Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Καλησπέρα σε όλους! Άλλος ένας ωραίος αγώνας όπως μας έχουν μάθει στα Ψαχνά έγινε χθες! Συγχαρητήρια στον Γεράσιμο και σε όλους τους συμμετέχοντες του αγώνα!!
Milkman αχαχαχα.. Γαλατά σε κατάλαβα από το Nick ρε μπαγάσα! Σε ευχαριστω πολύ!! Συγχαρητήρια και σε σένα για την νίκη στην κατηγορία σου!
 
Καλησπέρα σε όλους! Άλλος ένας ωραίος αγώνας όπως μας έχουν μάθει στα Ψαχνά έγινε χθες! Συγχαρητήρια στον Γεράσιμο και σε όλους τους συμμετέχοντες του αγώνα!!
Ελα.. από Μύκονο..?
Σωστά?
Καλώςήρθες κ συγχαρητήρια!!!!
 
λοιπόν έχουμε και λέμε ............ λέμε και έχουμε .

ΟΥΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ........... τι αγώνας ήταν αυτός.

1. όλος ο καλός ο κόσμος εκεί , εκτός ενός που ενώ θα έπρεπε, δεν ήταν . Είχε πάει λέει για πέρδικες .............. καλά τώρα , λέγε με ....... βαρέθηκα.
2. Ο @BeReT να γυαλίζει το μάτι του και να έχει ένα βλέμμα του στυλ "σιγά μην σας αφήσω να μου πάρετε τη κούπα ,εγώ θα την πάρω "

GERRY ROBOSHOOTER.jpg
3. ένα SHOOT OFF όνειρο , με 7 καλά τουφέκια του αγώνα , μέσα σε αυτά και ο παγκόσμιος του SKEET Μάκης Μίτας !!!!!!!
4. τελευταίος βατήρας του Παντελάκη ( 2ος γενικής ) να τον βλέπουμε στην οθόνη (μαζί και ο Robo ) αν τα έπαιρνε όλα ήταν πρώτος , αν έχανε ένα , ισοβαθμία με τον Robo και shoot off ............. και χάνει τον τελευταίο ντουμπλέ !!!!!!!!!!!!! διπλό ζερό ............ κραυγές ο Robo που του πήγε η ψυχή στην κούλουρη και γύρισε................ χαχαχαχα
5. ο @Caesar να κοιμάται ολόρθος και να μην μπορεί να συνέλθει από το πρωινό ξύπνημα ( 4.30 μου είπαν με τον Κυριάκο αν θυμάμαι καλά ) και το ταξείδι των 3 ωρών για να έλθουν. Στο δε shoot off έχασε από τον Μίτα στον ξαφνικό θάνατο , έκανε σε διπλό ντουμπλέ , διπλό ζερό , καταλαβαίνεις τι νύστα είχε ο άνθρωπος. Πιό νωχελικό δεν τον είχα δει ποτέ.

και τελικά ο Robo..........

GERRY CER.gif


πανάξια 1ος γενικής με 92 ( χεχεχεχε το πέτυχα ). ΜΠΡΑΒΟ ρε Gerry παιχτούρα .

όσο για εμένα , παραφράζοντας το παλιό σλόγκαν των νταλικιέρηδων
- θηλυκά και ...... τουφεκιές , έχουν πίκρες και χαρές .........χεχεχε
από την χαρά του προηγούμενου , στην πίκρα αυτού. Βέβαια για να πω και την αλήθεια πήγαινα γυρεύοντας και το χρησιμοποίησα για να φτιάξω χαρακτήρα ,που λένε , και φίλε μου Robo , όχι δεν ξανάρχισα το κάπνισμα .............. .yel. .yel. .yel.

άντε και σε άλλα με υγεία , τώρα κοιτάμε ψηλά μην αρχίσουν να μπαίνουν τα τσιχλάκια και αρχίσει το ..........
 
Γίωργο σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για άλλη μια φορά.. Χαίρομαι που δεν ξανάρχισες το κάπνισμα! .yel. .. Εντάξει οχι και κραυγές.. Απλά παρακολουθούσα με αγωνία τι θα έκανε ο Αλεξ την τελευταία πούλα για να ήξερα αν θα είχα shoot off να μην ξεκωλ**** στο κοντοσούβλι! :cool::cool: Τελευταίος αγώνας του Evia Cup στις 6/12 ο οποιός θα είναι και φιλανθρωπικού χαρακτήρα.
 
