Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επιτέλους βρέθηκαν μερικοί λογικοί εδώ μέσα... 85 μέτρα;;;
εκτός αυτού ή κούναγε την μηχανή ή με αποστασιομετρο πιάνανε το πιάτο στον αέρα κ μόλις έφτανε τα 85 έριχνε.. αλλιώς δεν γίνεται γιατί δεν βλέπω να κουνιέται σε κάποια πλάνα.... (είναι σκοπευταρα άσχετα με το βίντεο)...
 
Εγώ χτες έσπασα κάτι πατάκια στα 100 μέτρα με 12αρια μαλινοταπα και εκεί που καμαρωνα να πάρω το βραβείο χτύπησε το ξυπνητήρι και πήγα για ψάρεμα και πήρα ένα ροφό 20 κιλό στα 60 μέτρα βάθος αλλά μετά γαμωτο ξαναχτύπησε το ξυπνητήρι γκαντεμια.
 
Γι' αυτό λέω ότι πιστεύω μόνο άκοπο βίντεο και αυτό με επιφύλαξη.
Η μόνη περίπτωση να έχω κάνει λάθος είναι να μου έχει δώσει λάθος στοιχεία η ίδια η shotkam (πολύ δύσκολο αλλά όχι αδύνατο)

Για να μας φύγει η απορία βάλτε ένα σταθερό δισκάκι 11cm στα 42μ και τραβήξτε ένα βίντεο (αν χρειάζεται τουφεκίστε το).
Θα δείτε ότι το δισκάκι έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το red dot.

Αν κάποιος το κάνει θέλω το βίντεο.

1631734827318.png
 
Είναι πράγματι λίγο τραβηγμένο το 40 μέτρα με 4αρι τσοκ 80 με 2αρι δηλ με extra ful 120 και αν πειράξεις και λίγο ακόμη το όπλο και τα τσοκ μάλλον θα φωνάζεις πουλ στο σχιστό και θα σπας τα πιατακια του Ασπροπύργου .
 
Αυτό φίλε μου είναι κάποιο πρόγραμμα;
Γεράσιμε έχω φτιάξει ένα excel αλλά το "δύσκολο" είναι να κάνεις μια στοιχειώδη επεξεργασία εικόνας.

Ουσιαστικά χρειάζεσαι 2 πράγματα.
1. Με μια επεξεργασία εικόνας να εκτιμήσεις πόσα red dot καλύπτουν τον στόχο.
2. Να εκτιμήσεις ή ακόμα καλύτερα να γνωρίζεις τις πραγματικές διαστάσεις του στόχου (πχ δισκάκι 11 εκατοστών)

Το ανεβάζω το excel για να κάνετε τις δικές σας εκτιμήσεις ...
Καλά μετρήματα ...

Αν αντί για red dot επιλέξετε cross βγάζετε μετρήσεις και για τον σταυρό ...

ΠΕΙΡΑΖΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΕΛΙΑ ... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
 

Attachments

  • Shotkam range_v2.zip
    46,1 KB · Προβολές: 7
Aυτό ειδικά καθόλου τραβηγμένο με το συγκεκριμένο όπλο.
Δεν το ξέρω το όπλο μπορεί και να έχεις δίκιο αν και άμα δεν δω μια τουφεκιά του με το 28αρι στα 40 πραγματικά μέτρα σε στόχο με 4αρι θα έχω τις αμφιβολίες μου .Αν θέλεις πες μου ποιο ακριβώς μοντέλο είναι το όπλο .
 
Εγώ στα 85 μέτρα ,δεν βλέπω καν το πιάτο.

Όσοι μένετε Αθήνα ,Περάστε Μεσογείων 1.
Απέναντι από το Ιπποκράτειο.
Είναι ο πύργος των Αθηνών .
26 όροφοι ..
Καθηστε από κάτω και κοιτάξτε τον τελευταίο...
Αυτά...
Μεσογείων 2_4 είναι ο πύργος,μην τούς στέλνεις στο 1.. μπορεί να είναι καμία μονοκατοικία
 
Δεν το ξέρω το όπλο μπορεί και να έχεις δίκιο αν και άμα δεν δω μια τουφεκιά του με το 28αρι στα 40 πραγματικά μέτρα σε στόχο με 4αρι θα έχω τις αμφιβολίες μου .Αν θέλεις πες μου ποιο ακριβώς μοντέλο είναι το όπλο .
Dt11 black
Είναι σύνηθες αυτά τα μέτρα με 4άρι τσόκ.
Και εγώ με 3.5 δεν έχω πρόβλημα αν είμαι επάνω.Για δίσκους μιλάμε.
Πόσο μάλλον το dt με 48 πόντους κώνο.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top