Σκοπευτήριο Ιωαννίνων στο Δήμο Περάματος

Αν εισαι μοναχος ειναι τελεια ευκαιρια για να κανεις δοκιμες σε τεχνικες και βολες που υστερεις
Βίκτωρα και με άλλους στο σκοπευτήριο μπορείς να δουλέψεις τα πράγματα αρκεί να μην σε νοιάζει τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα....έτυχε σε μια κουβέντα με τον πιο φορμαρισμένο σκοπευτή Σπόρτινγκ....ότι ήταν σε πουλά προπόνησης και δοκίμαζε κάτι συγκεκριμένο.....έτυχε στην πουλά να κάνει 17,δεν τα μετρούσε αυτος,οι τριγύρω του και άκουσε να λένε αααα ο τάδε έκανε μόνο 17 τον πέρασα....και πάει μετά στον αγώνα και χάνει 2/100 η προπόνηση είναι μόνο για δουλειά...ούτε πόσα έκανες ούτε τι θα πουν οι άλλοι!
 
Δεν το λεω για αυτο το λογο, οτι σε βλεπουν οι αλλοι, Ηλια. Αυτοδε σε νοιαζει ετσι και αλλιως. Το λεω επειδη μπορεις πχ να ζητησεις και να δουλεψεις μονο τα πιατα που σε προβληματιζουν, και οχι το σεναριο ολο. Αυτο σε μια πουλα με κοσμο να περιμενει τη σειρα του ειναι δυσκολο νομιζω
 
Δεν το λεω για αυτο το λογο, οτι σε βλεπουν οι αλλοι, Ηλια. Αυτοδε σε νοιαζει ετσι και αλλιως. Το λεω επειδη μπορεις πχ να ζητησεις και να δουλεψεις μονο τα πιατα που σε προβληματιζουν, και οχι το σεναριο ολο. Αυτο σε μια πουλα με κοσμο να περιμενει τη σειρα του ειναι δυσκολο νομιζω
Σε εμάς πάντως στο σχιστό μπορείς να ζητήσεις όποιον δίσκο θες και να τον δουλέψεις...απλά θα πρέπει να περιμένεις την σειρά σου!
 
τον ένα χρόνο περίπου που πηγαίνω στο σκοπευτήριο έχω καταλάβει ότι όταν είμαι μόνος μου η ένα δυο ακόμα έχω μάθει περισσότερα πράγματα κ έχω αποτυπώσει καλύτερα τις εικόνες,βεβαία δεν έχω εμπειρία να πω περισσότερα πράγματα άλλα αυτά που ψάχνω διαβάζω κ μετά τα δοκιμάζω πετυχαίνουν.
Όταν έχει άτομα πιστεύω ότι πρέπει να έχει δουλέψει περισσότερο την αυτοσυγκέντρωση
 
τον ένα χρόνο περίπου που πηγαίνω στο σκοπευτήριο έχω καταλάβει ότι όταν είμαι μόνος μου η ένα δυο ακόμα έχω μάθει περισσότερα πράγματα κ έχω αποτυπώσει καλύτερα τις εικόνες,βεβαία δεν έχω εμπειρία να πω περισσότερα πράγματα άλλα αυτά που ψάχνω διαβάζω κ μετά τα δοκιμάζω πετυχαίνουν.
Όταν έχει άτομα πιστεύω ότι πρέπει να έχει δουλέψει περισσότερο την αυτοσυγκέντρωση
Να ξέρεις ότι είναι πολύ πάνω από το 50% μιας επιτυχημένης βολής η συγκέντρωση...πάνω κάτω όλοι ξέρουμε την τεχνική να σπάσουμε ένα δίσκο....το δύσκολο είναι να εφαρμόζεις το σωστό σε κάθε βολή....εκεί ξεχωρίζουν οι μεγάλοι αθλητές από τους μέτριους και οι μέτριοι από τους κακους!
 