@BeReT και @george s k ακούω πρόβλεψη
λοιπόν έχουμε και λέμε ........... λέμε και έχουμε

γήπεδο 2 απαιτητικά 2 πιάτα
γήπεδο 3 απαιτητικά 3 πιάτα
γήπεδο 4 απαιτητικά 3 πιάτα + 1 λαγός
γήπεδο 5 απαιτητικά 2 πιάτα

και όταν λέω απαιτητικά δεν σημαίνει ότι δεν σπάνε , αλλά η παραμικρή νωχελικότητα ή απροσεξία φέρνει ένα πανεύκολο ζερό.
Σούμα 10 απαιτητικά πιάτα στα 24 και ένας όπως πάντα απρόβλεπτος λαγός , δλδ περίπου 45% των βολών έχουν μεγάλο ποσοστό κινδύνου.

Δεύτερο θέμα , μιλάμε για έπειτα από δύο μήνες .......... δλδ φέξε μου και γλίστρησα , γιατί όπως είπανε και κάποιοι πιό έμπειροι και ψαγμένοι ,
- καλά μέχρι τότε πολλά θα αλλάξουν , θα το δεις.

Οπότε δάσκαλε δεν μπορείς να έχεις απάντηση.
Πάντως αν ήταν ο αγώνας να γίνει την επόμενη Κυριακή θα έλεγα 89.
 
λοιπόν έχουμε και λέμε ........... λέμε και έχουμε

γήπεδο 2 απαιτητικά 2 πιάτα
γήπεδο 3 απαιτητικά 3 πιάτα
γήπεδο 4 απαιτητικά 3 πιάτα + 1 λαγός
γήπεδο 5 απαιτητικά 2 πιάτα

και όταν λέω απαιτητικά δεν σημαίνει ότι δεν σπάνε , αλλά η παραμικρή νωχελικότητα ή απροσεξία φέρνει ένα πανεύκολο ζερό.
Σούμα 10 απαιτητικά πιάτα στα 24 και ένας όπως πάντα απρόβλεπτος λαγός , δλδ περίπου 45% των βολών έχουν μεγάλο ποσοστό κινδύνου.

Δεύτερο θέμα , μιλάμε για έπειτα από δύο μήνες .......... δλδ φέξε μου και γλίστρησα , γιατί όπως είπανε και κάποιοι πιό έμπειροι και ψαγμένοι ,
- καλά μέχρι τότε πολλά θα αλλάξουν , θα το δεις.

Οπότε δάσκαλε δεν μπορείς να έχεις απάντηση.
Πάντως αν ήταν ο αγώνας να γίνει την επόμενη Κυριακή θα έλεγα 89.

.yel. .yel.
 
Όλα ωραία αλλά ο πίνακας δοκιμών απαράδεκτος. Σε ανηφόρα και κολλητά στα δέντρα και θάμνους.
 
