Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν με το kicks buckkicker xfull μπορείς να ρίξεις μονοβολα;;;
Οχι Δημητρη για κανενα λογο, απογορευεται δια ροπαλου το μονοβολο με ολα τα τσοκ φρενου, μη το δοκιμασεις καν...
Αν θες να ριχνεις μονοβολα βαλε ενα τσοκ μαμα πανω, με κανενα buckkicker δεν μπορεις να ριξεις μονοβολο, υπαρχει μεγαλος κινδυνος να στο φρακαρει και μετα καταλαβαινεις την συνεχεια...
 
Καλησπέρα παιδιά.. έχει δοκιμάσει κάποιος το kicks smoke mod σε invector plus? Μέχρι 40 Μέτρα είναι αρκετά καλό η να πάω σε πιο σφιχτό?

Το έχω σε LM και τα έχει για πλάκα τα 40 μέτρα!
Με το Mod είσαι καλυμμένος και για λίγο πιο μακριά!
 
Σορρυ που χρησιμοποιω αυτο το thread αλλα δεν ηθελα να ανοιξω αλλο μονο για μια ερωτηση.

Σε τσοκακια με σπειρες οπως τα Anaconda PM πως τα καθαριζεται εσωτερικα γιατι πιανουν μεγαλη μακα.
Η κλασσικη οδοντοβουρτσα ειναι πολυ μαλακη για να τα βγαλει. Βαζετε καποια με ορειχαλκινες τριχες οπως αυτες της Tetra Gun?
Οποια γνωμη ειναι καλοδεχουμενη.
 
Σορρυ που χρησιμοποιω αυτο το thread αλλα δεν ηθελα να ανοιξω αλλο μονο για μια ερωτηση.

Σε τσοκακια με σπειρες οπως τα Anaconda PM πως τα καθαριζεται εσωτερικα γιατι πιανουν μεγαλη μακα.
Η κλασσικη οδοντοβουρτσα ειναι πολυ μαλακη για να τα βγαλει. Βαζετε καποια με ορειχαλκινες τριχες οπως αυτες της Tetra Gun?
Οποια γνωμη ειναι καλοδεχουμενη.

Ορειχάλκινη βούρτσα σε ένα dremel ή τρυπάνι και δώσε πόνο...
 
Και ένα καρφακια με μύτη. Συμφωνώ με το φίλο παραπάνω έτσι τα καθαρίζω κι εγώ. Στο κάτω κάτω μέρος του σπειρωμάτων εκεί που αρχίζει είναι λίγο πεδεμα. Αν και δεν φαίνεται με το μάτι κρατάει πολύ βρώμα. Θέλουν καλό καθάρισμα σίγουρα αν 2 κυνήγια. Μάλλινες που έρηξα αρκετές κάνει και σαν είδος πατίνα και καλύπτει το και το σπείρωμα.
 
Ειχα την τυχει να ριξω μια πουλα με ενα Beretta DT 11 Sporting L με 81 εκατοστα καννες και επαθα πλακα.
Τα τσοκακια που φοραγε ηταν τα Extreme και κανανε κατι καπνες και σε μακρυνα πιατα.
Τα εχει δοκιμασει καποιος αλλος να μου πει τη γνωμη του και κυνηγετικα?
Σημειωτεον ειναι ηδη πανακριβα και Αμερικη αφου εχουν 105 δολαρια το ενα
 
ότι καλύτερο έχω βάλει στο 692
30168043-10155679821441799-2153911259739452839-o.jpg

32332153-10155730737116799-3484867181856948224-n.jpg
 
λογικά θα έριξες με του Θάνου το όπλο αυτός είχε μόνο τα Extreme ,μετά γίναμε δύο :)

ακριβώς στον αυλό του όπλου δεν χάνουν δέκατο,,,πολύ αυστηρά τσοκ άλλωστε θα το κατάλαβες και εσύ που έριξες,,,,στο κυνήγι που τα έχω δοκιμάσει είναι τόσο εντυπωσιακά όσο και τα Kicks μασούρι πάνε τα σκάγια ειδικά το 3* με ένα Νο7.5 το 50+ το έχει για χαβαλέ

το κακό είναι ότι βγαίνουν μόνο για σκοπευτικά τουφέκια και συγκεκριμένα σπειρώματα
 
Back
Top