Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λαμπη αν μπορεσεις να το ταχογραφησεις πες αν θελεις ταχυτητα οπως κ μπαρουτι

Αν οχι θα με ενδιεφερε η ανακρουση που θα σου αφησει

Εχει πολυ ενδιαφερον στησιμο παντως

Μοιαζει σαν lb6 η παρομοιου τυπου με προκομεννα πτερυγια που μεσα εχει φελλο
Για σκοπευτηριο το προοριζει η εταιρεια;
 
Λαμπη αν μπορεσεις να το ταχογραφησεις πες αν θελεις ταχυτητα οπως κ μπαρουτι

Αν οχι θα με ενδιεφερε η ανακρουση που θα σου αφησει

Εχει πολυ ενδιαφερον στησιμο παντως

Μοιαζει σαν lb6 η παρομοιου τυπου με προκομεννα πτερυγια που μεσα εχει φελλο
Για σκοπευτηριο το προοριζει η εταιρεια;
Kαθαρόαιμο long range σκοπευτικό για μένα ακτύπητο .
Πυρίτιδα C7 όταν το ανοίξω θα δούμε αν είναι χ32 ή χ28
To προηγούμενο του λεγόταν diamond αν θυμάμαι καλά ,είχε c7 X 32 688 1.55 .
 
Ρε σείς ,τον λαγό τον δίσκο εννοώ όχι πραγματικο λαγό .
Ρε (με το θάρρος της ψηφιακής φιλίας) θα μας κουφάνεις ;
Είπα και εγώ 7.5 σκοπευτικό - λαγός, σε κοτέτσι κυνηγάς :) :)

Γιατί δεν σπάει με τα φθηνά ; ....

Να σαι καλά πάντως, γέλασα ....
Κάνε παρουσίαση ...
 
μηπως γνωριζη καπιως παιδες για τα GHEDDIT DRAGO SPORTING28 γρ τι ρολο βαρανε .think.τα εχη ενα κυνηγωμαγαζο στην σερρες 5,60 ευρω το κουτι και σκευτωμαι να αγωρασο κανα δυο κουτεςςςς,,παντως σαν μαρκα ξερω οτι βγαζη καλα φυσιγκιααα;)
 
μηπως γνωριζη καπιως παιδες για τα GHEDDIT DRAGO SPORTING28 γρ τι ρολο βαρανε .think.τα εχη ενα κυνηγωμαγαζο στην σερρες 5,60 ευρω το κουτι και σκευτωμαι να αγωρασο κανα δυο κουτεςςςς,,παντως σαν μαρκα ξερω οτι βγαζη καλα φυσιγκιααα;)
παρτες σημερα.
 
μηπως γνωριζη καπιως παιδες για τα GHEDDIT DRAGO SPORTING28 γρ τι ρολο βαρανε .think.τα εχη ενα κυνηγωμαγαζο στην σερρες 5,60 ευρω το κουτι και σκευτωμαι να αγωρασο κανα δυο κουτεςςςς,,παντως σαν μαρκα ξερω οτι βγαζη καλα φυσιγκιααα;)
Καλά είναι. Έχω ρίξει μερικές χιλιάδες στο σκοπευτήριο, παλαιότερα που τα φέρνανε συχνά. Ευχαριστημένος ήμουν, μόνο στην Mossberg μου κάνανε μερικές εμπλοκές λόγω του κοντού πάφυλα. Με το δίκαννο κανένα πρόβλημα. Είχαν καλά σκάγια σωστά νούμερο 8αρι. Μπαρούτι Granular ...
 
Καλά είναι. Έχω ρίξει μερικές χιλιάδες στο σκοπευτήριο, παλαιότερα που τα φέρνανε συχνά. Ευχαριστημένος ήμουν, μόνο στην Mossberg μου κάνανε μερικές εμπλοκές λόγω του κοντού πάφυλα. Με το δίκαννο κανένα πρόβλημα. Είχαν καλά σκάγια σωστά νούμερο 8αρι. Μπαρούτι Granular ...
1.45 ????
 
μηπως γνωριζη καπιως παιδες για τα GHEDDIT DRAGO SPORTING28 γρ τι ρολο βαρανε .think.τα εχη ενα κυνηγωμαγαζο στην σερρες 5,60 ευρω το κουτι και σκευτωμαι να αγωρασο κανα δυο κουτεςςςς,,παντως σαν μαρκα ξερω οτι βγαζη καλα φυσιγκιααα;)
Να φανταστώ το κατάστημα είναι βγαίνοντας από την πόλη προς Λευκώνα δεξιά;
 
Μπαρούτι Granular ...
1.45 ????
Από την τελευταία παρτίδα που έπεσε στα χέρια μου, 03/10/2016 όπως λένε οι φωτογραφίες:
20161003_211344.jpg
20161003_210533.jpg
Τα υπόλοιπα που έχω ρίξει, χρόνια πριν, ήταν με Granular SV (24άρα) προφανώς αφού η δόση ήταν στο 1,25 - 1,28 γρ.
Είχα πετύχει και μια παρτίδα, ένα χρόνο πριν από αυτό της φωτο, με δόση 1,35 γρ. (πιθανόν η 28άρα Granular V), και καψούλι 688 - σε ίδιο κάλυκα Cheddite !!!
20160418_220517.jpg
:oops::rolleyes::cool::)
 
Από την τελευταία παρτίδα που έπεσε στα χέρια μου, 03/10/2016 όπως λένε οι φωτογραφίες:
View attachment 29424
View attachment 29425
Τα υπόλοιπα που έχω ρίξει, χρόνια πριν, ήταν με Granular SV (24άρα) προφανώς αφού η δόση ήταν στο 1,25 - 1,28 γρ.
Είχα πετύχει και μια παρτίδα, ένα χρόνο πριν από αυτό της φωτο, με δόση 1,35 γρ. (πιθανόν η 28άρα Granular V), και καψούλι 688 - σε ίδιο κάλυκα Cheddite !!!
View attachment 29426
:oops::rolleyes::cool::)
Aυτό δείχνει επαγγελματισμό και αγάπη στο αντικείμενο .....
 
Ναί ο δικός τους LB6 μαζί με παραδοσιακό φελλό cal20 μέσα κι'όχι με το πλαστικό ταπάκι
όπως classica -speed -percorso .
Λαμπη το εριξες;
Πως σου φανηκε απο ανακρουση;
Εχει αυτη την ξηρη κοφτη που εχει το στραικερ ωια παραδειγμα;
Μου κινησε το ενδιαφερον το στησιμο του και σκεφτομαι να παρω ενα κουτακι να το δοκιμασω στην φασσα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top