Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα ομάδα. Γνωρίζουμε αν άλλαξαν οι τιμές για τα σκοπευτικά φυσίγγια του Ρουμελιώτη; Τα τραπ ήταν στα 4,3 ευρώ πέρυσι. Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί του αλλά δεν είναι εφικτό
Το ίδιο προβλημα έχω και εγώ. Και η ιστοσελίδα του Lambro φαινεται να μην λειτουργεί εδώ και μέρες.
 
Σημερα δοκιμασα στον πινακα δυο φυσγγια.
Το ενα ηταν BORNAGHI 28gr 8 1/2 και το αλλο Σειρα 5 του lambro 8 1/2..
Οι κατανομες και των δυο στον πινακα ηταν πολυ καλες, ειδικα του πρωτου ηταν φανταστικη.
Απο 35 μετρα, με 3* με το ULTRALIGHT 67cm. Υποψη οτι εκεινη την ωρα εκανε πολλη ζεστη 11.30.
 
Εκλεισα μερικα φυσιγγια 24 γραμμαρια με πυριτιδα Ας με διαφορετικα βυσματα....για να δουμε τι
διαφορες θα δωσουν στον πινακα. Βεβαια δεν λειπει απο τα διάφορα βυσματα ο piston 23 -25.
Eκλεισα με Ν8,5 σκαγια ολα τα φυσιγγια......Αλλα με διαφορετικες ποιοτητες σκαγιων δλδ με 2% αντιμονιο
και με 5% ωστε να δουμε και εκει τι διαφορες θα εχουμε...
Να δοκιμασω στα 20 μετρα με κυλινδρο για τους σκηταδορους και με 3* αστρα στα 32-33 μετρα για
οσους κανουν κομπακ σπορτινγκ.....Ετσι μου ενας καλος φιλος που παει στο σκοπευτηριο.
Εαν καποιος αλλος φιλος εχει να προτεινει κατι αλλο ας το γραψει.... :)
 
Εκλεισα μερικα φυσιγγια 24 γραμμαρια με πυριτιδα Ας με διαφορετικα βυσματα....για να δουμε τι
διαφορες θα δωσουν στον πινακα. Βεβαια δεν λειπει απο τα διάφορα βυσματα ο piston 23 -25.
Eκλεισα με Ν8,5 σκαγια ολα τα φυσιγγια......Αλλα με διαφορετικες ποιοτητες σκαγιων δλδ με 2% αντιμονιο
και με 5% ωστε να δουμε και εκει τι διαφορες θα εχουμε...
Να δοκιμασω στα 20 μετρα με κυλινδρο για τους σκηταδορους και με 3* αστρα στα 32-33 μετρα για
οσους κανουν κομπακ σπορτινγκ.....Ετσι μου ενας καλος φιλος που παει στο σκοπευτηριο.
Εαν καποιος αλλος φιλος εχει να προτεινει κατι αλλο ας το γραψει.... :)
AS 1.35 X24 bior 25 6* το φυσίγγι των πρωταθλητών skeet no.9..5
 
AS 1.35 X24 bior 25 6* το φυσίγγι των πρωταθλητών skeet no.9..5

ΟΚ. Δωσε και τελικο υψος ρελιασμασματος Λαμπη μου!!!
Εβγαλα ογκομετρια και εδωσε 9,5 κενο χωρο απατητο σε καλυκα ΜΑΧΑΜ -68,5 Χιλιοστα...
Την ιδια ογκομετρια μου εδωσε και ο Τ2-27 .

Εχω κλεισει με piston 23 - piston 25 - spark - sg25 - gt24 - aquila24 - T2-27 - Τασκωφ24 - Θωδη25 -

Να κλεισω και με τον bior25 , να δουμε διαφορές φιλε!!! :)
 
ΟΚ. Δωσε και τελικο υψος ρελιασμασματος Λαμπη μου!!!
Εβγαλα ογκομετρια και εδωσε 9,5 κενο χωρο απατητο σε καλυκα ΜΑΧΑΜ -68,5 Χιλιοστα...
Την ιδια ογκομετρια μου εδωσε και ο Τ2-27 .

Εχω κλεισει με piston 23 - piston 25 - spark - sg25 - gt24 - aquila24 - T2-27 - Τασκωφ24 - Θωδη25 -

Να κλεισω και με τον bior25 , να δουμε διαφορές φιλε!!! :)
Toν bior 21 πάτα τον άφοβα για να δουλέψει κ.Νίκο
57.20- 57.40 ανάλογα και με την σκληρότητα του πλαστικού του κάλυκα .
 
