Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δε θέλω να τα τραυματιζω. Κυνηγάω μόνο ότι τρωω εκτός αν είμαι με παρέα και δίνω στους άλλους. Έχεις να προτείνεις κανά καλό φυσίγγια εμπορίου; Δεν γεμίζω.
Τόσα 24 άρια κυκλοφορούν στην αγορά, πάρε του νούμερο που θες, όλα τα σκοπευτικα είναι με άριστα υλικά.
 
Καλησπέρα σας.πξρα το Σάββατο και δοκίμασα τα eley olympic blues 28 gr 8,5ν...μπορώ να πω πως με τον Καίσαρα πήγαιναν μια χαρά πολύ γρήγορα και χωρίς καθόλου λάκτισμα.ξερει κανένας φίλος αν έχουν διαφορά από τα αδερφάκια λόγω εταιρείας rio target load 28?????
 
τα rio ειναι πολυ πιο δυνατα και κουραστικα.ποσο τα πηρες?
Τα eley τα πήρα 6,80 δεν τα λες και φθηνά.τα rio τα παίρνω 5€ και τα rio evo star team 6 €.τα ένιωσα πάντως και εγώ όχι τόσο δυνατά αλλά γρήγορα και με ωραία σκοτωματα
 
τα targed load σου αρεσαν?στο μπλε κουτι.
Ναι μου αρέσουν όλα της rio σε νούμερο 8,5 τα έχω και εγώ.ειναι λίγο δυνατουτσικα αλλά τα έχω συνηθίσει και στο κυνηγι και στο σκοπευτηριο,!έχει ανοίξει κανένας τα eley να δούμε υλικά και δοσολογιες?????
 
Ιδιες ταχυτητες εβγαλα Στελιο, δεν εχει να κανει μαλλον με την ισχυ του καψουλιου, εχει να κανει με τον τροπο που καιει την πυριτιδα... Παρεπιπτωντος παντως, οταν η θερμοκρασια πεφτει κατω απο 10 βαθμους, το φυσιγγι με το 616 αποδιδει καλυτερα... Αλλη καμπουλη καυσης προφανως...
Άρη Καλημέρα!

Έψαχνα πληροφορίες για το θέμα ακριβώς που συζητήσατε παλιά με τον Στέλιο και έπεσα μέσα!
Αυτό ακριβώς παρατήρησα σε ιδογόμωση με Cal.16 όμως!
Tελη Νοέμβριου την δοκίμασα, ΜΒ Χ 32 με 616 , 16/65, ρελιαστό με χαρτάκι, στους 17 βαθμούς περίπου στο χαρτί και στο θήραμα (μια Πέρδικα χτύπησα στα 25 μέτρα περίπου, άμεση καταβολή χωρίς αίματα! ήταν και η τελευταία της σεζόν...), και στο χαρτί μου άρεσε πολύ, ΑΛΛΑ το λάκτισμα ήταν "κοφτό", όχι δυνατό μεν, αλλά όχι αυτή η "γλυκιά" τουφεκιά που περίμενα... αλλιώς την ήθελα την αίσθηση!
Από τα συμφραζόμενα με τον Στέλιο, καταλαβαίνω ότι CX2000 η και M686 θα της "πήγαινε" καλύτερα το καλοκαίρι...
Στο νησί στην έναρξη 15 του Σεπτέμβρη έχουμε 30+ βαθμούς πολλές φορές, οπότε ίσως και 0,5 γρ πυρίτιδα κάτω...
Συγκεντρωτήρα είχα Aquila, με το σκεπτικό ότι είχα στρογγυλό ρέλι ,με την πυρίτιδα στα κατωτέρα όρια της από φορτίο σκαγιών (27 γρ=32 γρ στο Cal.12) και ο "σκληρός" συγκεντρωτήρας θα βοηθούσε την καύση, ίσως θέλει αλλαγή;
Eπίσις ίσως και λιγότερο πάτημα, αν και με τον κάλυκα κομμένο στα 65,2 έκλεισα περίπου 65,5, 3 δέκατα πάνω από το stantard του διαμετρήματος, αλλά οριακά μέσα στο tolerance.
Εσύ, που την ξέρεις την ΜΒ Χ 32 τι γνώμη έχεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Φιλικά,

Γιάννης
 
Εντυπώσεις από eley olympic blue απλά απίστευτα.μηδεν ανάκρουση και πολύ καλά σκοτωματα ακόμα και σε μεγάλες αποστάσεις με lm,m βιδωμενα πάνω στον Καίσαρα...απίστευτα φυσίγγια και με υγρασία που τα δοκίμασα αλλά και την προηγούμενη Κυριακή με θερμοκρασίες γύρω στο 0.η επιλογή μου από δω και πέρα για το sp.!??
 
Εντυπώσεις από eley olympic blue απλά απίστευτα.μηδεν ανάκρουση και πολύ καλά σκοτωματα ακόμα και σε μεγάλες αποστάσεις με lm,m βιδωμενα πάνω στον Καίσαρα...απίστευτα φυσίγγια και με υγρασία που τα δοκίμασα αλλά και την προηγούμενη Κυριακή με θερμοκρασίες γύρω στο 0.η επιλογή μου από δω και πέρα για το sp.!??
Γιώργο πόσα γραμ είναι αυτά, από που τα πήρες, και πόσο κάνει το κουτί? Σε ευχαριστώ!.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top