Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ στα 85 μέτρα ,δεν βλέπω καν το πιάτο.

Όσοι μένετε Αθήνα ,Περάστε Μεσογείων 1.
Απέναντι από το Ιπποκράτειο.
Είναι ο πύργος των Αθηνών .
26 όροφοι ..
Καθηστε από κάτω και κοιτάξτε τον τελευταίο...
Αυτά...
Τι υψος εχει Περι ο πυργος;
 
Μιας και μιλαμε για τετοιες αποστασεις,μπορει τελικα να εχει καποιος επαναλαμβανομενες επιτυχιες στα 60-80 μετρα στην τσιχλα,με 28αρια σε νο 9 ή 8;;;
Ειχε ξανατεθει το θεμα παλιοτερα απο πιστολερο καουμποϋδες,που καταρριπτουν οτι και οπου δει το ματι τους,χαλαραααα...
 
Μιας και μιλαμε για τετοιες αποστασεις,μπορει τελικα να εχει καποιος επαναλαμβανομενες επιτυχιες στα 60-80 μετρα στην τσιχλα,με 28αρια σε νο 9 ή 8;;;
Ειχε ξανατεθει το θεμα παλιοτερα απο πιστολερο καουμποϋδες,που καταρριπτουν οτι και οπου δει το ματι τους,χαλαραααα...

Θοδωρα .Κατσε να δουμε πρωτα εαν φτανουν εκει.....Σιγουρα φτανουν πιστευω....το ποσα δεν ξερω...
Κατσε να δουμε και ''πως'' φτανουν τι διατρηση εχουν σε αυτα τα μετρα και τα απλα με 2% και αυτα με 5%
αντιμονιο σε Ν8,5 και Ν7,5 . :)

Να συμπληρωσω....Στα 85 μετρα ο στοχος 125Χ85.....Φαινεται σαν πακετο απο τσιγαρα...μονο αυτο λεω!!! :)
 
Last edited:
Μιας και μιλαμε για τετοιες αποστασεις,μπορει τελικα να εχει καποιος επαναλαμβανομενες επιτυχιες στα 60-80 μετρα στην τσιχλα,με 28αρια σε νο 9 ή 8;;;
Ειχε ξανατεθει το θεμα παλιοτερα απο πιστολερο καουμποϋδες,που καταρριπτουν οτι και οπου δει το ματι τους,χαλαραααα...
Εγώ ποτέ.Μεχρι max 50 μέτρα και με κανά κωλόφαρδο κεντρικό σκάγι για τα φυσίγγια που λές.
 
Θοδωρα .Κατσε να δουμε πρωτα εαν φτανουν εκει.....Σιγουρα φτανουν πιστευω....το ποσα δεν ξερω...
Κατσε να δουμε και ''πως'' φτανουν τι διατρηση εχουν σε αυτα τα μετρα και τα απλα με 2% και αυτα με 5%
αντιμονιο σε Ν8,5 και Ν7,5 . :)
Δηλαδή μας λές ότι θα κάνεις 320μ ποδαρόδρομο κ.Νίκο (80+80+80+80 );
 
Δηλαδή μας λές ότι θα κάνεις 320μ ποδαρόδρομο κ.Νίκο (80+80+80+80 );

Μαλλον θα κοψω πολλα χιλιομετρα ....εχω και θελω να κανω και αλλες δοκιμες Λαμπη μου!!!

Θα δω ποσες κολλες στοχων εχω.....Εαν φτανουν για ολες τις δοκιμες....θα φορτωσω στην καροτσα
του τζιπ το μηχανακι για να πηγαινοερχομαι φιλε!!! :D
 
Μιας και μιλαμε για τετοιες αποστασεις,μπορει τελικα να εχει καποιος επαναλαμβανομενες επιτυχιες στα 60-80 μετρα στην τσιχλα,με 28αρια σε νο 9 ή 8;;;
Ειχε ξανατεθει το θεμα παλιοτερα απο πιστολερο καουμποϋδες,που καταρριπτουν οτι και οπου δει το ματι τους,χαλαραααα...
Είναι μία ουτοπία...!!! Ούτε καν φτάνουν καλά-καλά τα ψιλά σκάγια σε τέτοιες αποστάσεις, και εάν φτάνουν δεν έχουν δύναμη ούτε μπαλόνι να σπάσουν...!!! Πολλώ δε μάλλον να τρυπήσουν μύες και κόκκαλα για να καταβάλουν ένα θήραμα...! Άσε που σε αυτήν την απόσταση το ένα σκάι με το άλλο θα απέχει μερικά μέτρα...!!!
 
Last edited:
Είναι μία ουτοπία...!!! Ούτε καν φτάνουν καλά-καλά τα ψιλά σκάγια σε τέτοιες αποστάσεις, και εάν φτάνουν δεν έχουν δύναμη ούτε μπαλόνι να σπάσουν...!!! Πολλώ δε μάλλον να τρυπήσουν μύες και κόκκαλα για να καταβάλουν ένα θήραμα...!

Εχεις δικιο Νικολα !!! Εγω εχω αλλο ''προβλημα''.....πες οτι εφτασαν τα σκαγια στα 85 μετρα στον
στοχο!!!! Ποσα θα φτασουν ??? Και σε ποιο σημειο του στοχου ??? Πως μετρας διατρηση ??

Ενας τροπος υπαρχει....''Ντυνω '' τον στοχο με χαρτι κουζινας....και βλεπω εαν τα σκαγια τρυπησαν
την χαρτοπετσετα!!!! :D
 
Πιάτο εισερχόμενο που να δείχνει σώμα στα 70 μέτρα σπάει.Οχι πάντα αλλά σπάει.
Μου θυμισες πριν δέκα χρόνια μια παρομοια συζήτηση στο Άρτεμις, τότε πρωτοασχοληθηκα με τα 70 μέτρα, είχα τότε φτιάξει φυσιγγι που πηγε 4 σκάγια ν 6 στο πιατο στα 70 μέτρα , ιδιογομωση φυσικά στα 34 γρ με όπλο μια Super sport που είχα τότε
 
Μου θυμισες πριν δέκα χρόνια μια παρομοια συζήτηση στο Άρτεμις, τότε πρωτοασχοληθηκα με τα 70 μέτρα, είχα τότε φτιάξει φυσιγγι που πηγε 4 σκάγια ν 6 στο πιατο στα 70 μέτρα , ιδιογομωση φυσικά στα 34 γρ με όπλο μια Super sport που είχα τότε
Ε ρε τι γινόταν και εκεί μέσα ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top