Σουγιάδες και Μαχαίρια

Παρε λευκό ξύδι ,κατι φθηνό μην πληρώσεις τιποτα περίεργο και άφησε το μέσα ενα 24ωρο. Μετά χρησιμοποίησε σύρμα χοντρό για κατσαρόλες και τριψτο.Θα καθαρίσει πολύ εύκολα και δεν θα παιδευτείς
Το ξινο θα κανει καλυτερη δουλεια και σε λιγοτερο χρονο, δοκιμασμενο σε πολλα σκουριασμενα αντικειμενα!
 
Φιλε ειναι μουσιακο κομματι;
Ιστορικο;

Και το εδωσε σε εναν ανθρωπο που δεν ειναι η ´´δουλεια μασ´´ να το χειριστει;

εκτος εαν ειναι δικο του και θελει απλα την βοηθεια σου

υπαρχει μεγαλη διαφορα

εγω θεωρω οτι με ηλεκτρολυση θα εχεις αμεσα και ασφαλη αποτελεσματα

αλλα δεν ειναι η δουλεια μου οποταν εαν ειναι μουσειακο κομματι ιστορικο καλυτερα ρωτα καποιον ειδικο
 
Φιλε ειναι μουσιακο κομματι;
Ιστορικο;

Και το εδωσε σε εναν ανθρωπο που δεν ειναι η ´´δουλεια μασ´´ να το χειριστει;

εκτος εαν ειναι δικο του και θελει απλα την βοηθεια σου

υπαρχει μεγαλη διαφορα

εγω θεωρω οτι με ηλεκτρολυση θα εχεις αμεσα και ασφαλη αποτελεσματα

αλλα δεν ειναι η δουλεια μου οποταν εαν ειναι μουσειακο κομματι ιστορικο καλυτερα ρωτα καποιον ειδικο
Χρύσανθε αν μπορει να την κάνει ,σιγουρα θα ειναι τελειο. Ομως πρώτα ας διώξει τα πολλά πολλά απο πανω ,να το τρίψει και λίγο να ερεθει στα ισα του και μετα αν μπορει να την κανει ναι.
 
Φιλε ειναι μουσιακο κομματι;
Ιστορικο;

Και το εδωσε σε εναν ανθρωπο που δεν ειναι η ´´δουλεια μασ´´ να το χειριστει;

εκτος εαν ειναι δικο του και θελει απλα την βοηθεια σου

υπαρχει μεγαλη διαφορα

εγω θεωρω οτι με ηλεκτρολυση θα εχεις αμεσα και ασφαλη αποτελεσματα

αλλα δεν ειναι η δουλεια μου οποταν εαν ειναι μουσειακο κομματι ιστορικο καλυτερα ρωτα καποιον ειδικο
what is my current address right nowπαλεύω μαυρομανικα
 
Ειμαι σε αναζητηση μαχαιριου για το κυνηγι. Εχω εναν σουγια της Opinel No.8 για καθαρισμα θηραματων κυριως αλλα και κανα φρουτο. Θελω ομως και ενα μαχαιρι για πιο ζορικη χρηση στο βουνο, το λεγομενο "bushcraft" αλλα σε λογικα πλαισια οχι τιποτα ακραιο. Η επιλογη μου μεχρι τωρα ειναι το Morakniv Garberg με ανοξειδωτη λαμα. Εχω ακουσει τα καλυτερα για την Morakniv και για το μαχαιρι συγκεκριμενα, αλλα θελω και καμια γνωμη ακομα μηπως υπαρχει κατι καλυτερο που δεν εχω εντοπισει. Με budget μεχρι τα 120ε και αποκλειστικα ανοξειδωτο εχετε να μου προτεινεται κατι αντιστοιχο;

Ευχαριστω προκαταβολικα :)
 
Back
Top