Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Εγω εκεινο τον τριφτη πανω στο οπλο μου τον εχω για τη μιζυθρα στα μακαρονια... :p

Αnaconda Long range αν θες κατι πιο φιλικο σκοπευτικα...
Kicks Smoke ΙΜ αν θες να κανεις τον ρινγκο...
Κανουν τη διαφορα... :)

ο ριγκο τη βγαζει στο 18,4 που εχω εγω,,,??
 
ο ριγκο τη βγαζει στο 18,4 που εχω εγω,,,??
Μου αρεσει που πας κατευθειαν στα βαθεια... :p
Ο "ρινγκο" βγαινει κανονικα σε οτι συσφιξη θες...Το ΙΜ ειναι ανα,εσα σε 3 κ 2 αστρα...
Το Anaconda βγαινει στανταρ με τρεις επιλογες, αυτη που ψαχνεις για το οπλο σου ειναι το LOng range...
 
Δοκίμασα και εγώ το long σε beretta 391 teknys πολυ πιο φιλικό στη σκόπευση σε σχέση με το kicks που εχω στην A-350!
Ο ΡΜ βγαζει συγεκντρωσεις γεμιζοντας την περιφερεια, ο Kicks βγαζει πιο εντονα κεντρα αλλα αν καταφερεις να στειλεις την τουφεκια σωστα εχεις αρκετα μετρα παραπανω απο το αναμενομενο...
 
Παρεπιπτωντος η τουφεκια που μου βγαζει ο διασπορεας αυτος με το 5αρη της benelli ss ειναι αυτη στα 15 μετρα με 9.5αρια
Μίλτο, δεν τη βλέπω τη φωτο ... Αν μπορείς ανέβασέ την ξανά, γιατί θα ήθελα να τη συγκρίνω με δικές μου ... αν και εγώ δεν έχω δοκιμάσει στα 15 μέτρα, μόνο στα 20 και 25
Και τσέκαρε στο ανέβασμα αν έχει expiration date, να επιλέξεις Νo expiration .. Δεν ξέρω πως δουλεύει το photobucket, αλλά το postimage έχει αυτή την επιλογή ...
 
Μίλτο, δεν τη βλέπω τη φωτο ... Αν μπορείς ανέβασέ την ξανά, γιατί θα ήθελα να τη συγκρίνω με δικές μου ... αν και εγώ δεν έχω δοκιμάσει στα 15 μέτρα, μόνο στα 20 και 25
Και τσέκαρε στο ανέβασμα αν έχει expiration date, να επιλέξεις Νo expiration .. Δεν ξέρω πως δουλεύει το photobucket, αλλά το postimage έχει αυτή την επιλογή ...
Εχεις δικιο Στελιο καταλαθος την εσβησα απο το photobucket και αυτοματα επεσε και το λινκ..λοιπον η τουφεκια ειναι αυτη
 
Εχεις δικιο Στελιο καταλαθος την εσβησα απο το photobucket και αυτοματα επεσε και το λινκ..λοιπον η τουφεκια ειναι αυτη
Ευχαριστώ Μίλτο, θυμάσαι μήπως το πλάτος του χαρτονιού (στο περίπου) ;;; Κατά σύμπτωση έχω κι εγώ μια με ΜΒ32 και Νο. 9,5 αλλά στα 20μ. με 1*, θα κοιτάξω να τη βρω το απόγεμα ... ;)
 
Ευχαριστώ Μίλτο, θυμάσαι μήπως το πλάτος του χαρτονιού (στο περίπου) ;;; Κατά σύμπτωση έχω κι εγώ μια με ΜΒ32 και Νο. 9,5 αλλά στα 20μ. με 1*, θα κοιτάξω να τη βρω το απόγεμα ... ;)
Ακριβως δεν θυμαμαι Στελιο αλλα στην μικρη μερια γυρω στο 1 μετρο και η μεγαλη περιπου 2..δεν ειμαι και σιγουρος πατος απο κουτα με γακατα νουνου ειναι..οποιος εχει πιτσιρικια και κατα τυχη του βρισκεται καμια ας το μετρησει
 
Ακριβως δεν θυμαμαι Στελιο αλλα στην μικρη μερια γυρω στο 1 μετρο και η μεγαλη περιπου 2..δεν ειμαι και σιγουρος πατος απο κουτα με γακατα νουνου ειναι..οποιος εχει πιτσιρικια και κατα τυχη του βρισκεται καμια ας το μετρησει
Δεν πειράζει, ευχαριστώ Μίλτο, εγώ το υπολόγισα (... με βάση το παπούτσι σου κάτω :D) γύρω στα 70-80 εκ. αλλά τέλος πάντων ... Μια χαρά για 15 μ. με το συγκεκριμένο διασπορέα !!!
Βρήκα κι εγώ τη δική μου:
DSC00493-9-5-20-m.jpg

Ο πίνακας ήταν 110 Χ 110 cm και ο κύκλος 76cm. Με το μονόκαννο Baikal, σταθερό full choke, στα 20 m.
Cx2000 - MB32 1,65 x 32 gr. - κλείσιμο 6* στα 57,5 mm αν θυμάμαι καλά... Νο. 9,5 με 21,5 σκ/γρ.
 
Δεν πειράζει, ευχαριστώ Μίλτο, εγώ το υπολόγισα (... με βάση το παπούτσι σου κάτω :D) γύρω στα 70-80 εκ. αλλά τέλος πάντων ... Μια χαρά για 15 μ. με το συγκεκριμένο διασπορέα !!!
Βρήκα κι εγώ τη δική μου:
DSC00493-9-5-20-m.jpg

Ο πίνακας ήταν 110 Χ 110 cm και ο κύκλος 76cm. Με το μονόκαννο Baikal, σταθερό full choke, στα 20 m.
Cx2000 - MB32 1,65 x 32 gr. - κλείσιμο 6* στα 57,5 mm αν θυμάμαι καλά... Νο. 9,5 με 21,5 σκ/γρ.
.sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic..sarcastic. το παπουτσι για να εχεις ακριβη συμπερασματα ειναι nike νουμερο 45 με ελαφρως φθαρμενη τη σολα
Παντως η τουφεκια σου ειναι ποκυ καλη και για τον ασσο δεν περναει τιποτα απο μεσα
 
Back
Top