Σουγιάδες και Μαχαίρια

39623944_1356707924464654_4515935207236304896_n.jpg
 
https://postimg.cc/image/g7jvtut5z/ec1f6f13/
λαμα ανοξειδωτη πρεπει να ειναι( caresuando)αλλα επειδη το εχω φτιαξει πριν πολλα χρονια δεν ειμαι σιγουρος,
λαβη απο κερατο κοκκινου ελαφιου υποφυλακτηρας και ταπα απο μπρουντζο.θηκη ραμμενη στο χερι.
 
20180128_134124_zps2p5z3unr.jpg


αν και εχω τρελα με τα μαχερια..
στο βουνο ειναι το σουγιαδακη οπου με βολεβει απηστευτα..
μητερο και ξυραφη..
και το καλητερο για την περδικα οπου δεν χρειαζεται να ψαχνω ξηλαρακια για να τις βγαζω τα εντερα..
 
20180128_134124_zps2p5z3unr.jpg


αν και εχω τρελα με τα μαχερια..
στο βουνο ειναι το σουγιαδακη οπου με βολεβει απηστευτα..
μητερο και ξυραφη..
και το καλητερο για την περδικα οπου δεν χρειαζεται να ψαχνω ξηλαρακια για να τις βγαζω τα εντερα..
απο που το πηρες αυτο ρε παικτουρα?
 
απο ενα πολυ παλιο μαχεραδιο εδω στα χανια δεν ξερω καν αν υπαρχει ακομα..

βαιβαια εδω κατω το ποιο μεγαλο θυραμα που μπορει να βρουμαι ειναι ο λαγος οπου τον κανει κοματια στο αψε σβησε αλλα για την περδικα επιδη τα προτα χρωνια εβαζα δαχτηλο και το χερη μηρηζε για 2 μερες εχω ξεγνιασει με αυτο...
 
απο ενα πολυ παλιο μαχεραδιο εδω στα χανια δεν ξερω καν αν υπαρχει ακομα..

βαιβαια εδω κατω το ποιο μεγαλο θυραμα που μπορει να βρουμαι ειναι ο λαγος οπου τον κανει κοματια στο αψε σβησε αλλα για την περδικα επιδη τα προτα χρωνια εβαζα δαχτηλο και το χερη μηρηζε για 2 μερες εχω ξεγνιασει με αυτο...
Η remington νομίζω βγάζει ένα παρόμοιο και μια ιταλική maserin νομίζω με το ίδιο εξάρτημα.
Εγώ τα βγάζω με τον παραδοσιακό τρόπο ακόμα και αν έχει κοντά λίγο φασκόμηλο η θυμάρι τρίψιμο τα χέρια και κάνα δυο φυλλαράκια στο θήραμα.
 
Η remington νομίζω βγάζει ένα παρόμοιο και μια ιταλική maserin νομίζω με το ίδιο εξάρτημα.
Εγώ τα βγάζω με τον παραδοσιακό τρόπο ακόμα και αν έχει κοντά λίγο φασκόμηλο η θυμάρι τρίψιμο τα χέρια και κάνα δυο φυλλαράκια στο θήραμα.
 
Back
Top