Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

αν θες να αυξήσεις την αδράνεια της κάνης σου....
πολύ μεγάλο φαίνεται.
Όλα έτσι είναι kicks, comp μην ξεχνάς ότι είναι το invector στην φώτο αν δεν είχε τόσο μακρύ εξωτερικό τμήμα θα ήταν δώρον άδωρον
 
Καλησπερα σας! Εδω το τσοκ που άνοιξε χθες.muller U1 αλουμινίου.το τσοκ δεν το είχα ρίξει με πάνω από 28gr σκάγια.το έβγαλα με δυσκολία από την κανη.ευτυχως που έβρεξε και ενώ είχα ρίξει 5 τουφεκιες στο πάνω γήπεδο σταματήσαμε από εκει γιατι έπαθε ζημιά μια μηχανή και πηγαμε στο κάτω.το κάτω γήπεδο έχει πιο μάκρυνα πιάτα από το πάνω και πήγα να αλλάξω τσοκ να βάλω πιο κλειστό,εκει το ειδα.
FkSuaEs.jpg
 
Καλησπερα σας! Εδω το τσοκ που άνοιξε χθες.muller U1 αλουμινίου.το τσοκ δεν το είχα ρίξει με πάνω από 28gr σκάγια.το έβγαλα με δυσκολία από την κανη.ευτυχως που έβρεξε και ενώ είχα ρίξει 5 τουφεκιες στο πάνω γήπεδο σταματήσαμε από εκει γιατι έπαθε ζημιά μια μηχανή και πηγαμε στο κάτω.το κάτω γήπεδο έχει πιο μάκρυνα πιάτα από το πάνω και πήγα να αλλάξω τσοκ να βάλω πιο κλειστό,εκει το ειδα.
FkSuaEs.jpg
Δεύτερο μέσα στο φόρουμ και ποιος ξέρει ποσα ακόμα... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.... έχουν φτιαχτεί γιαυτη τη δουλειά και σπάνε σαν αυγά... .no.
 
Καλησπερα σας! Εδω το τσοκ που άνοιξε χθες.muller U1 αλουμινίου.το τσοκ δεν το είχα ρίξει με πάνω από 28gr σκάγια.το έβγαλα με δυσκολία από την κανη.ευτυχως που έβρεξε και ενώ είχα ρίξει 5 τουφεκιες στο πάνω γήπεδο σταματήσαμε από εκει γιατι έπαθε ζημιά μια μηχανή και πηγαμε στο κάτω.το κάτω γήπεδο έχει πιο μάκρυνα πιάτα από το πάνω και πήγα να αλλάξω τσοκ να βάλω πιο κλειστό,εκει το ειδα.
FkSuaEs.jpg
.very shoked..very shoked.
Μηπως ειναι απο χαρτονι βαμμενο μαυρο...sarcastic.
Ποσο ζυγιζουν αυτα τα τσοκ ξερουμε?
 
Δεν μπορω να φανταστώ τι θα γινόταν αν είχαμε παρόμοια κρούσματα σε τσοκ BRAIN.... think
:)
Έεετσι ακριβώς...θα τον τρώγαμε τον ανθρωπο!! Τα "αμερικανικα" όμως παρότι στα ίδια λεφτά ...έχουν το αναμάρτητο...παρότι όποιον οπλουργο ρωτησεις θα σου πει για σπασμένα Muller.

Παιδιά δοκιμάστε το titan brain ....δεν θα χάσετε
 
Καλησπερα σας! Εδω το τσοκ που άνοιξε χθες.muller U1 αλουμινίου.το τσοκ δεν το είχα ρίξει με πάνω από 28gr σκάγια.το έβγαλα με δυσκολία από την κανη.ευτυχως που έβρεξε και ενώ είχα ρίξει 5 τουφεκιες στο πάνω γήπεδο σταματήσαμε από εκει γιατι έπαθε ζημιά μια μηχανή και πηγαμε στο κάτω.το κάτω γήπεδο έχει πιο μάκρυνα πιάτα από το πάνω και πήγα να αλλάξω τσοκ να βάλω πιο κλειστό,εκει το ειδα.
FkSuaEs.jpg
Γιάννη στείλε του ένα mail με την φώτο και θα στο αλλάξει. Εδώ και χρόνια έχει βγάλει τα αντίστοιχα σκοπευτικά σε ατσάλινα και δεν παθαίνουν τίποτα . Τα optima feartherlite όντως εσπαγαν, ήταν τα μόνα που εσπαγαν. Γενικά είναι στην φύση μας να τα τσουβαλιάζουμε όλα και να λέμε π.χ. τα muller σπάνε. Δεν είναι όμως έτσι....:)
 
