπορειου
 
Για ιδιογωμοση κλεψαμε μια συνταγή για καλή μας τύχη τον πετυχαμε τυφλά σουρομενο και του πηραμε δυο φυσίγγια και ο τυπος είχε 2.20 m92s37 γρ σκαγια τα αλλα δν τα λεω γτ θα μας καταλαβει και πιος μας σωνει μετα! τουφεκιες απιστευτα μακρυνες απλα θα τα στειλουμε σε δυο βλητικους σταθμούς και μετά θα μπουνε στο οπλο μη φαμε καμία βάση στα μουτρα αν και ο εν λόγο κύριος τα ρίχνει αβερτα αλλα
 
Για το συγκεκριμένο θέμα θα μπορούσε να σε βοηθήσει εκτός τον skyfall και ο Άρης ο χελας που είναι έμπειρος ιδιογομωτης και κυνηγάει αρκετά χρόνια στον εβρο
Κατά καιρούς ακουγα κάτι φουρνελα να πεφτουνε μέσα λες να την αυτός?
 
Να πετυχενεις το παππι και να μη τρυπανε τα φυσίγγια μεγάλος καημός μες την παγωνία ατιμη ιδιογωμοση πως σε φοβαμε αλλά δε βλεπω να σε γλυτωνω
 
ωραία φιλέ μιλάμε και για το ίδιο οπλο m2 οποτε είναι καταληλος για αυτό ριπα ότι δεν θέλω να μειωσω καπιούς δεν μπωρω να τους θυμαμε όλους άρη αν μπωρεις πες μας kicks η pattern master για το m2 για μακρυνες τουφεκιες και φυσίγγια εμπορειου
Kicks φίλε τολη αν έχεις εμπιστοσύνη στα χέρια σου, anaconda αν θες να σε βοηθάει κ λίγο σκοπευτικα ...
Αυτός ο Ευριπίδης με δίνει στεγνά βλέπω... .very shoked..sarcastic.
 
Kicks φίλε τολη αν έχεις εμπιστοσύνη στα χέρια σου, anaconda αν θες να σε βοηθάει κ λίγο σκοπευτικα ...
Αυτός ο Ευριπίδης με δίνει στεγνά βλέπω... .very shoked..sarcastic.
Ευχαριστώ φιλέ μου γ την απαντηση πιό όμως και με τι να το σηνοδευσω ??? Παλια βρήκα ένα κικσ λιαιτ φουλ buck kicker για δραμια το πήρα λόγο τιμής καινούριο σφραγιστο 50€ αλλά για σκαγια δε πηρα τα αναμενόμενα στα δραμια κορηφη το δωσα σε γουρουνα
 
παντως το μονο εμπορικο φυσιγγι που με ευχαρίστησε στον εβρο ήταν remi nitro magnum το προβλημα ηταν το Buffer στα ματια κ απο αποσταση βαριομουν να παω να τα παρω τα παπια αστα αλλά δυο μεροκαματα το κουτί κρίμα τώρα που θα πηγενω για κάνα σκ θα τα τιμησω παλί γτ για κάθε μέρα δεν είναι για την τσεπη μου
 
Να πετυχενεις το παππι και να μη τρυπανε τα φυσίγγια μεγάλος καημός μες την παγωνία ατιμη ιδιογωμοση πως σε φοβαμε αλλά δε βλεπω να σε γλυτωνω
Δεν εχεις να φοβηθης τιποτα....υπαρχουν αρκετα παιδια που θα σε βοηθησουν στα πρωτα βηματα σου...
Οι παγωνιες του εβρου θελουν 38 - 40 γρ σε μαγκνουμ καλυκα ιδιογομωση αλλιως κατσε και χαζεβετα που περνανε και βγαζετα φωτογραφιες....
 
Back
Top