Xθές έκατσα δίπλα στον διαιτητή και παρακολούθησα 3 πούλες σε αγώνα compak μετά απο πολύ καιρό .
Παρακολουθούσα σπασίματα με διάφορα φυσίγγια .ανάκρουση σε διάφορα όπλα και ......ένταση ήχου ντουφεκιάς
που παραπέμπει και σε ανάλογα bar.
Εντύπωση μούκαναν οι ντουφεκιές χωρίς καθόλου σχεδόν νασηκώνουν την κάννη δυό παιδιών με 2 διαφορετικά
όπλα (KRIEGHOFF -B725) με ίδιο ντόπιο εδώ φυσίγγι .
Πολύ γλυκειά ντουφεκιά και πολύ γρήγορη σχετικά δεν ''σκοτώνει '' τον σκοπευτή
D20 V (X28) 688 1.35 AQUILA 22 X 28 6* 57.80

 
Xθές έκατσα δίπλα στον διαιτητή και παρακολούθησα 3 πούλες σε αγώνα compak μετά απο πολύ καιρό .
Παρακολουθούσα σπασίματα με διάφορα φυσίγγια .ανάκρουση σε διάφορα όπλα και ......ένταση ήχου ντουφεκιάς
που παραπέμπει και σε ανάλογα bar.
Εντύπωση μούκαναν οι ντουφεκιές χωρίς καθόλου σχεδόν νασηκώνουν την κάννη δυό παιδιών με 2 διαφορετικά
όπλα (KRIEGHOFF -B725) με ίδιο ντόπιο εδώ φυσίγγι .
Πολύ γλυκειά ντουφεκιά και πολύ γρήγορη σχετικά δεν ''σκοτώνει '' τον σκοπευτή
D20 V (X28) 688 1.35 AQUILA 22 X 28 6* 57.80

Στα 400 πρεπει να ειναι αυτο σωστα?
Μην ξεροντας βεβαια αν ειναι σε Κυπριακο καλυκα η' Ευρωπαικο.
 
Στα 400 πρεπει να ειναι αυτο σωστα?
Μην ξεροντας βεβαια αν ειναι σε Κυπριακο καλυκα η' Ευρωπαικο.
NSI κάλυκα
Επίσης δεν έχω πλέον καμμιά αμφιβολία ότι ο rabbit (λαγός) θέλει εξειδικευμένο σκάγι .
Τον έκαναν ζέρο παίκτες που έφυγαν με 22/25 23/25 απο ένα γήπεδο με πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας
Τον ''τύλιγε '' η ντουφεκιά και έβγαινε απο μέσα γερός !!
 
NSI κάλυκα
Επίσης δεν έχω πλέον καμμιά αμφιβολία ότι ο rabbit (λαγός) θέλει εξειδικευμένο σκάγι .
Τον έκαναν ζέρο παίκτες που έφυγαν με 22/25 23/25 απο ένα γήπεδο με πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας
Τον ''τύλιγε '' η ντουφεκιά και έβγαινε απο μέσα γερός !!
Δεν εχω αποψη για το συγκεκριμενο λαγο που λες, νομιζω ομως οτι ενα φυσιγγι με 7μιση νουμερο, αν εισαι πανω, τον κανει σκονη.

Η αναπηδηση της κανης, μεγαλο θεμα στο πολυωρο ριξιμο, για τις δευτερες τουφεκιες επισης σημαντικο
 
Δεν εχω αποψη για το συγκεκριμενο λαγο που λες, νομιζω ομως οτι ενα φυσιγγι με 7μιση νουμερο, αν εισαι πανω, τον κανει σκονη.

Η αναπηδηση της κανης, μεγαλο θεμα στο πολυωρο ριξιμο, για τις δευτερες τουφεκιες επισης σημαντικο
Xθές με 42 β και σε συνάρτηση με μεγάλες ταχύτητες κατάλαβα ότι κάποια ΚΑΚΗΣ ποιότητας σκάγια φτάνουν
ζυμαράκια στον δίσκο ....
 
Μετά απο καιρό πήγα κι'αγόρασα ένα κουτί NSI EXCLUSIVA 28 N.7.5
H τιμή € 8 ....o_Oo_Oo_O κρατήθηκα να μην το βάλω στα πόδια .
Θέλω να δώ κάποια πράγματα σε θέματα διάτρησης & λαγό συγκριτικά με απλά φυσίγγια .
Εσύ δεν πειράζει πρόσεχε μόνο ο λαγός μην το βάλει στα πόδια!!!!!!!
 
Μετά απο καιρό πήγα κι'αγόρασα ένα κουτί NSI EXCLUSIVA 28 N.7.5
H τιμή € 8 ....o_Oo_Oo_O κρατήθηκα να μην το βάλω στα πόδια .
Θέλω να δώ κάποια πράγματα σε θέματα διάτρησης & λαγό συγκριτικά με απλά φυσίγγια .
Do your homework :)
Γράψε αποτελέσματα.
Μην το ρίξεις σε θήραμα χωρίς δοκιμή.

Για πόσα μέτρα το θες ;
 
Do your homework :)
Γράψε αποτελέσματα.
Μην το ρίξεις σε θήραμα χωρίς δοκιμή.

Για πόσα μέτρα το θες ;
Ρε σείς ,τον λαγό τον δίσκο εννοώ όχι πραγματικο λαγό .
Θα το κάνω παρουσίαση διότι είναι πολύ αξιόλογο φυσίγγι πλήν όμως πανάκριβο .
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top