Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Γράψε αναλυτικά τα χαρακτηριστικά στις δυο κανες κ την συνταγή
Ρε Dig....πάει 1.5 μήνας τώρα που έκανα την πρόχειρη δοκιμή κ δν θυμάμαι συνταγή...κάποιο setup 30-31gr είχα ρίξει τότε...
Η Jupiter είναι χρωμιομένη 71cm 2*...κ η Sx1 76cm 1* αχρωμίωτη...

Ρε Dig....πάει 1.5 μήνας τώρα που έκανα την πρόχειρη δοκιμή κ δν θυμάμαι συνταγή...κάποιο setup 30-31gr είχα ρίξει τότε...
Η Jupiter είναι χρωμιομένη 71cm 2*...κ η Sx1 76cm 1* αχρωμίωτη...
Διάμετρος αυλων, κώνοι, θαλαμες

18.3 τα 2 όπλα,70mm θαλάμες...κώνους έχω μεσάνυχτα.
Η διαφορά τότε στην διάτρηση οφείλεται στο μεγαλυτερο μήκος της κανης της Sx1 κ στο πιο στενό τσοκαρισμα της, επίσης η Sx1 έχει 18.5 αυλό, συνολικά δηλαδή δίνει περιπου 15 -20 m/sec μεγαλυτερες αρχικές από την fabarm

Όνομα
Κωστας
Εχουν διαφορά όντως....και τα δύο όπλα έχουν gemini τσοκ πάνω; Άυλο 18,4 η profi και 18,6 η Beretta....
Εχει βγει καινούργιο βίντεο κ η Μπαϊκαλ υπερτερεί κατά πολύ στα ψιλά σκαγια κ η Α400 υπερτερεί κατά πολύ στα χοντρά!
Τελικά άβυσσος οι ιδιορυθμιες των τσοκ, φυσιγγίων κ κάνης!

Περιοχή
ΡΕΘΥΜΝΟ
Όνομα
ΣΤΡΑΤΟΣ
Εχει βγει καινούργιο βίντεο κ η Μπαϊκαλ υπερτερεί κατά πολύ στα ψιλά σκαγια κ η Α400 υπερτερεί κατά πολύ στα χοντρά!
Τελικά άβυσσος οι ιδιορυθμιες των τσοκ, φυσιγγίων κ κάνης!
Η αλήθεια είναι ότι με μια αλλαγή σε φυσίγγι μπορεί όντως να αλλάξουν πολλά.

Όνομα
Κωστας
Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει τσοκ kicks και brain να μας αναφέρει τις εντυπώσεις του και το που υπερτερεί και μειονεκτει το καθένα συγκριτικά. Έχω ένα kicks smoke LF και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλα αναρωτιέμαι μήπως μπορεί να μου δώσει κάτι παραπάνω το brain στα πολλά μέτρα 45+??? Από ΤΜ-LR-TL συγκριτικά με το κικς.