Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Lambro Series 3
Lambro-Series-3-Beretta-692-4-25m.jpg

Lambro-Series-3-Beretta-692-3-35m.jpg
Ωραίες δοκιμές Παύλο με αρκετά μέτρα καλής κατανομής.
 
Ωραίες δοκιμές Παύλο με αρκετά μέτρα καλής κατανομής.

σε ευχαριστώ Νίκολα,,,η αλήθεια είναι ότι έχουν ταιριάξει καλά οι κάννες με τα τσοκ και ότι και να έχω ρίξει βγάζουν απίθανες κατανομές,,,το μόνο άτσαλο φυσίγγι που έριξα και δεν μου άρεσε αρκετά ήταν το Lambro Sporting το πράσινο παρόλο που σε αγώνες πιο παλιά που έριχνα με αυτό άλλα έδειχνε
 
πόσοοο ;; 6.70 ρε πάνε καλά,,,ίδιο φυσίγγι με το πράσινο sporting είναι
Παύλο.....Θα δουν οι μαγαζάτορες σιγά-σιγά πως οι κυνηγοί επιλέγουν όλο και παραπάνω ( % ) για το κυνήγι φυσίγγια σκοπευτικά και θα το ξεφτιλίζουν κι άλλο το πράγμα...
Εδώ σε εμένα το Lambro Sporting & το Club Sporting 28gr τα βρείσκω στα 6,60€...κ όταν μια μέρα του τα έπρειξα λίγο να δω που θα το πάει τότε μ έκοψε 0,10€...:D
Η πρώτη τους δικαιολογία είναι πως: ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.
Μόνο τ Καρδαρά το G.M Sporting 28gr βρείσκω στα 5,30€...
 
Κώστα Καρδαράς Ρουμελιώτης και Κουτουζής έχουν πολύ καλά σκοπευτικά ,μπορώ να σου πω καλύτερα από τα εμπορικά,,,σεταπ πάνω κάτω τα ίδια και οι τρεις ισπανικές πυρίτιδες δουλεύουν,,,εγώ έχω βρεί αυτό που μου κάνει με του Κουτουζή τα Fantom 28γρ,,,είσαι κοντά του πήγαινε πάρε μερικά κουτάκια για δοκιμή,πιστεύω θα σου αρέσουν όπως άρεσαν σε πολλούς από εδώ μέσα που έδωσα δοκίμασαν και κόλλησαν
 
Παύλο.....Θα δουν οι μαγαζάτορες σιγά-σιγά πως οι κυνηγοί επιλέγουν όλο και παραπάνω ( % ) για το κυνήγι φυσίγγια σκοπευτικά και θα το ξεφτιλίζουν κι άλλο το πράγμα...
Εδώ σε εμένα το Lambro Sporting & το Club Sporting 28gr τα βρείσκω στα 6,60€...κ όταν μια μέρα του τα έπρειξα λίγο να δω που θα το πάει τότε μ έκοψε 0,10€...:D
Η πρώτη τους δικαιολογία είναι πως: ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.
Μόνο τ Καρδαρά το G.M Sporting 28gr βρείσκω στα 5,30€...
Μια χαρα φυσιγγια ειναι του καρδαρα.προτιμησε αυτα.
 
Κώστα Καρδαράς Ρουμελιώτης και Κουτουζής έχουν πολύ καλά σκοπευτικά ,μπορώ να σου πω καλύτερα από τα εμπορικά,,,σεταπ πάνω κάτω τα ίδια και οι τρεις ισπανικές πυρίτιδες δουλεύουν,,,εγώ έχω βρεί αυτό που μου κάνει με του Κουτουζή τα Fantom 28γρ,,,είσαι κοντά του πήγαινε πάρε μερικά κουτάκια για δοκιμή,πιστεύω θα σου αρέσουν όπως άρεσαν σε πολλούς από εδώ μέσα που έδωσα δοκίμασαν και κόλλησαν
Του Καρδαρά τα έχω δουλέψει και μου άρεσαν τα 28gr του.
Θέλω όμως πολύ να δοκιμάσω του Fantom και του Ρουμελιώτη τα 28gr & 30gr.....
Μόλις πάρω το μηνιάτικο θα πάω στν Fantom πρώτα.....;)
 
