Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχ
Καλό απόγευμα!
Τι έγινε φτηνισε ο μόλυβδος και πέσαν οι τιμές...
Σημερινές τιμές από Καλκανζακο..
Έχω την υποψία ότι άκριβηναν την ιδιογωμοση επητιδες και έριξαν τα εμπορικά να δουμε
 
Καλό απόγευμα!
Τι έγινε φτηνισε ο μόλυβδος και πέσαν οι τιμές...
Σημερινές τιμές από Καλκανζακο..
Καλησπέρα. Απλά δεν πατούσε άνθρωπος να ψωνίσει σκοπευτικά φυσίγγια με τις τιμές που είχε και αναγκάστηκε να τις κατεβάσει. Το έχουμε ξαναπεί, σαν καταναλωτές έχουμε τεράστια δύναμη αρκεί να σκεφτόμαστε σωστά. Όποιος μας προσέχει σε ποιότητα τιμές αυτόν πρέπει και να προτιμάμε και να δείτε οι υπόλοιποι καταστηματάρχες όταν θα βαράνε μύγες πώς κατεβαίνουν οι τιμές.
 
Πέσαμε και άλλο.
e-hunter:
Lambro 2%=6,10€
Nsi Europa=6,3€
Θεωρώ ότι μπορεί να παίζει αυτό που λέει ο Ηλίας παραπάνω και σίγουρα αυτό που λέει ο Nemesis.
Κατα την γνώμη μου έχουν χάσει μεγάλο μέρος της πίτας από τους μικρούς και πιο φτηνούς..Είναι μεγάλη πίκρα να βλέπεις τα σκοπευτήρια γεμάτα άδειους κάλυκες από πιο μικρούς και πιο φτηνούς συνήθως.
Προσωπικά επειδή τους ξέρω και 5€ να τα πάνε δεν θα παίρνω από αυτούς.
Επισης θεωρώ ότι οι εκπτώσεις έχουν γίνει από τις εταιρίες και όχι τόσο πολύ από τα καταστήματα.
 
Πέσαμε και άλλο.
e-hunter:
Lambro 2%=6,10€
Nsi Europa=6,3€
Θεωρώ ότι μπορεί να παίζει αυτό που λέει ο Ηλίας παραπάνω και σίγουρα αυτό που λέει ο Nemesis.
Κατα την γνώμη μου έχουν χάσει μεγάλο μέρος της πίτας από τους μικρούς και πιο φτηνούς..Είναι μεγάλη πίκρα να βλέπεις τα σκοπευτήρια γεμάτα άδειους κάλυκες από πιο μικρούς και πιο φτηνούς συνήθως.
Προσωπικά επειδή τους ξέρω και 5€ να τα πάνε δεν θα παίρνω από αυτούς.
Επισης θεωρώ ότι οι εκπτώσεις έχουν γίνει από τις εταιρίες και όχι τόσο πολύ από τα καταστήματα.
Γιάννη είναι τελείως αδικαιολογητη η αύξηση στην τιμή του lambro series 2. Δεκέμβρης του 21 είχε 4,95 και την περασμένη εβδομάδα 6,70 μιλάω για τα 28gr. Τελείως εξωφρενική αύξηση. Όποιος και αν την έκανε ας τα αφήσουμε στα ράφια.
 
Γιάννη είναι τελείως αδικαιολογητη η αύξηση στην τιμή του lambro series 2. Δεκέμβρης του 21 είχε 4,95 και την περασμένη εβδομάδα 6,70 μιλάω για τα 28gr. Τελείως εξωφρενική αύξηση. Όποιος και αν την έκανε ας τα αφήσουμε στα ράφια.
Από ότι βλέπω το Λάμπρο σειρά 2 το βγάζει τώρα κ σε 8,5 τώρα, το 8 ήταν πολύ χοντρό σκαγι για τσίχλες με την κλίμακα του Λάμπρου, αμα το έβγαζε σε 9 θα ήταν το απόλυτο τσιχλοφυσιγγο με χαμηλή ανακρουση κ τέλεια συγκέντρωση!
 
