Σκοπευτήριο Κομοτηνής «ΩΡΙΩΝ»

χρηστο λεπτομερειες ρε φιλε. ενταξει το μαυρο πιστολι?? τι φυσιγγια εριξες?? πως σου φανηκε γενικα η εμπειρεια του σκοπευτηριου?? αντε ρε φιλε με το τσιγγελι θα στα βγαλουμε??
Ευριπίδη πρώτη εντύπωση για το μαύρο πιστόλι άριστη! Στην αρχή ξενέρωσα λίγο γιατί στο τεστ Churchill έριξα πρώτα με την Urika (ώστε να "ξεμουδιάσω" λίγο μετά από τόσους μήνες απραξίας) και καπάκι έριξα με τη Μ2 τις πρώτες μου τουφεκιές. Αυτό που με ξενέρωσε λίγο στην αρχή, ήταν η διαφορά ανάμεσα στα δυο όπλα στο κλείσιμο του κλείστρου. Μετά το έντονο νευρικό "σφράγισμα" του κλείστρου της Urika, το κλείσιμο του κλείστρου της Μ2 μου φάνηκε σαν "κουδουνίστρα" και σαν έτοιμο να διαλυθεί. :) Βέβαια γρήγορα συνήθισα αυτήν την αίσθηση και μάλιστα ακολούθησε ο ενθουσιασμός με τον τρόπο που "έσκαγαν" οι τουφεκιές πάνω στον στόχο. Μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στα δυο όπλα! Η Μ2 ένιωθα ότι κεραυνοβολούσε και "ανατίναζε" ολόκληρο τον πίνακα! Δεν ξέρω αν ήταν ο ενθουσιασμός της πρώτης επαφής με το όπλο αλλά επιμένω για αυτό που ένιωσα με τις τουφεκιές...
Φυσίγγια στα πιατάκια έριξα αυτά που είχε το σκοπευτήριο τα Prince sporting No8 28gr http://www.zaralis.gr/store/p120/princetrapskeetsporting . Δεν μπορώ βέβαια να τα κρίνω λόγω απειρίας αφού ήταν η πρώτη μου επαφή με το σκοπευτήριο και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Τα έδινε 6€
Μου φάνηκε πολύ καλή η εμπειρία. Μπαίνει κατευθείαν μέσα σου το μικρόβιο. :) Και όπως είπε ο Δημήτρης πιο πάνω, μεγάλο σχολείο και αν έχει και καλή παρέα ακόμη καλύτερα ότι μαθαίνουμε καλό είναι!
;)
 
Χρηστο, ωραιο φαινεται, αν και το περισσοτερο ειναι η παρεα. Μονο ωφελη θα δεις στο σκοπευτηριο, και ασε οσους λενε οτι αλλο ειναι ο δισκος και αλλο το πιατακι. Μονο κερδισμενος θα βγεις
 
Πρώτη μου μέρα λοιπόν στο σκοπευτήριο με καλή παρέα τον Δημήτρη (@Black eagle) και τους Νικολήδες (@GoldPhoenix21 και @Koutos_benelli). Μετά ήρθαν και δύο άλλοι γνωστοί μας και κάναμε καλό χαβαλέ. Είπα να ρίξω και εγώ και δεν σας κρύβω το άγχος και το σφίξιμο που είχα λόγω πρώτης φοράς χωρίς να έχω ιδέα για τίποτα. Ούτε καν τη διαδικασία γνώριζα! Έριξα λοιπόν και έκανα 11/25 ... .hunter. .sarcastic.









μπραβω παιδεςςςςς,,βλεπω στην φωτο και τα sporting copetition φυσιγκια του ζαραλη εχω πρωσοπικα τα δουλευω εδω και δυο χρονια στο σκοπευτηριο στο ορτυκι τρυγονι και τσιχλα 28γρ ν 8 πωλη καλο φυσιγκι το princ.RESPECT.
 
Η Μ2 ένιωθα ότι κεραυνοβολούσε και "ανατίναζε" ολόκληρο τον πίνακα! Δεν ξέρω αν ήταν ο ενθουσιασμός της πρώτης επαφής με το όπλο αλλά επιμένω για αυτό που ένιωσα με τις τουφεκιές...
Με τα δικα της τσοκ εριχνες Χρηστο?
 
Περάσαμε ένα όμορφο απόγευμα στο σκοπευτήριο παρέα με Κώστα (@kos kas), Δημήτρη (@Black eagle) και Νίκο(@GoldPhoenix21). Να ευχαριστήσω τον φίλο μου Μπάμπη Παυλίδη που προθυμοποιήθηκε ευχαρίστως να έρθει μετά από πρόσκλησή μου, για να μας κατατοπίσει εμένα και τον Κώστα μια που είμαστε άπειροι στο σκοπευτήριο (δεύτερη φορά για μένα μετά την περυσινή πρώτη και πρώτη του Κώστα). Πήγαμε αρκετά καλά όλοι. Η εμπειρία βέβαια του Δημήτρη και ειδικά τον Νίκου ήταν εμφανής με τις ανάλογες επιτυχίες τους. Φύγαμε λοιπόν όλοι ευχαριστημένοι για τις επιδόσεις μας αλλά φυσικά και για την όμορφη παρέα με τις συζητήσεις μας πίνοντας καφεδάκι...
 
Πρώτη μου φορά σε σκοπευτήριο.Πολύ καλή εμπειρία θα μπορούσα να πω. Ειδικά με την παρέα που είχαμε, περάσαμε πολύ ωραία. Κατάλαβα αυτο που λένε πολλοί:
΄΄Η καλύτερη επενδυση που μπορείς να κάνεις σαν κυνηγός, ειναι στον εαυτό σου.΄΄
Είχα και τον έμπειρο Μπάμπη Παυλίδη που με καθαδηγούσε και περάσαμε ενα ευχάριστο απόγευμα.
Ήπιαμε τα καφεδάκια μας , είπαμε τα κυνηγετικά μας μασάλια, έπεσαν πειράγματα (διότι εγω έριχνα με το Verney Carron Becassier! ), ειχε καλό χαβαλέ.
Νομίζω θα ξαναπάω ....;)
 
Περάσαμε ένα όμορφο απόγευμα στο σκοπευτήριο παρέα με Κώστα (@kos kas), Δημήτρη (@Black eagle) και Νίκο(@GoldPhoenix21). Να ευχαριστήσω τον φίλο μου Μπάμπη Παυλίδη που προθυμοποιήθηκε ευχαρίστως να έρθει μετά από πρόσκλησή μου, για να μας κατατοπίσει εμένα και τον Κώστα μια που είμαστε άπειροι στο σκοπευτήριο (δεύτερη φορά για μένα μετά την περυσινή πρώτη και πρώτη του Κώστα). Πήγαμε αρκετά καλά όλοι. Η εμπειρία βέβαια του Δημήτρη και ειδικά τον Νίκου ήταν εμφανής με τις ανάλογες επιτυχίες τους. Φύγαμε λοιπόν όλοι ευχαριστημένοι για τις επιδόσεις μας αλλά φυσικά και για την όμορφη παρέα με τις συζητήσεις μας πίνοντας καφεδάκι...
 
Ο καφές που ήπιαμε ήταν φραπές ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά για να σπάσεις πολλά πιατακια!το τριωρο για πότε πέρασε χαμπαρι δεν πήραμε.αυτο που με στεναχωρεσαι ήταν το όπλο ενος παιδιού που τον έκανε εμπλοκές καινούργιο του κουτιού ?ότι θα ξαναπάμε είναι το μόνο σίγουρο.
 
Back
Top