Σκοπευτικά φυσίγγια

Περιοχή
Xανιά
Όνομα
Βικτωρας
Βίκτορα εγώ με καραμπίνα που τό έριξα και ελαφριά μάλιστα δεν το κατάλαβα τώρα αυτό είναι υποκειμενικό πως το νιώθει ο καθένας οκ.
Καλημερα. Τα αυτογεμη ειναι εξ'ορισμου λιγοτερο "ευαισθητα" στις ανακρουσεις. Στο δικανο, ειδικα μεσα στη ζεστη του καλοκαιριου, ειναι πιο εντονο το λακτισμα. Οχι απαγορευτικο ομως, αλλα πολυ πιο εντονο απο πχ τα NSI DUE Europa ή τα Lambro Series 2

Όνομα
iakovos
Καλημερα... Τα LAMBRO σειρα 3 και 5 σε 28γρ τα οποια τα ριχνω ειτε με σουπερ ποζε ειτε με καραμπινα, εχουν πολυ καλη αποδοση και οι κατανομες τους στον πινακα στα 32 μετρα ειναι πολυ καλες. Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα και δεν τα αλλαζω.

Περιοχή
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Όνομα
Γιώργος
Καλημερα... Τα LAMBRO σειρα 3 και 5 σε 28γρ τα οποια τα ριχνω ειτε με σουπερ ποζε ειτε με καραμπινα, εχουν πολυ καλη αποδοση και οι κατανομες τους στον πινακα στα 32 μετρα ειναι πολυ καλες. Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα και δεν τα αλλαζω.
δοκίμασε και τα πράσινα sporting 28γρ σε 8 και σε 7 1/2 .

Όνομα
takis
αν θες δοκίμασε τα rio evo σε 8 και τα Lambro series 2 με Nobel κάλυκα... μονο.

Καλοριχτα Γιώργο!
Και περιμένουμε τις εντυπώσεις

Ρε παιδια τι συνταγη ειναι ται rio evo, και ποιες οι διαφορες με τα απλα σπορτινγκ rio?
Συνταγή δεν ξέρω, το σίγουρο είναι πως όλα τα υλικά είναι ισπανικά...
Τα evo έχουν σκάγια με 5% αντιμονιο, τα "απλά" που λες έχουν 2-3%...
Και φυσικά τσιμπαει κ η τιμή λόγο μεγαλυτερου υψους μετάλλου που είναι στα 25 mm ....

Last edited:
Όνομα
γιωργος
Καλοριχτα Γιώργο!
Και περιμένουμε τις εντυπώσεις

Συνταγή δεν ξέρω, το σίγουρο είναι πως όλα τα υλικά είναι ισπανικά...
Τα evo έχουν σκάγια με 5% αντιμονιο, τα "απλά" που λες έχουν 2-3%...
Και φυσικά τσιμπαει κ η τιμή λόγο μεγαλυτερου υψους μετάλλου που είναι στα 25 mm ....
Πάντως για 6€ που τα πηρα εγώ νιώθω μια χαρά.... Γιαν δοκιμή τα πηρα συνήθως χρησιμοποιώ τα Rio target load 28 με 5€...

Περιοχή
Xανιά
Όνομα
Βικτωρας
Το θεμα φυσιγγι ειναι και θεμα προσωπικο. Ολα λιγο πολυ τη δουλεια τους θα την κανουν, ειδικα στο κομπακ που οι αποστασεις ειναι συγκεκριμενες, και ελαχιστες φορες μπορει να θες κατι παραπανω οποτε θες κατι εξειδικευμενο. Το βασικο ομως για μενα ειναι το φυσιγγι που ριχνεις να σου εμπνεει εμπιστοσυνη, τοση οση να μην το κατηγορεις στις αποτυχιες σου. Απο κει και υστερα, περι ορεξεως που λενε

Περιοχή
Πόρτο ράφτη
Όνομα
Γεράσιμος
Το θεμα φυσιγγι ειναι και θεμα προσωπικο. Ολα λιγο πολυ τη δουλεια τους θα την κανουν, ειδικα στο κομπακ που οι αποστασεις ειναι συγκεκριμενες, και ελαχιστες φορες μπορει να θες κατι παραπανω οποτε θες κατι εξειδικευμενο. Το βασικο ομως για μενα ειναι το φυσιγγι που ριχνεις να σου εμπνεει εμπιστοσυνη, τοση οση να μην το κατηγορεις στις αποτυχιες σου. Απο κει και υστερα, περι ορεξεως που λενε

Θα συμφωνήσω απόλυτα.. Επίσης με τα περισσότερα 28αρια αν παίζεις με γενναίες προσκοπεύσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.. Τι 380 τι 410 για μένα το μόνο που αλλάζει αισθητά είναι το λάκτισμα.. Και όπως εχώ πει έχω χωρίσει τις είκονες προσκόπευσης στο μυαλό μου σε 5 νούμερα.. Τα 3 χρησιμοποιώ στο compak και +2 στο Sporting..

Περιοχή
Xανιά
Όνομα
Βικτωρας
Θα συμφωνήσω απόλυτα.. Επίσης με τα περισσότερα 28αρια αν παίζεις με γενναίες προσκοπεύσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.. Τι 380 τι 410 για μένα το μόνο που αλλάζει αισθητά είναι το λάκτισμα.. Και όπως εχώ πει έχω χωρίσει τις είκονες προσκόπευσης στο μυαλό μου σε 5 νούμερα.. Τα 3 χρησιμοποιώ στο compak και +2 στο Sporting..
Εσυ εισαι ινδαλμα ρε φιλε, εγω μιλω για μας τους απλους και ταπεινους ;)