Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν γνωρίζω ακριβώς ,υπολογίζω 415μ/σ περίπου .
Στην ιδια αναλογία γεμίζεται κι'ένα ντόπιο εδώ με ευρεία χρήση απο πρωτοκλασάτους παίκτες
όμως είναι αρκετά δυνατό-κουραστικό για χρήση 120 -130 φυσιγγίων τέτοιων σε μια μέρα
430
 
Στο μισό κουτάκι που έριξα (τα υπόλοιπα τά κράτησα αναμνηστικάhippo) βέβαια τά έριξα με αυτογεμες αερίων δεν κατάλαβα σχετικά ανάκρουση μόνο πιο έντονο μπαμ κ φυσικά πολύ ποιο γρήγορα από τα Κένταυρος trap κ sporting που ρίχνω
To δίκαννο σου δίδει την πραγματική εικόνα των πιέσεων -δύναμης ενός φυσιγγίου Νικόλα .
 
πολύ "φιλική" πυρίτιδα η 206 και στο 1.50 επώνυμα φυσίγγια τη φτάνουν. Την εχω δοκιμάσει 1.50x28 με 2χιλιαρο, νορμάλ μου φάνηκε.
1.50 ποιό φυσίγγι Γιώργο ;
Για sporting οκ χρειάζεται σε ορισμένα πιάτα ...
 
Αυτό είχε PSB-5 ... ;) Γι'αυτό δεν το ανέβασα, αλλά αφού το ζητάς ...

View attachment 16620
View attachment 16621
:cool:
έριξα σχεδόν όλη αυτή τη σειρά 28γρ της clever, αυτά που μου αρέσαν ήταν το πράσινο που ανέβασες με piston βύσμα για την κατανομή του και μετά το RVS Magic 3 για τη συγκέντρωση του. Το δεύτερο είναι ότι πιο συγκεντρωτικό έχω ρίξει ποτέ. Με το Briley IM στα 36μ σχεδόν 100% συγκέντρωση, απίστευτο.
 
euwairn.jpg
 
Υπερβολικα συγκεντρωτικο δεν θα το λεγατε? Η μονο εμενα μου φαινεται ετσι? Δλδ με το φουλ ποτε θα ανοιξει η ροζετα των σκαγιων?
Το έγραψα και παραπάνω Στέφανε είναι πολύ συγκεντρωτικό. Έχω ένα κομμένο, πυρίτιδα 206 στο 1.43γρ με καψ688
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top