Ηταν ευκολες τροχιες λέμε ρε Γιώργο και έπαιξαν στραβοπατήματα από την μία και φωτοβολίδες από την αλλη.
Δεν είναι δύσκολο να έρθει αυτό το αποτέλεμα.
Και εγώ που δεν είμαι εμπειρος θα μπορουσα να ρίξω καλά σε αυτές τις συνθήκες.(εχω κάνει φωτοβολίδα με 25άρι και 25 φυσίγγια σε αγώνα)
Δεν μπορώ όμως συνέχεια.
Kαλημέρα και καλό μήνα.Καινούριος στην ομάδα και θα ήθελα να πω κι εγώ την άποψη μου γενικότερα με αφορμή το συγκεκριμένο σχόλιο και κάποια προηγούμενα που αφορούν όμως τον συγκεκριμένο αγώνα. Ξεκινώντας να ξεκαθαρίσω ότι μπαίνω σε αυτή την διαδικασία κυρίως γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να διαβάζουν το συγκεκριμένο υπό-φόρουμ ΄΄συνάδελφοι΄΄ οι οποίοι δεν έχουν καμία επαφή με το χώρο του σκοπευτηρίου και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να έχουν την δυνατότητα ‘’ενημέρωσης΄΄-άποψης πολλών και διαφόρων ατόμων για να μπορέσουν να σχηματίσουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα σε περίπτωση ενασχόλησης τους με τα αθλήματα του πήλινου στόχου.
Καταρχήν η σκοποβολή πήλινου στόχου στην Ελλάδα και συγκεκριμένα το άθλημα του compak sporting στο 99% περίπου των αθλητών-σκοπευτών δεν προσφέρει κάποιο οικονομικό όφελος. Το 1% που άφησα απ έξω είναι για την περίπτωση που κάποιοι αθλητές έχουν κάποιες ιδιωτικές-προσωπικές χορηγίες ή παροχές σε φυσίγγια εξοπλισμό κτλ που κατά την άποψη μου είναι πενιχρές σε σχέση με το οικονομικό κόστος που επωμίζεται ένας σκοπευτής ώστε να φτάσει στο επίπεδο να μπορεί να διεκδικήσει κάτι τέτοιο. Σύμφωνα λοιπόν με τα προαναφερθέντα πιστεύω τα εξής: όποιος ασχολείται το κάνει ξεκάθαρα με δικούς του οικονομικούς πόρους και πρέπει να το κάνει χωρίς να υπάρχει η αυταπάτη ότι θα υπάρξει οικονομικό όφελος μιλώντας πάντα με τα όσα τωρινά δεδομένα είμαι σε θέση να γνωρίζω.Επομένως πιστέυω ότι κατά κύριο λόγο ακόμη και η δυνατότητα συμμετοχής έστω και σε έναν αγώνα είναι προσωπικό κατόρθωμα του καθενός από όλες τις απόψεις. Συνοψίζοντας λοίπον η υποβίβαση και η υποτίμηση των αποτελεσμάτων του κάθε αθλήτη δεν είναι τίμιο όπως επίσης δεν δικαιολογεί ούτε ανεβάζει-ανυψώνει το δικό μας αποτέλεσμα και εγώ.
Τελειώνοντας θα ήθελα να ρωτήσω τον κύριο chevy z-71 προς ενημέρωση δική μου για να μαθαίνω ποιά θεωρεί έυκολα πιάτα, γιατί δεν υπήρξε και ο ίδιος ΄΄φωτοβολίδα΄΄ στον συγκεκριμένο αγώνα ή αν έχει υπάρξει φωτοβολίδα έστω και σε πρόπονηση κάνοντας 100 στα 100 σε εύκολα πιάτα.
Στον αγαπητό κύριο george s k θα ήθελα να πω ότι αν ήταν τόσο εύκολο και τόσο δεδομένη η νίκη ή το καλό αποτέλεσμα έστω και για τους κορυφαίους όπως ο Ψυλλάκης και ο Κατσιώτης που ανέφερες ή κάποιους άλλους θα ξεκινούσε ο κάθε αγώνας και για να μην υπάρξουν ΄΄παράξενα΄΄ αποτελέσματα χωρίς να ρίξουν θα έπαιζαν απλά shoot off για την εξάδα.
Τέλος στο φίλο Pavlos για αυτό το σχόλιο ( Εύκολα ήταν και θα βγουν τώρα κάποιοι να πουν πω γ...α τον ψιλλακη η πωωω ίδια ρίξαμε) αν το κάνει κάποιος ή αν έχει τέτοια λογική είναι τελείως λάθος για εμένα προσωπικά η όλη οπτική που έχει για το άθλημα.Όχι μόνο για τον Γιώργο αλλά και για οποιονδήποτε σκοπευτή!
Φιλικά
Κονταρής Δημήτρης
 
