Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα ... Χθες στο σκοπευτήριο οικονόμησα και 2 φυσίγγια, για σφάξιμο, από τη νέα παραγωγή του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ.
IMG-20190515-222723.jpg

Βαρέθηκα να τα σφάξω χθες βράδυ ... Έτσι κι αλλιώς δεν περίμενα να έχει αλλάξει κάτι από τα παλιά. Το έκανα σήμερα, μιας και μου το είχε ζητήσει κι ο Γιάννης που μου τα έδωσε, αφού αυτός δεν έχει ζυγαριά.
Πράγματι δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα ... Πέρα από το τύπωμα στον κάλυκα, που δεν υπήρχε στα παλιά, και ότι τα βάζει σε κουτιά και όχι χύμα ... Ακόμη και το χρώμα του κάλυκα παραμένει το ίδιο, κίτρινος FIEM, με καψούλι 686. Μπαρούτη CSB-5 - συγκεντρωτήρας B&P Z2M-24 ...
IMG-20190516-191023.jpg
IMG-20190516-191632.jpg
IMG-20190516-191822.jpg

Πολύ καλά και τα σκάγια, γυαλιστερά σφαιρικά και ομοιόμορφα. Πάλι ξέχασα να μετρήσω με το παχύμετρο, όμως στο ζύγισμα βγήκαν 14,43 σκ/γρ. και σύνολο 402, που σημαίνει ότι είναι πραγματικό Νο. 8 διαμέτρου 2,3 mm ...
IMG-20190516-191830.jpg

Άνοιξα και το δεύτερο ... Ίδιο ακριβώς, χωρίς απόκλιση ...
IMG-20190516-192945.jpg

... @Alex37 ... πάτημα κάτι λιγότερο από 1 mm !!! ;):)
IMG-20190516-194255.jpg
IMG-20190516-194140.jpg

... Μπράβο στον ΚΕΝΤΑΥΡΟ !!!.shake hands.
o Κενταυρος χρησιμοποιει σκαγια πολυ καλης ποιοτητας οπως αυτα που πουλαει.
Αν μην τι αλλο τα φυσιγγια του ειναι παντα σταθερα.
Τωρα αν ειναι καλα ειναι στην προσωπικη αποψη του καθενος.
Εμενα μου αρεσουν κατα πλειοψηφια.
 
o Κενταυρος χρησιμοποιει σκαγια πολυ καλης ποιοτητας οπως αυτα που πουλαει.
Αν μην τι αλλο τα φυσιγγια του ειναι παντα σταθερα.
Τωρα αν ειναι καλα ειναι στην προσωπικη αποψη του καθενος.
Εμενα μου αρεσουν κατα πλειοψηφια.
Το sporting στο κυνήγι πως θα το βλέπατε?? Του κένταυρου ενοώ.
 
Το sporting στο κυνήγι πως θα το βλέπατε?? Του κένταυρου ενοώ.
Mια χαρα φαρμακερο απλα για το σπορτινγκ αφου το τραπ του μου εδινε καλυτερα σπασιματα με χαμηλοτερη ανακρουση
δεν εκατσα να το πολυψαξω το 28αρι του και εμεινα στο 24αρι.
 
Mια χαρα φαρμακερο απλα για το σπορτινγκ αφου το τραπ του μου εδινε καλυτερα σπασιματα με χαμηλοτερη ανακρουση
δεν εκατσα να το πολυψαξω το 28αρι του και εμεινα στο 24αρι.
Μια χαρα....γλύτώνεις κ αυτο το πέρα δώθε στα κτελ και στις μεταφορικές παραγγέλνοντας απο επαρχία....και πολύ σημαντικό το ότι μπορείς πλέον να πάρεις κ ένα μονο κουτάκι!!
 
Μια χαρα....γλύτώνεις κ αυτο το πέρα δώθε στα κτελ και στις μεταφορικές παραγγέλνοντας απο επαρχία....και πολύ σημαντικό το ότι μπορείς πλέον να πάρεις κ ένα μονο κουτάκι!!
Nαι και οι τιμες ειναι ιδιες ειτε παρεις ενα κουτακι ή ενα κοντεινερ
 
ριχτο παντου απο 20 αυγουστου μεχρι τελος εκτος απο πολυ παγο το πρωι και δεν θα εχεις κανενα προβλημα πατριωτη.
Γενικά μ αρέσει το 28 αρι στο κυνήγι αλλά μετα του oscar που το ειχε με g200.....το οποίο το άλλαξε...δεν με ικανοποίησε κανένα!! Θα το δοκιμάσω κ αν ειναι 8α πάρω μια καραβια!! Αμα εχει κ τσιχλονια φέτος...θα τς φαω το σκώτ!!!
 
Γενικά μ αρέσει το 28 αρι στο κυνήγι αλλά μετα του oscar που το ειχε με g200.....το οποίο το άλλαξε...δεν με ικανοποίησε κανένα!! Θα το δοκιμάσω κ αν ειναι 8α πάρω μια καραβια!! Αμα εχει κ τσιχλονια φέτος...θα τς φαω το σκώτ!!!
Δοκίμασε τα καινούργια 28 του OSCAR που έβγαλα πριν ένα μήνα με πυρίτιδα AS είναι πολύ καλά και θεωρώ ποιο καλά από αυτά με G2000
 
Aκριβως αυτο Ηλια.
Εμαθα οτι το 28αρι του θα το διαθεσει και σε 9αρι.
Ενώ έχει εξαιρετική συγκέντρωση λόγω χαμηλώσει ταχυτήτων και σε μακρινές πολύ αποστάσεις,εμενα δεν κου ταιριάξε ποτε!Χαμηλες για τα δικά μου γούστα πάντα!
 
Ενώ έχει εξαιρετική συγκέντρωση λόγω χαμηλώσει ταχυτήτων και σε μακρινές πολύ αποστάσεις,εμενα δεν κου ταιριάξε ποτε!Χαμηλες για τα δικά μου γούστα πάντα!
Εμένα αντίθετα,μου ταιριάζει εξαιρετικά μπορώ να πω....
Έχω πάρει και αρκετές φασσες σε περπατητα τσίχλας με αυτό το φυσσίγγι!
Και όχι σε κοντινές αποστάσεις...
 
Εμένα αντίθετα,μου ταιριάζει εξαιρετικά μπορώ να πω....
Έχω πάρει και αρκετές φασσες σε περπατητα τσίχλας με αυτό το φυσσίγγι!
Και όχι σε κοντινές αποστάσεις...
Μύρο βγάζει πολύ καλές συγκεντρώσεις,μπάλα πάει!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top