Άλλη μια βόλτα χθες στο σκοπευτήριο που ήμουν μόνος μου μαζί με τον υπεύθυνο,βρήκα ευκαιρία να δοκιμάσω το τεστ με φουλ τσοκ για να δω που ρίχνει το όπλο γιατί την προηγούμενη φορά είχα ανοιχτό τσοκ.Πινάκα δεν έχουμε άλλα ευτυχώς έχουμε παλέτες ήταν είδη μια στημένη από κάποιον άλλον που την είχε φτιάξει για στόχο έριξα κ εγώ 2 βολές μόνο γιατί έσπασε μετά τι δεύτερη δεν άντεξε για παραπάνω,τελικά από τις βολές είδα ότι δεν είχα μεγάλη απόκλιση ήταν λίγο αριστερά κ πάνω περίπου 5 εκ από το κέντρο που ήταν σημαδεμένη η παλέτα,προς το παρόν δεν θα αλλάξω κάτι μέχρι να τελειώσω το δικό μου πινάκα κ να κάνω πιο καλές δόκιμες,
Αφού έκανα τις δόκιμες είπαμε να ρίξουμε στα πιατάκια να δούμε τι γίνεται με φουλ άλλα κ δοκιμή σε 24 σκεετ falcocci(θα βάλω φώτο σε άλλο θέμα)τελικά τα σπασίματα με φουλ άλλη φάση πρώτη φορά είδα πορτοκαλί σκόνη έριξα 6 βολές πήρα τις 4 άλλα κ τα φυσίγγια μου φάνηκαν πολύ δυνατά κ γρήγορα περίμενα ότι δεν θα τα ρίξει η αμερικανικά άλλα τα πέταγε σαν τα 28,τελικά νομίζω ότι όταν ξαναπάω θα φορέσω πάλι το φουλ.my man.
 
Άλλη μια βόλτα χθες στο σκοπευτήριο που ήμουν μόνος μου μαζί με τον υπεύθυνο,βρήκα ευκαιρία να δοκιμάσω το τεστ με φουλ τσοκ για να δω που ρίχνει το όπλο γιατί την προηγούμενη φορά είχα ανοιχτό τσοκ.Πινάκα δεν έχουμε άλλα ευτυχώς έχουμε παλέτες ήταν είδη μια στημένη από κάποιον άλλον που την είχε φτιάξει για στόχο έριξα κ εγώ 2 βολές μόνο γιατί έσπασε μετά τι δεύτερη δεν άντεξε για παραπάνω,τελικά από τις βολές είδα ότι δεν είχα μεγάλη απόκλιση ήταν λίγο αριστερά κ πάνω περίπου 5 εκ από το κέντρο που ήταν σημαδεμένη η παλέτα,προς το παρόν δεν θα αλλάξω κάτι μέχρι να τελειώσω το δικό μου πινάκα κ να κάνω πιο καλές δόκιμες,
Αφού έκανα τις δόκιμες είπαμε να ρίξουμε στα πιατάκια να δούμε τι γίνεται με φουλ άλλα κ δοκιμή σε 24 σκεετ falcocci(θα βάλω φώτο σε άλλο θέμα)τελικά τα σπασίματα με φουλ άλλη φάση πρώτη φορά είδα πορτοκαλί σκόνη έριξα 6 βολές πήρα τις 4 άλλα κ τα φυσίγγια μου φάνηκαν πολύ δυνατά κ γρήγορα περίμενα ότι δεν θα τα ρίξει η αμερικανικά άλλα τα πέταγε σαν τα 28,τελικά νομίζω ότι όταν ξαναπάω θα φορέσω πάλι το φουλ.my man.
ελα ντε ποιος εβαλε την παλετα για σταθερο στοχο???.my man..my man.
 
