Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ως ανακρουση εννοεις;
Αν επρεπε να βαλω 3 στη λιστα, αυτο θα ηταν το Saga Sporting, το Rio το μπλε, και το Nsi Due
Ναι Βίκτωρα, δεν το διευκρίνησα. Έριξα τα 24άρια του Κενταύρου με την es100 και δεν άνοιξε το κλείστρο ποτέ. Οπότε για να μην έχω στεναχώριες θέλω να δοκιμάσω να ρίξω δυνατά 28άρια για να δω αντίδραση στο όπλο. Με τα 28άρια του Ρουμελιώτη δεν είχα θέμα.
 
Ναι Βίκτωρα, δεν το διευκρίνησα. Έριξα τα 24άρια του Κενταύρου με την es100 και δεν άνοιξε το κλείστρο ποτέ. Οπότε για να μην έχω στεναχώριες θέλω να δοκιμάσω να ρίξω δυνατά 28άρια για να δω αντίδραση στο όπλο. Με τα 28άρια του Ρουμελιώτη δεν είχα θέμα.
Επισης, αν θες 24αρια, δοκιμασε τα NSI Japan, ισως βολευουν καλυτερα με την καραμπινα
 
Ριξε τα due που ειναι φυσιγγαρα
Επισης, αν θες 24αρια, δοκιμασε τα NSI Japan, ισως βολευουν καλυτερα με την καραμπινα
Θα τα έχω υπόψιν Βικτωρα, σε ευχαριστώ πολύ! Τα 24άρια τα έριξα γιατί μου έδωσε 2 ο αδερφός μου να τα δοκιμάσω, γενικά δεν αισθάνομαι άνετα να ρίχνω 24άρια.
 
Γιατί "μεγαλώνει" ο χρόνος καύσης της πυρίτιδας,επιδεί ο Spark δν παίρνει πάτημα.
Ο Spark είναι βυσμα για long range τουφεκιές κ εξειδικεύεται στα 26 γρ, έχει βαθιά κουφια φουστα για να παιρνει πιο πολλα αέρια στην έκρηξη, να το πω πιο απλά για να επιτυχει μεγαλυτερη προωθηση
 
Ερώτηση προς όσους ασχολούνται με τη σκοποβολή:
Είναι η υψηλή ή η πολύ υψηλή ταχύτητα πλεονέκτημα ή μειονέκτημα στα σκοπευτικά φυσίγγια;
Διευκρίνιση:
Υψηλή = 1400-1600π/δ
Πολύ Υψηλή = 1600π/δ +
 
Last edited:
Ερώτηση προς όσους ασχολούνται με τη σκοποβολή:
Είναι η υψηλή ή η πολύ υψηλή ταχύτητα πλεονέκτημα ή μειονέκτημα στα σκοπευτικά φυσίγγια;
Διευκρίνιση:
Υψηλή = 1400-1600π/δ
Πολύ Υψηλή = 1600π/δ +
Πλεονέκτημα μονόδρομος οι μεγάλες ταχύτητες και ζητούμενο .
Οι μεγάλες ταχύτητες στα φυσίγγια στην σκοποβολή μπορεί και να σώσουν και μια μέρα
που δεν θάσαι και εντελώς παρών στους βατήρες ....
 
Ερώτηση προς όσους ασχολούνται με τη σκοποβολή:
Είναι η υψηλή ή η πολύ υψηλή ταχύτητα πλεονέκτημα ή μειονέκτημα στα σκοπευτικά φυσίγγια;
Διευκρίνιση:
Υψηλή = 1400-1600π/δ
Πολύ Υψηλή = 1600π/δ +
Πολυ δεν είναι αυτά τα νουμερα???? 1400 π/δ είναι 428 m/sec... Ποιο φυσίγγια βγάζει τέτοια νουμερα?????
 
Ερώτηση προς όσους ασχολούνται με τη σκοποβολή:
Είναι η υψηλή ή η πολύ υψηλή ταχύτητα πλεονέκτημα ή μειονέκτημα στα σκοπευτικά φυσίγγια;
Διευκρίνιση:
Υψηλή = 1400-1600π/δ
Πολύ Υψηλή = 1600π/δ +
Νομίζω ότι το άθλημα παίζει ρόλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top