Kαλημέρα και καλό μήνα.Καινούριος στην ομάδα και θα ήθελα να πω κι εγώ την άποψη μου γενικότερα με αφορμή το συγκεκριμένο σχόλιο και κάποια προηγούμενα που αφορούν όμως τον συγκεκριμένο αγώνα. Ξεκινώντας να ξεκαθαρίσω ότι μπαίνω σε αυτή την διαδικασία κυρίως γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να διαβάζουν το συγκεκριμένο υπό-φόρουμ ΄΄συνάδελφοι΄΄ οι οποίοι δεν έχουν καμία επαφή με το χώρο του σκοπευτηρίου και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να έχουν την δυνατότητα ‘’ενημέρωσης΄΄-άποψης πολλών και διαφόρων ατόμων για να μπορέσουν να σχηματίσουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα σε περίπτωση ενασχόλησης τους με τα αθλήματα του πήλινου στόχου.
Καταρχήν η σκοποβολή πήλινου στόχου στην Ελλάδα και συγκεκριμένα το άθλημα του compak sporting στο 99% περίπου των αθλητών-σκοπευτών δεν προσφέρει κάποιο οικονομικό όφελος. Το 1% που άφησα απ έξω είναι για την περίπτωση που κάποιοι αθλητές έχουν κάποιες ιδιωτικές-προσωπικές χορηγίες ή παροχές σε φυσίγγια εξοπλισμό κτλ που κατά την άποψη μου είναι πενιχρές σε σχέση με το οικονομικό κόστος που επωμίζεται ένας σκοπευτής ώστε να φτάσει στο επίπεδο να μπορεί να διεκδικήσει κάτι τέτοιο. Σύμφωνα λοιπόν με τα προαναφερθέντα πιστεύω τα εξής: όποιος ασχολείται το κάνει ξεκάθαρα με δικούς του οικονομικούς πόρους και πρέπει να το κάνει χωρίς να υπάρχει η αυταπάτη ότι θα υπάρξει οικονομικό όφελος μιλώντας πάντα με τα όσα τωρινά δεδομένα είμαι σε θέση να γνωρίζω.Επομένως πιστέυω ότι κατά κύριο λόγο ακόμη και η δυνατότητα συμμετοχής έστω και σε έναν αγώνα είναι προσωπικό κατόρθωμα του καθενός από όλες τις απόψεις. Συνοψίζοντας λοίπον η υποβίβαση και η υποτίμηση των αποτελεσμάτων του κάθε αθλήτη δεν είναι τίμιο όπως επίσης δεν δικαιολογεί ούτε ανεβάζει-ανυψώνει το δικό μας αποτέλεσμα και εγώ.
Τελειώνοντας θα ήθελα να ρωτήσω τον κύριο chevy z-71 προς ενημέρωση δική μου για να μαθαίνω ποιά θεωρεί έυκολα πιάτα, γιατί δεν υπήρξε και ο ίδιος ΄΄φωτοβολίδα΄΄ στον συγκεκριμένο αγώνα ή αν έχει υπάρξει φωτοβολίδα έστω και σε πρόπονηση κάνοντας 100 στα 100 σε εύκολα πιάτα.
Στον αγαπητό κύριο george s k θα ήθελα να πω ότι αν ήταν τόσο εύκολο και τόσο δεδομένη η νίκη ή το καλό αποτέλεσμα έστω και για τους κορυφαίους όπως ο Ψυλλάκης και ο Κατσιώτης που ανέφερες ή κάποιους άλλους θα ξεκινούσε ο κάθε αγώνας και για να μην υπάρξουν ΄΄παράξενα΄΄ αποτελέσματα χωρίς να ρίξουν θα έπαιζαν απλά shoot off για την εξάδα.
Τέλος στο φίλο Pavlos για αυτό το σχόλιο ( Εύκολα ήταν και θα βγουν τώρα κάποιοι να πουν πω γ...α τον ψιλλακη η πωωω ίδια ρίξαμε) αν το κάνει κάποιος ή αν έχει τέτοια λογική είναι τελείως λάθος για εμένα προσωπικά η όλη οπτική που έχει για το άθλημα.Όχι μόνο για τον Γιώργο αλλά και για οποιονδήποτε σκοπευτή!
Φιλικά
Κονταρής Δημήτρης
@chevy z71 @george s k @Pavlos
 
