Σουγιάδες και Μαχαίρια

συνάδελφοι καλησπέρα έχω ένα μαχαίρι tramontina και έναν σουγιά opinel το πρόβλημα μου είναι το εξής.παροτι άσχετος με τι θα τα τροχησο.τα πήγα σε μαγαζί τα έκαναν χαλιά ευχαριστώ πολυ
 
συνάδελφοι καλησπέρα έχω ένα μαχαίρι tramontina και έναν σουγιά opinel το πρόβλημα μου είναι το εξής.παροτι άσχετος με τι θα τα τροχησο.τα πήγα σε μαγαζί τα έκαναν χαλιά ευχαριστώ πολυ
Όταν λες χάλια τι εννοείς? δεν κόβει ή εχουν γρατζουνιές? Βάλε φώτο να τα δούμε.
 
τωρα τι κανουμε συναδελφοι; για να τα κανω να ξυριζουν ειδα και αυτο με το τροχισμα το συστημα lansky αυτο ειναι καλο ξερει κανεις ευχαριστω
 
ανεβαζω φωτο να δει ο δημητρης
Ούτε κ εγώ το είχα...ας είναι καλά το YouTube...πιο πολύ θα βοηθηθεις από εκεί παρά από ότι σου γράψω εδώ!
Καλά στον τροχό τα έβαλε?
Ο Γιάννης έχει δίκιο από το YouTube θα καταλάβεις σίγουρα καλύτερα το πώς γίνεται. Έχεις κάτι για ακόνισμα?
 
Αν στα εβαλε το μαγαζι στον τροχο χωρις να τα δροσιζει συχνα πολυ πιθανον στα αναψε και ξεβαψε τις λαμες δηλαδη μαλακωσε τελειως το ατσαλι..αν το παλεουν ακομα τωρα παρε το συστημα lansky που ειναι τιμιο στα λεφτα του και θα τα κανεις ξυραφια..και επειδη ειναι κυνηγετικα μαχαιρια θα τα ακονισεις στις 25 μοιρες
 
οχι δημητρη τιποτα ελεγα να παρω αυτο που εγραψα το συστημα το lansky
για αυτο λεω δημητρη
Αν στα εβαλε το μαγαζι στον τροχο χωρις να τα δροσιζει συχνα πολυ πιθανον στα αναψε και ξεβαψε τις λαμες δηλαδη μαλακωσε τελειως το ατσαλι..αν το παλεουν ακομα τωρα παρε το συστημα lansky που ειναι τιμιο στα λεφτα του και θα τα κανεις ξυραφια..και επειδη ειναι κυνηγετικα μαχαιρια θα τα ακονισεις στις 25 μοιρες
Ωραίος ο Μίλτος .shake hands. . Σίγουρα δεν είναι επαγγελματικό αλλά ούτε και εσύ επαγγελματίας. Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Λίγο εξάσκηση θέλει μόνο.
 
Ωραίος ο Μίλτος .shake hands. . Σίγουρα δεν είναι επαγγελματικό αλλά ούτε και εσύ επαγγελματίας. Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Λίγο εξάσκηση θέλει μόνο.
Δημητρη πιστεψε με οτι πολυ επαγγελματιες το χρησιμοποιουν..δυσκολα μπαινει καποιος στην διαδικασια να ασχοληθει με τις πετρες περα απο το οτι ειναι πιο χρονοβορα διαδικασια θελει και καλη τεχνικη
 
ευχαριστω πολυ φιλε μιλτο πιστευω να κανω δουλεια με αυτο .hair.
Ανετα θα κανεις..βρες και βιντεο για την χρηση του στο youtube..ειναι πανευκολο και κανει παααρα πολυ καλη δουλεια..αλλα σου ειπα τα κυνηγετικα μαχαιρια στις 25 μοιρες παρακατω θα σου πεφτει η κοψη πολυ γρηγορα και πανω απο τις 25 θα νιωθεος οτι δεν κοβει ουτε πεθαμενο που λεμε
 
Back
Top