Σουγιάδες και μαχαίρια

Περιοχή
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Γεια σου βιτσιόζε Σταμάτη .big smile.
Απο την ομάδα το πήρες ; Παραγγελία το έκανες ή υπήρχε έτοιμο ;

Χαχαχαχα γεια σου φίλε μου. Όχι δεν το πήρα απ' την ομάδα. Παραγγελία το έκανα. Η λαβή ειδικά με τα φύλλα από ασήμι δεν τα έχει ξαναβάλει σε κανένα. Η λάμα υπάρχει ίδια και σε άλλα μαχαίρια αλλά με άλλες λαβές. Η δικιά μου είναι και 3d

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....
Να το χαρείς Σταμάτη, πανέμορφο μαχαίρι!
Μ'αρεσουν πολυ οι δαμασκηνες λαμες, τα σχέδια που βγάζουν.....!

Όνομα
Γιώργος
View attachment 25904

Είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Τζάμπα δουλεύω 7 στις 7 μέρες εδώ και πάνω από ένα χρόνο? Λοιπόν έχουμε και λέμε, χειροποίητο ανοξείδωτο δαμάσκηνο ατσάλι. Βασικά μίξη δύο ατσαλιων 440c + j2 συνολικό μήκος λάμας 20 cm και πάχος 3mm λαβή από σφένδαμο Αυστραλίας και ρητίνη στην οποία έχουν εμποτιστεί φύλα από ασήμι. Χάραξη με τα αρχικά μου.
Υ.γ. ώρες ώρες έχω ακριβά γούστα ρε πουστη μου....

... Κόσμημα!!!
Καλορίζικο Σταμάτη.

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
Μέχρι να ετοιμάσω κάτι καλύτερο αφού εχω μπλέξει με πολλά τελευταία , είπα να φτιάξω ένα μικρό ατσάλινο που θαχω πάντοτε στη ζώνη μου σφιγμένο.... .big smile.

View attachment 25998View attachment 25999
Καλλιτέχνης.....μπράβο Δημήτρη! :)

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Μέχρι να ετοιμάσω κάτι καλύτερο αφού εχω μπλέξει με πολλά τελευταία , είπα να φτιάξω ένα μικρό ατσάλινο που θαχω πάντοτε στη ζώνη μου σφιγμένο.... .big smile.

Πάρα πολύ όμορφο Δημήτρη!!!!!!!!!
Γειά στα χέρια σου...

Εργαλείο! Είθε να το ζώσει ο θρύλος με πολλές κυνηγετικές και ψαρευτικές ιστορίες και όχι σαν αυτές που περιέγαφε ο Κόλιας ;)

Περιοχή
Αμαλιάδα
Όνομα
Άρης
View attachment 26411

View attachment 26412

Δεν θα μπορούσε ο γνωστός Γιάννης του φόρουμ να μην βάλει την πινελιά του, τον οποίο ευχαριστώ πολύ....
Να την χαρείς Σταμάτη..... Ωραιος και ο αυτιας!!! :)
Μπράβο "τεράστιε" Μαστρογιαννη @ΓΙΑΝΝΗΣ. είσαι καλλιτέχνης!!!