χθες ειχε βολτα σκοπευτηριο να δοκιμασω κατι αλλαγες που εκανα για το κοντακι τελικα ειαχαν φτιαξει κ τις μηχανες περιεργο ειχε κ κοσμος καινουργιους αλλα κ παλιους,ερωτευτικα κ ενα 725 20cal που το πειρε ενας κυριουλης καινουργιο κ ηρθε να το δοκημαση,εριξα 2 πουλιες με χαλια αποτελεσματα ειχα το μυαλο μου να κανω δοκιμες κ εβλεπα θα με παρει νυχτα για να τις κανω κ ετσι εγινε αφου τελιωσαν τις πουλιες κ εφυγαν οι περισοτεροι εκανα κ εγω τις δοκιμες μου θελω λιγο ακομα να γινει το επιθυμητος αποτελμα,την επομενη φορα ελπιζω να επιτυχω ελπιζω να μην πεταξουν το στοχο μου γιατι ετοιμαζουν κ το χωρο για την εκδηλωση του κυνηγετικου συλογου που ευτυχως ειναι κ αυτη για να γινει κ συνδεση του ηλεκτρικου ρευματος αλλιως δε θα βλεπαμες φως.
ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΜΕΛΩΝ ΣΤΟ ΘΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Κ Ο ΣΥΧΟΡΕΜΕΝΟΣ ΠΡΩΤΕΡΑΙΟΤΙΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΓΙΛΕΚΑ ΚΑΠΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΝ.ΑΔΕΙΑ
 
Καλημέρα ομάδα..Θα ήθελα λίγο τη γνώμη σας .σε πρόσφατη επικοινωνία που είχα με τον υπεύθυνο του σκοπευτηριου Κ.Σ. Ιωαννίνων για να το επισκεφτώ μου επισήμανε ότι είναι μόνο για μελη του Συλλόγου μας...ρωτώντας τον ποιοι θεωρούνται μέλη μου είπε αποκλειστικά αυτοί που βγάζουν άδεια σε εμάς..πηγαίνοντας το ένα βήμα πιο πέρα τον ρώτησα εγώ που έβγαζα δέκα χρόνια άδεια στο σύλλογο μέχρι το 2013 δεν θεωρούμαι μελος???Δεν συνεισεφερα οικονομικά με το υστέρημά μου στην κατασκευή που ξεκίνησε το 2000???Για να μου απαντήσει αυτό ορίζει το καταστατικό και έλα φέτος να βγάλεις άδεια σε εμάς για να μπορείς να.μπεις....
 
Καλημέρα ομάδα..Θα ήθελα λίγο τη γνώμη σας .σε πρόσφατη επικοινωνία που είχα με τον υπεύθυνο του σκοπευτηριου Κ.Σ. Ιωαννίνων για να το επισκεφτώ μου επισήμανε ότι είναι μόνο για μελη του Συλλόγου μας...ρωτώντας τον ποιοι θεωρούνται μέλη μου είπε αποκλειστικά αυτοί που βγάζουν άδεια σε εμάς..πηγαίνοντας το ένα βήμα πιο πέρα τον ρώτησα εγώ που έβγαζα δέκα χρόνια άδεια στο σύλλογο μέχρι το 2013 δεν θεωρούμαι μελος???Δεν συνεισεφερα οικονομικά με το υστέρημά μου στην κατασκευή που ξεκίνησε το 2000???Για να μου απαντήσει αυτό ορίζει το καταστατικό και έλα φέτος να βγάλεις άδεια σε εμάς για να μπορείς να.μπεις....
Δεν θα βγαλεις ακρη δυστυχως.....εγω ημουν απο τους πρωτους που τους εκανα κουβεντα να ανοιξει το σκοπευτηριο για ολο τον κοσμο.....περισσοτερος κοσμος ειναι παραπανω εσοδα....παραπάνω εσοδα ειναι καλυτερη εξελιξη και καινουργια μηχανηματα....καινουργια μηχανηματα σημαινει καλυτερη εκπαιδευση....καλυτερη εκπαίδευση σημαινει καλυτεροι κυνηγοι απλά......
 
Back
Top