Γιάννη είναι τελείως αδικαιολογητη η αύξηση στην τιμή του lambro series 2. Δεκέμβρης του 21 είχε 4,95 και την περασμένη εβδομάδα 6,70 μιλάω για τα 28gr. Τελείως εξωφρενική αύξηση. Όποιος και αν την έκανε ας τα αφήσουμε στα ράφια.
Συμφωνώ απόλυτα..προσωπικά δεν τα αγοράζω τώρα και αρκετά χρόνια.πριν την εποχή του lambro 2 έπαιζε πολύ το lambro sporting το πράσινο.
Πολύ καλό φυσιγγι αλλά οποτε ξεκινούσε το σκοπευτήριο κατα τον Μαρτη ανέβαινε κατα 20-30 λεπτά μέχρι που πήγε κοντά 6€,τότε απογοητευτικα και έψαξα για κάτι πιο φτηνό..
Ψάχνοντας στην αγορά ,παιρνοντας μεγάλη βοήθεια και από εδώ μέσα βρήκα φυσίγγια των 4,6-4,7€ που δεν ειχαν τίποτα να ζηλέψουν από τα lambro η τα nsi…
Οι σημερινές πτώσεις των τιμών οφείλονται κατα την γνώμη μου σε εμάς τους καταναλωτές που έχουμε γυρίσει την πλάτη στα φυσίγγια που είναι ακριβά ,αλλά και εδώ μέσα γίνετε σωστή ενημέρωση και ξέρουμε τι μας πουλάει ο καθένας και ποσό πραγματικά αξίζει το προϊόν..
Επισης αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στους μικρούς βιοτέχνες που προσπαθούν να κρατήσουν τις τιμές χαμηλά,ξεπερνώντας κατα καιρούς πολλές τρικλοποδιές..
 
Επισης αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στους μικρούς βιοτέχνες που προσπαθούν να κρατήσουν τις τιμές χαμηλά,ξεπερνώντας κατα καιρούς πολλές τρικλοποδιές..
Ειμαι σιγουρος Γιαννη οτι θα προσπαθησουν να τους κοψουν το ¨οξυγονο¨οι μεγαλοι...
 
Καλό απόγευμα!
Τι έγινε φτηνισε ο μόλυβδος και πέσαν οι τιμές...
Σημερινές τιμές από Καλκανζακο..

Πέσαμε και άλλο.
e-hunter:
Lambro 2%=6,10€
Nsi Europa=6,3€
Γιάννη ο 24ωρος τι λεει τώρα από τιμές?
Είδα στο fb που έχει μπόλικα κιβώτια Σκοπευτικα...
Λογικά θα πουλαει αρκετά...
 
Γιάννη ο 24ωρος τι λεει τώρα από τιμές?
Είδα στο fb που έχει μπόλικα κιβώτια Σκοπευτικα...
Λογικά θα πουλαει αρκετά...
Τάσο έχει πραγματικά τεραστια γκάμα από σκοπευτικά φυσίγγια και όχι μόνο..ακόμα και σκοπευτικά gamebore έχει.
Είναι καλός φίλος και έχουμε συζητήσει το θέμα των τιμών.
Τις τελευταίες τιμές του δεν τις ξέρω γιατι έχω να παω καμία βδομάδα.
Σίγουρα θα τα φτηνισει και αυτός ειδικά τις νέες παραλαβές.
Παντως δεν είναι θέμα καταστημάτων.βιοπαλαιστές ειναι και αυτοι.
Στις εταιρίες παίζεται όλο το παιχνίδι ,ο καταστηματάρχης στην τιμή που αγοράζει βάζει ένα λογικό κέρδος συνήθως..
 
Από ότι βλέπω το Λάμπρο σειρά 2 το βγάζει τώρα κ σε 8,5 τώρα, το 8 ήταν πολύ χοντρό σκαγι για τσίχλες με την κλίμακα του Λάμπρου, αμα το έβγαζε σε 9 θα ήταν το απόλυτο τσιχλοφυσιγγο με χαμηλή ανακρουση κ τέλεια συγκέντρωση!
Εγώ που το κυνήγησα αρκετά από μπασίματα μέχρι περπατητό παντού 28γρ νο8 δεν παραπονέθηκα ποτέ! Συμφωνώ, καλύτερα νο9 αλλά μια χαρά ήταν!
 
Ειμαι σιγουρος Γιαννη οτι θα προσπαθησουν να τους κοψουν το ¨οξυγονο¨οι μεγαλοι...
Το οξυγόνο είναι η πηγή του χρήματος , δηλαδή ο καταναλωτής. Στην προκειμένη περίπτωση εμεις. Αν γυρίσουμε την πλάτη σε όσους έχουν ξεφύγει και βαράνε μύγες ίσως βελτιωθεί η κατασταση. Αν τους τα ακουμπάμε κανονικά λένε ζητώ στον μλκα και τα ανεβάζουν κι αλλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top