Kαλημέρα και καλό μήνα.Καινούριος στην ομάδα
Καλώς ήρθες και καλά ποσταρίσματα.
Ξεκινώντας να ξεκαθαρίσω ότι μπαίνω σε αυτή την διαδικασία κυρίως γιατί υπάρχει το ενδεχόμενο να διαβάζουν το συγκεκριμένο υπό-φόρουμ ΄΄συνάδελφοι΄΄ οι οποίοι δεν έχουν καμία επαφή με το χώρο του σκοπευτηρίου και πιστεύω ότι καλό θα ήταν να έχουν την δυνατότητα ‘’ενημέρωσης΄΄-άποψης πολλών και διαφόρων ατόμων για να μπορέσουν να σχηματίσουν μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα σε περίπτωση ενασχόλησης τους με τα αθλήματα του πήλινου στόχου.
Καταρχήν η σκοποβολή πήλινου στόχου στην Ελλάδα και συγκεκριμένα το άθλημα του compak sporting στο 99% περίπου των αθλητών-σκοπευτών δεν προσφέρει κάποιο οικονομικό όφελος. Το 1% που άφησα απ έξω είναι για την περίπτωση που κάποιοι αθλητές έχουν κάποιες ιδιωτικές-προσωπικές χορηγίες ή παροχές σε φυσίγγια εξοπλισμό κτλ που κατά την άποψη μου είναι πενιχρές σε σχέση με το οικονομικό κόστος που επωμίζεται ένας σκοπευτής ώστε να φτάσει στο επίπεδο να μπορεί να διεκδικήσει κάτι τέτοιο. Σύμφωνα λοιπόν με τα προαναφερθέντα πιστεύω τα εξής: όποιος ασχολείται το κάνει ξεκάθαρα με δικούς του οικονομικούς πόρους και πρέπει να το κάνει χωρίς να υπάρχει η αυταπάτη ότι θα υπάρξει οικονομικό όφελος μιλώντας πάντα με τα όσα τωρινά δεδομένα είμαι σε θέση να γνωρίζω.Επομένως πιστέυω ότι κατά κύριο λόγο ακόμη και η δυνατότητα συμμετοχής έστω και σε έναν αγώνα είναι προσωπικό κατόρθωμα του καθενός από όλες τις απόψεις.
Συμφωνώ απόλυτα.
Συνοψίζοντας λοίπον η υποβίβαση και η υποτίμηση των αποτελεσμάτων του κάθε αθλήτη δεν είναι τίμιο όπως επίσης δεν δικαιολογεί ούτε ανεβάζει-ανυψώνει το δικό μας αποτέλεσμα και εγώ.
Δεν υποτίμησα κανένα αποτέλεσμα και ιδιαίτερα το δικό σου γιατί σ έχω δεί να ρίχνεις ( από και όταν είχες το baikal).
θα ήθελα να ρωτήσω τον κύριο chevy z-71 προς ενημέρωση δική μου για να μαθαίνω ποιά θεωρεί έυκολα πιάτα
O κάθε "σκοπευτής" το βλέπει διαφορετικά αλλά γενικά υπάρχουν και εύκολα πιάτα.
Το μεγαλύτερο ποσοστό των τροχιών (κατα την γνώμη μου πάντα) είναι για τον "λαό" 80-85 πιάτα (βάλε και εμένα μέσα).
ή αν έχει υπάρξει φωτοβολίδα έστω και σε πρόπονηση κάνοντας 100 στα 100 σε εύκολα πιάτα.
100/100 όχι .Ποτέ! Μακάρι όμως να έκανα στους αγώνες τα πιάτα που κάνω στις προπονήσεις!
Σε ευκολα σχήματα και γενικά στις προπονήσεις κάνω ΠΟΛΥ καλά σκορ.Στους αγώνες που ασχολούμε -2 χρόνια~ ..το ρεκόρ μου είναι 86.
θα ήθελα να πω ότι αν ήταν τόσο εύκολο και τόσο δεδομένη η νίκη ή το καλό αποτέλεσμα έστω και για τους κορυφαίους όπως ο Ψυλλάκης και ο Κατσιώτης που ανέφερες ή κάποιους άλλους θα ξεκινούσε ο κάθε αγώνας και για να μην υπάρξουν ΄΄παράξενα΄΄ αποτελέσματα χωρίς να ρίξουν θα έπαιζαν απλά shoot off για την εξάδα.
Για κανέναν δεν είναι δεδομένη η νίκη, γιαυτό είχα γράψει και για τον αγώνα που αναφέρεσαι με μεγάλα γράμματα ότι το "αποτέλεσμα μετράει"και ότι δεν ακούστηκε κάτι για αλλοίωση αποτελεσμάτων.
Αν κάποιοι βρέθηκαν στην μέρα τους και τους πήγαν όλα δεξιά και κάποιοι δεν..έτσι είναι οι αγώνες και όποιος το αντέχει και του αρέσει τους ακολουθεί.
έλος στο φίλο Pavlos για αυτό το σχόλιο ( Εύκολα ήταν και θα βγουν τώρα κάποιοι να πουν πω γ...α τον ψιλλακη η πωωω ίδια ρίξαμε) αν το κάνει κάποιος ή αν έχει τέτοια λογική είναι τελείως λάθος για εμένα προσωπικά η όλη οπτική που έχει για το άθλημα.Όχι μόνο για τον Γιώργο αλλά και για οποιονδήποτε σκοπευτή!
Το ίδιο πράγμα λέτε.Απλώς ο γραπτός λόγος έχει τα θεματάκια του.

Σου εύχομαι ειλικρινά να έχεις πάντα τέτοια σκορ γιατί έχεις δείξει ότι είσαι ικανός και επίσης σου εύχομαι ότι καλύτερο στον χώρο της διαιτησίας που μπήκες πρόσφατα.(έχε υπόψιν σου ότι αν τύχει και μου μπουν παραπάνω πιάτα στην πούλα σου σαν διατητής έστω και από λάθος ,θα τα αρνηθώ..το έχω ξανακάνει!) .yel. .yel.:)
Καλώς ήρθες και πάλι.
Φιλικά.
Δηλανάς Αρης. :)
 
Back
Top