Σουγιάδες και Μαχαίρια

Δυο απο τις 4 λάμες που ακόμη θέλουν δουλειά πριν βαφούν.
Μεγαλη δυσκολία ο χώρος και τα απαραίτητα εργαλεία
Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή για να εκτονωνόμαστε την νεκρή περίοδο.
uliwcHT.jpg


3ekIr1N.jpg
Τα σέβη μου φίλε dim63. Τώρα είδα και το πρώτο που έφτιαξες στην προηγούμενη σελίδα. Εκτός από πολύ όμορφα, το σημαντικότερο είναι ότι τα ξεκινάς και τα τελειώνεις με τα χέρια σου. Και πάλι μπράβο!!!
 
Δεν ειναι αγορασμένα αυτά Μίλτο οπότε και δεν ξερω λεπτομέρειες τουλάχιστον για τη μια λάμα την στενή.
Η πιο στενή είναι απο Ολλανδική λίμα τουλάχιστον 40 χρόνων.
Το άλλο είναι απο ΗR 1095.
Eχω βρει και τον Σοφιανό απο Θεσσαλονίκη που εχει πολύ πράμα από ατσάλια σε διαφορα πάχη και κομμένα σε διάφορα μήκη.Ισως να παραγγείλω και απο κει.
https://www.sofianos.net/index.php/...taskevis-maxairion/atsali-gia-lames-maxairion
Απο Σοφιανο περνω εγω και εχει μεγαλη ποικιλια συν του οτι μπορει να σου φερει και υλικα απο την brisa που ειναι απο τις μεγαλυτερες εταιριες στην ευρωπη σε προμηθειες υλικων μαχαιροποιιας
 
Προς το παρόν που ειμαι σε πολύ αρχικό στάδιο ,μόνος Νίκο.
Εχω σκοπό να πάω κάποια μέρα στον Στασινόπουλο για να αγοράσω ατσάλια και να δω αν αυτός τα βάφει ακόμη όπως παλιότερα.Οπότε για τα ανοξειδοτα τουλάχιστον που θέλουν πάνω απο 1000 βαθμούς αξίζει να τα δόσεις εκεί.
ενδιαφέρομαι για την βαφή, είμαι και εγώ για Στασινόπουλο (όταν μπορέσω), οπότε όποιος μάθει πρώτος λέει και στον άλλο.
 
ενδιαφέρομαι για την βαφή, είμαι και εγώ για Στασινόπουλο (όταν μπορέσω), οπότε όποιος μάθει πρώτος λέει και στον άλλο.
Νικο βαφει ακομα..εγω εκει στελνω τα δικα μου..αν δεν εχει αλλαξει κατι παει 10 ευρω το μαχαιρι μεχρι 20 εκ
 
Από
Νικο βαφει ακομα..εγω εκει στελνω τα δικα μου..αν δεν εχει αλλαξει κατι παει 10 ευρω το μαχαιρι μεχρι 20 εκ

Μίλτο απο τον Στασινόπουλο έχεις αγοράσει ποτέ ατσάλια ; Δεν είμαι σίγουρος για το αν αν σου κόβει όσο θέλεις η παίρνεις όλη τη λάμα .
Δεν θέλω να παίρνω τηλέφωνο ,προτιμώ όποτε μπορέσω να περάσω από κει και να μιλήσω από κοντά.
 
Από


Μίλτο απο τον Στασινόπουλο έχεις αγοράσει ποτέ ατσάλια ; Δεν είμαι σίγουρος για το αν αν σου κόβει όσο θέλεις η παίρνεις όλη τη λάμα .
Δεν θέλω να παίρνω τηλέφωνο ,προτιμώ όποτε μπορέσω να περάσω από κει και να μιλήσω από κοντά.
Απο Στασιμοπουλο δεν εχω παρει αλλα απ οσο ξερω δινει και σε καλες διαστασεις νομιζω 1 μετρο..προτιμω βεβαια Σοφιανο γιατι τα εχει στο site και βλεπω αμεσα τις διαστασεις που θελω να παρω για να γλιτωνω τα τηλεφωνα
 
Απο Στασιμοπουλο δεν εχω παρει αλλα απ οσο ξερω δινει και σε καλες διαστασεις νομιζω 1 μετρο..προτιμω βεβαια Σοφιανο γιατι τα εχει στο site και βλεπω αμεσα τις διαστασεις που θελω να παρω για να γλιτωνω τα τηλεφωνα
Μίλτο το βάψιμο το κάνεις μόνος σου ; κι αν ναι εχεις κανει φούρνο ;
 
Μίλτο το βάψιμο το κάνεις μόνος σου ; κι αν ναι εχεις κανει φούρνο ;
Οχι δυστυχως δεν εχω αξιωθει να κανω καμινι ακομα..ενω εχω τα υλικα δεν εχω βρει ευκαιρια και χωρο να το φτιαξω με τις προυποθεσεις που θελω
 
Από


Μίλτο απο τον Στασινόπουλο έχεις αγοράσει ποτέ ατσάλια ; Δεν είμαι σίγουρος για το αν αν σου κόβει όσο θέλεις η παίρνεις όλη τη λάμα .
Δεν θέλω να παίρνω τηλέφωνο ,προτιμώ όποτε μπορέσω να περάσω από κει και να μιλήσω από κοντά.
Κοβει οσο θελεις και ειναι και πολυ καλος και συνεργασιμος και απαντα σε οτι αποριες εχεις ,Εγω εχω αγορασει διαφορα ατσαλια εχει τα παντα και αψογος στη εξυπηρετηση
 
Κοβει οσο θελεις και ειναι και πολυ καλος και συνεργασιμος και απαντα σε οτι αποριες εχεις ,Εγω εχω αγορασει διαφορα ατσαλια εχει τα παντα και αψογος στη εξυπηρετηση
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια .Εξυπηρετικός και με γνώσεις.
 
Γεια σας παιδια...αναζητουσα μια αξιοπιστη λυση, να τροχιζω τα μαχαιρια μου, και κατεληξα σε αυτο
https://www.ebay.de/itm/BIGSET-Mess...009471&hash=item41b76b4c81:g:o6cAAOxyNThTc7XX
το παρηγειλα, και οταν ερθει και το δοκιμασω, θα σας πω ενυπωσεις;)
Γιατι εμπλεξες με ebay? Εχει ο καλκα ενα με 130€...ιδιο μου φαινεται!..
 
Back
Top