Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχτές ήταν ενα πολυ ωραιο απόγευμα στο σκοπευτηριο του Σχιστου με εξαιρετικη παρεα. Εγώ, ο Κώστας (Berettakias) με τον κολλητό του και 3 άλλοι εξαιρετικοί Κύριοι. Απίστευτη μάζωξη με κέφι, γέλιο, πειράγματα και τουφεκιές επιστημονικής φαντασίας (απο τους άλλους φυσικά).
Είχα μαζί μου τα καινούργια φυσίγγια του λάμπρο τα bouble sim. Τα φυσίγγια είχαν πολύ μικρή ανάκρουση και ήταν απολαυστικά. Τα έριχνα με το sagittaire (2640 kgr) και δεν καταλάβαινα τίποτα απολύτως. Μου άρεσαν παρα πολύ. Σε ένα συνάδελφο που έδωσα και τα δοκίμασε τα βρήκε εξαιρετικά. Χαρακτηριστικά είπε οτι δεν έχασε πιάτο. Τα δοκίμασε και ο Κώστας και σαν έμπειροτερος θα καταλαβε πολύ περισσότερα απο μένα. Επίσης είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω τα σκοπευτικά του Ρουμελιώτη και τα απλά και τα Hyperion που είχε ο Κώστας. Του Ρουμελιώτη μου φάνηκαν λίγο πιο δυνατά απο τα λαμπρο.
Ευχαριστώ τον Νίκο και τον Κώστα που μου έδιναν συμβουλές και με διορθωναν και μπορεσα κι εγω να πετύχω μερικά πιάτια.
ΥΓ. Τα σπασίματα του Κώστα ήταν άκρως εντυπωσιακά. Μιλάμε για σκόνη και θρυψαλα. Η 390 του θέριζε
 
Last edited:
Κώστα ειλικρινά την ταπεινοφροσυνη την έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο. Είσαι ένα λαμπρο παράδειγμα προς μίμηση και αισθάνομαι πολύ τυχερός που σε έχω γνωρίσει καθώς μόνο κέρδος μπορεί να έχει όποιος συναναστρεφεται μαζί σου. Για τους ντουμπλεδες που σκονισες δεν βλέπω να αναφέρεις τπτ. Την επόμενη φορά θα φέρω το ultralight να "αναμετρηθουμε" επί ίσοις όροις με τα ελαφριά να δεις τι κάζο θα μου κάνεις γιατί θα νομίζει ο κόσμος ότι είμαι και κανένας σκοπευτής τρομάρα μου έτσι που τα λες.
 
Κώστα ειλικρινά την ταπεινοφροσυνη την έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο. Είσαι ένα λαμπρο παράδειγμα προς μίμηση και αισθάνομαι πολύ τυχερός που σε έχω γνωρίσει καθώς μόνο κέρδος μπορεί να έχει όποιος συναναστρεφεται μαζί σου. Για τους ντουμπλεδες που σκονισες δεν βλέπω να αναφέρεις τπτ. Την επόμενη φορά θα φέρω το ultralight να "αναμετρηθουμε" επί ίσοις όροις με τα ελαφριά να δεις τι κάζο θα μου κάνεις γιατί θα νομίζει ο κόσμος ότι είμαι και κανένας σκοπευτής τρομάρα μου έτσι που τα λες.
Φιλε Κώστα αυτα που βλέπω λέω. Ανυπομονώ για την αναμέτρηση. Ο κερδισμένος κερνάει πορτοκαλάδες το κυλικείο.:)
 
Κώστα ειλικρινά την ταπεινοφροσυνη την έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο. Είσαι ένα λαμπρο παράδειγμα προς μίμηση και αισθάνομαι πολύ τυχερός που σε έχω γνωρίσει καθώς μόνο κέρδος μπορεί να έχει όποιος συναναστρεφεται μαζί σου. Για τους ντουμπλεδες που σκονισες δεν βλέπω να αναφέρεις τπτ. Την επόμενη φορά θα φέρω το ultralight να "αναμετρηθουμε" επί ίσοις όροις με τα ελαφριά να δεις τι κάζο θα μου κάνεις γιατί θα νομίζει ο κόσμος ότι είμαι και κανένας σκοπευτής τρομάρα μου έτσι που τα λες.
Φιλε Κώστα αυτα που βλέπω λέω. Ανυπομονώ για την αναμέτρηση. Ο κερδισμένος κερνάει πορτοκαλάδες το κυλικείο.:)
Καλησπέρα σας και στους δυο...:)

Εγώ λοιπόν που σας παρακολουθώ , σας χαίρομαι και τους δυο για το ήθος σας ... μπράβο....shake hands. ...΄έτσι πρέπει να είναι...
 
Καλησπερα Γιάννη. Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια
...είναι μια αλήθεια που βλέπω, και που πιστεύω οτι πρέπει να επισημαίνεται, 'όσο περισσότερο γίνεται γιατί αυτήν έχουμε ανάγκη...

Να είσαι καλά για την ευγένεια... :)
 
Ομοίως Κώστα και εγώ πολύ δύσκολα για αύριο δυστυχώς.. Που θα πας?
Καλημέρα σας κύριοι. Δυστυχώς μόλις είδα τά μυνήματα σας. Ασπρόπυργο θα πάω με έναν καλό φίλο. Κατά τις 9.30 με 10 θα είμαστε εκεί. Όποιος θα είναι εκεί με χαρά μου να γνωριστούμε. Εμένα θα με γνωρίσετε εύκολα. Εκτός του ότι είμαι ντούφεκος, είμαι και ο πιο όμορφος. Οπότε θα με βρείτε εύκολα
 
Καλημέρα σας κύριοι. Δυστυχώς μόλις είδα τά μυνήματα σας. Ασπρόπυργο θα πάω με έναν καλό φίλο. Κατά τις 9.30 με 10 θα είμαστε εκεί. Όποιος θα είναι εκεί με χαρά μου να γνωριστούμε. Εμένα θα με γνωρίσετε εύκολα. Εκτός του ότι είμαι ντούφεκος, είμαι και ο πιο όμορφος. Οπότε θα με βρείτε εύκολα
Κώστα η κοντακαρα του beretta 686 πολύ ωραία. Φαντάσου πως αν το κατέβαζα μισό κλικ ήμουν καρφι. Και στο λέω εγώ που για να μου φέρει στα μέτρα μου το κοντάκι ο Γιώργος που πήγες και εσύ του βγήκε η ψυχή. Κοίτα με τι κυνηγαω DSC_0887.JPG
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top