Δυστυχώς τα muller αλουμινίου και ειδικά για σπείρωμα optima και optima hp βγήκαν σκάρτα.....εγώ πάντως το decoy και το passing που δούλεψα αλλά ατσάλινα ήταν φανταστικά.....ίσως είναι και τα μοναδικά τσοκ από ότι κυκλοφορεί μαζί με τα ανακοντα που τα αγάπησε το όπλο μου όσο κανένα αλλο τσοκ
 
Δυστυχώς τα muller αλουμινίου και ειδικά για σπείρωμα optima και optima hp βγήκαν σκάρτα.....εγώ πάντως το decoy και το passing που δούλεψα αλλά ατσάλινα ήταν φανταστικά.....ίσως είναι και τα μοναδικά τσοκ από ότι κυκλοφορεί μαζί με τα ανακοντα που τα αγάπησε το όπλο μου όσο κανένα αλλο τσοκ
Η σειρά H2O δεν έχει καμία σχέση με τα featherlite. Ρίχνουν τα πάντα.
 
Γενικα επειδη μιλαμε για αλουμινιο δεν εχει την ιδια μηχανικη αντοχη με το ατσαλι και επειδη αναπτυσοντε πιεσεις μεσα στην καννη αρκετα μεγαλες και υψηκες θερμοκρασιες ειναι αναμενομενο αργα ή γρηγορα να συμβει το κακο..τα muller τα ατσαλινα μια χαρα ειναι ποτε δεν εχω ακουσει κατι κακο γι αυτα καθε αλλο..και επειδη διαβαζω οτι τα παει και η supersport μου καποια στιγμη μελλοντικα μπορει να τα τιμησω στο κυνηγι
 
Τα αλουμινενια ειναι Τασο που οντως εχουν θεμα
Το ξερω Βικτωρα..το βαρος δεν ξερω γιατι λογικα θα ειναι υπερελαφρα..
Αλουμινενια ειναι γιαυτο και τα θεματα τους
Και τι θα πει αυτο οτι δικαιολημενα εσπασαν?
Δλδ δινουν στην αγορα ενα "αδοκιμαστο" προιον ως προς την αντοχη του...γιατι ετσι φανηκε..εγω αυτο καταλαβα.....
Οκ αν συνεβενε σε ενα-δυο θα λεγαμε ετυχε καποια κατασκευαστικη ατελεια σε αυτα..αλλα εδω απο οτι διαβαζω ηταν πολυ συχνο φαινομενο..
Παμε παρακατω,οταν ακουσε η εταιρια για τα πρωτα παραπονα δεν επρεπε να τα αποσυρει αμεσα απο την αγορα κ να ενημερωθουν οι αντιπροσωποι σε ολες τις χωρες οτι προκειται για επικυνδινο προιον(εγω ετσι το βλεπω)...
 
Τάσο όντως απαράδεκτο αλλά δεν νομίζω πλέον να τα πουλάει. Από την άλλη τι ασχολείσαι εσύ μ'αυτά, οι παππούδες μας δεν είχαν muller.....my man.
Οπως θα ειδες δεν ασχοληθηκα με το βλητικο κομματι κ τις τυχων φαντασμαγορικες τουφεκιες των muller....αλλα με τα κακα χαλια του συγκεκριμενου τσοκ..και αυτο ηταν πραγματι αξιο σχολιασμου....
Φυσικα κ οι παππουδες μας δεν ειχαν muller..να τα κανουν τι...my man.
 
Last edited:
Καλησπερα σας! Εδω το τσοκ που άνοιξε χθες.muller U1 αλουμινίου.το τσοκ δεν το είχα ρίξει με πάνω από 28gr σκάγια.το έβγαλα με δυσκολία από την κανη.ευτυχως που έβρεξε και ενώ είχα ρίξει 5 τουφεκιες στο πάνω γήπεδο σταματήσαμε από εκει γιατι έπαθε ζημιά μια μηχανή και πηγαμε στο κάτω.το κάτω γήπεδο έχει πιο μάκρυνα πιάτα από το πάνω και πήγα να αλλάξω τσοκ να βάλω πιο κλειστό,εκει το ειδα.
FkSuaEs.jpg
Ακριβώς έτσι άνοιξε και το δικό μου.κρατα το στειλτου ένα mail με φωτο και θα στο αλλάξει.θα σου ζητήσει να το στείλεις πίσω και μόλις το πάρει θα σου στείλει το καινουργιο
 
Back
Top