Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

θελω να αφορασω ενα carlson xf και ειμαι σε διλημμα να το παρω απλο η με porting? Το αλλο που με απασχολει ειναι η συμπεριφορα τους σε χοντρα σκαγια 3,4,5.Σημειωτεον τα βρηκα και σε πολυ καλες τιμες 50 και 55 ευρω αντιστοιχα
 
Μια πουλά στο σκοπευτήριο σημερα και δείτε τη μαυρίλα βγηκε στα τσοκ μου έκανε τρομερή εντύπωση όλο το χειμώνα έριχνα τα δικά μου φυσίγγια και τέτοια μαυρίλα δεν έβγαλε που έριξα 1500 φυσίγγια και σημερα με 25 φυσίγγια είχα αυτο το αποτέλεσμα!!

 
Last edited by a moderator:
θελω να αφορασω ενα carlson xf και ειμαι σε διλημμα να το παρω απλο η με porting? Το αλλο που με απασχολει ειναι η συμπεριφορα τους σε χοντρα σκαγια 3,4,5.Σημειωτεον τα βρηκα και σε πολυ καλες τιμες 50 και 55 ευρω αντιστοιχα
Το porting στο τσοκ αν δεν είναι τρίφτης για τυρί να είναι δηλαδή φρένου δεν σου προσφέρει τίποτα εκεί που είναι
 
Μια πουλά στο σκοπευτήριο σημερα και δείτε τη μαυρίλα βγηκε στα τσοκ μου έκανε τρομερή εντύπωση όλο το χειμώνα έριχνα τα δικά μου φυσίγγια και τέτοια μαυρίλα δεν έβγαλε που έριξα 1500 φυσίγγια και σημερα με 25 φυσίγγια είχα αυτο το αποτέλεσμα!!
Τι φυσίγγια έριχνες ρε Κώστα?έχω ρίξει με πολλά σκοπευτικα με kicks και δεν έχω δει τέτοια μαυριλα
 
Μια πουλά στο σκοπευτήριο σημερα και δείτε τη μαυρίλα βγηκε στα τσοκ μου έκανε τρομερή εντύπωση όλο το χειμώνα έριχνα τα δικά μου φυσίγγια και τέτοια μαυρίλα δεν έβγαλε που έριξα 1500 φυσίγγια και σημερα με 25 φυσίγγια είχα αυτο το αποτέλεσμα!!
Εσυ αγόρι μου δε φτιάχνεις φύσιγγια, laser φτιάχνεις!.sarcastic.
 
Το porting στο τσοκ αν δεν είναι τρίφτης για τυρί να είναι δηλαδή φρένου δεν σου προσφέρει τίποτα εκεί που είναι
ευριπιδη ειχα παρει και τα kicks και τα patermaster αλλα με τα φυσιγγια που χρησιμοποιω δεν πηρα αυτα που θελω
 
IMG-20190403-124935.jpg

Ηρθε!!!
Καλορίζικο και καλοτούφεκο ....
 
Σε ευχαριστώ Μανο! Πως πήγαν στις δοκιμές σου;

Το έχω γράψει ότι για μένα είναι τα καλύτερα τσοκ που δοκίμασα. Αλλά ένα μέρος της άποψής μου βασίζεται και στο γεγονός ότι σε σχέση με τα μαμά DS προσφέρουν τεράστια διαφορά. Τα DS δεν τα έχω σε εκτίμηση, ίσως σε mobil, cryo plus κλπ η διαφορά που θα παρατηρήσει κάποιος να είναι μικρότερη.
 
Ναι,τις έχω κοιτάξει γι'αυτό και κλείνω προς το anaconda mid range. Αν το έχει κάποιος σε franchi affinity και μπορούσε να πει δυο λόγια θα ήμουν ευγνώμων
Εγώ φίλε μου σε affinity δεν θα εδινα τόσα λεφτά για αυτά τα μέτρα για αυτό και πείρα gemini 4* μου το είπαν πολύ από εδώ μέσα και τους ευχαριστώ όλους και θα το πω και εγώ 18,4 affinity +gemini έρωτας μεγάλος
 
Εγώ φίλε μου σε affinity δεν θα εδινα τόσα λεφτά για αυτά τα μέτρα για αυτό και πείρα gemini 4* μου το είπαν πολύ από εδώ μέσα και τους ευχαριστώ όλους και θα το πω και εγώ 18,4 affinity +gemini έρωτας μεγάλος
Συμφωνώ όσον αφορά τα gemini,τα έχω σε 2* και 4* και είναι μια χαρά,ειδικά το 4*. Το πήρα τελικά και το anaconda mid range,θα δείξει στην πορεία και στις δοκιμές αν έκανα καλά.
 
Συμφωνώ όσον αφορά τα gemini,τα έχω σε 2* και 4* και είναι μια χαρά,ειδικά το 4*. Το πήρα τελικά και το anaconda mid range,θα δείξει στην πορεία και στις δοκιμές αν έκανα καλά.
Και εγώ τα ίδια πήρα έχω και το UFO και τώρα περιμένω το kicks smoke lf τα μακριά ψάχνουμε τα κοντά ευκολα είναι χαχαχα
 
Και εγώ τα ίδια πήρα έχω και το UFO και τώρα περιμένω το kicks smoke lf τα μακριά ψάχνουμε τα κοντά ευκολα είναι χαχαχα
καλοριζικα να είναι και ας ελπίσουμε ότι η νέα κυνηγετική περίοδος θα εχει περισσότερα θηράματα ώστε να δοκιμαστούν κατάλληλα και να βγουν συμπεράσματα
 
Back
Top