σε ευχαριστώ Νίκολα,,,η αλήθεια είναι ότι έχουν ταιριάξει καλά οι κάννες με τα τσοκ και ότι και να έχω ρίξει βγάζουν απίθανες κατανομές,,,το μόνο άτσαλο φυσίγγι που έριξα και δεν μου άρεσε αρκετά ήταν το Lambro Sporting το πράσινο παρόλο που σε αγώνες πιο παλιά που έριχνα με αυτό άλλα έδειχνε
Παύλο τα πιο παλιά Lambro Sporting με Prima V μπαρούτι και GT Nobel συγκεντρωτηρα γάζωναν.τα τωρινά είναι μάπα εντελως
 
Παύλο τα πιο παλιά Lambro Sporting με Prima V μπαρούτι και GT Nobel συγκενυρωτηρα γάζωναν.τα τωρινά είναι μάπα εντελως
Σταύρο ακόμα καλά πάνε τα Lambro Sporting....Φέτος π ήμουν για αγριοπερίστερα σε παραθαλάσσιο μέρος στα μπασίματα είχα ένα κουτί δίπλα από το καρεκλάκι και τουφέκαγα τις "Τσίχλες τις ξεκουρνιασμένες μέχρι τις 8 η ώρα κ τις θέριζε....τους έκανα κάτι σμπάρα με 1*........
Από 8 και μετά έμπαινε άλλο φυσεκλίκη για να είμαστε σίγουροι για κανένα (αρχαίο ταχυδρόμο;);) )...ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ..sarcastic.
 
Παύλο τα πιο παλιά Lambro Sporting με Prima V μπαρούτι και GT Nobel συγκεντρωτηρα γάζωναν.τα τωρινά είναι μάπα εντελως

ακριβώς Σταύρο αυτό !
Ρε παιδιά, εγώ δεν βρήκα καμιά διαφορά, με τα δικά μου όπλα τουλάχιστον, και έχω ρίξει πάρα πολλά και με την Prima V και με την AS, και κάμποσα μια χρονιά ενδιάμεσα με την 206 V. Κυρίως σκοπευτήριο, αλλά και κυνήγι. Αλλά και πολλές δοκιμές σε πίνακα. Και με το δίκαννο (SKB) και με την καραμπίνα (Mossberg) και με διάφορα τσοκ ... Ειλικρινά καμιά άξια λόγου διαφορά ...
Αρκετά αισθητή - και εντυπωσιακή θα έλεγα - διαφορά από τα πράσινα, είδα στο Series 5 !!! ;)
 
Ρε παιδιά, εγώ δεν βρήκα καμιά διαφορά, με τα δικά μου όπλα τουλάχιστον, και έχω ρίξει πάρα πολλά και με την Prima V και με την AS, και κάμποσα μια χρονιά ενδιάμεσα με την 206 V. Κυρίως σκοπευτήριο, αλλά και κυνήγι. Αλλά και πολλές δοκιμές σε πίνακα. Και με το δίκαννο (SKB) και με την καραμπίνα (Mossberg) και με διάφορα τσοκ ... Ειλικρινά καμιά άξια λόγου διαφορά ...
Αρκετά αισθητή - και εντυπωσιακή θα έλεγα - διαφορά από τα πράσινα, είδα στο Series 5 !!! ;)
Το SERIES 5 αν κρίνο από το μέταλλο 16mm και θα ψιλοκλοτσάει και θα είναι κ πιο αργό από τα άλλα...Ε;
 
Το SERIES 5 αν κρίνο από το μέταλλο 16mm και θα ψιλοκλοτσάει και θα είναι κ πιο αργό από τα άλλα...Ε;
Κώστα το 5αρι δεν κλωτσάει και είναι φαρμακερό. Με LM στο summit μου παίρνω γεμάτα σπασίματα μέχρι τα 35μ χαλαρά. Είναι φυσιγγάρα απλά είναι στο 7ευρω.
 
Παύλο τα πιο παλιά Lambro Sporting με Prima V μπαρούτι και GT Nobel συγκεντρωτηρα γάζωναν.τα τωρινά είναι μάπα εντελως
Μπορει να ειναι και στα οπλα δεν ξερω,για μενα το lambro sporting ειναι απο τα πιο καλα σκοπευτικα και στο κυνηγι ειναι τρομερο και στο σκοπευτηριο,δεν εχω δει να εχει πεσει η αποδοση του.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top