Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Θα πω εδώ κάτι από βάθους καρδιάς.
Συγκινήθηκα πάρα πολύ με την χαρά που είδα στο πρόσωπο του coach Leo όταν βγήκε και μου φώναξε, "Ρε συ Γιώργο κέρδισες ρε την OPEN".
Με τον @leo αν και δεν είναι πολλά τα χρόνια που τον ξέρω έχουμε δημιουργήσει μια ιδιαίτερη σχέση. Τον θεωρώ σαν "πατέρα μου " στην σκοποβολή ( άσχετο αν του ρίχνω 10 χρόνια ηλικιακά ............. χαχαχαχα ) και πραγματικά του οφείλω ότι έχω χαρεί και ζήσει στον κόσμο της αγωνιστικής σκοποβολής τα 2 τελευταία χρόνια.
Γιατί ξεκίνησε μαζί μου με εκείνο το αμίμητο " λοιπόν πάμε από την αρχή , αυτό είναι όπλο , αυτό κοντάκι , αυτή σκανδάλη ............. ) και φτάσαμε φέτος να κάνω 186/200 στο GP στον Πυργετό κερδίζοντας 1ή θέση senior και χθές με 1η θέση σε open και ένα σωρό άλλες καλές εμφανίσεις αυτόν τον ενάμιση χρόνο.
Λεό σε ευχαριστώ για αυτές τις ανεκτίμητες εμπειρίες
Να, γι'αυτό δεν μπορώ να παίξω πόκερ! Με κατάλαβες αμέσως! Θέλει η π.......να να κρυφτεί και δεν την αφήνει η χαρά της!

Αγαπημένε μου φίλε, μιας και πιάσαμε τις ερωτικές εξομολογήσεις, τα συναισθήματα είναι αμοιβαία και απόλυτα ειλικρινή! Στο έχω πει από την αρχή, η αληθινή μου πληρωμή για τις υπηρεσίες μου είναι με χαμόγελα! Τα χρήματα είναι το αναγκαίο "κακό" λόγω βιοπορισμού!
 
Δεν φταίς εσύ βέβαια....... Ο Λέο έχει την αποκλειστική ευθύνη
Το να πρωτοκάνει και αυτός ;;; :)

Το θέμα είναι ότι επειδή υπήρχε κόσμος δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τους πίνακες.
Είχα φέρει μερικά καλά βαρελότα μαζί (Rem nitro mag, NSI PM40 κτλ)
Ο υπεύθυνος μόλις με είδε, η πρώτη κουβέντα ήταν "ξέχνα τους πίνακες σήμερα" και είχε να με δει 8 μήνες.
Τα είδε όλα ο άνθρωπος το καλοκαίρι :)
Είδα και τα παιδιά που ρίχναμε μαζί Πυργετό ανήμερα τα Χριστούγεννα.
Όλα καλά.

Το επόμενο ΣΚ μπορεί να κατέβω ξανά.
 
Για πολλά shot off. Για εσάς τους ντουφεκους εννοώ. Χωρίς πλάκα τώρα, ψευτοευκολες τροχιές. Νομίζω ότι θα κριθούν πολλά στα SIM, που λογικά θα αλλάξουν και θα δυσκολέψει το πράγμα. Τι γνώμη έχεις Γεράσιμε εσύ; (Μήν με ξεχάσεις... Σ/Κ θα είμαι εκεί)
 
Για πολλά shot off. Για εσάς τους ντουφεκους εννοώ. Χωρίς πλάκα τώρα, ψευτοευκολες τροχιές. Νομίζω ότι θα κριθούν πολλά στα SIM, που λογικά θα αλλάξουν και θα δυσκολέψει το πράγμα. Τι γνώμη έχεις Γεράσιμε εσύ; (Μήν με ξεχάσεις... Σ/Κ θα είμαι εκεί)
Δεν υπάρχει κάποια φαινομενική δυσκολία αλλά ο αγώνας είναι αγώνας που σημαίνει οτι 60 πιάτα πρέπει να σπάσουν με 1 ντουφεκιά.. Δεν νομίζω οτι θα δυσκολέψουν κόσμο τα διπλά sim που κατά την γνώμη μου όπως είναι στημένα τώρα θα μπούν στο γήπεδο 5..Ο πιο συγκεντρωμένος και ο πιο ψύχραιμος θα κερδίσει.. Λογικά ο πρώτος θα βγεί με 97+και δεν αποκλείω να δούμε και 100/100..
 
Πως σας φαίνονται τα πιάτα στον Ασπρόπυργο?
Στο 4 μου φάνηκαν πολύ εύκολα.
Πλάκα είχε αυτό που έφευγε από πίσω σαν να σε έπαιρνε η φάσσα από πάνω.
Ευτυχώς που δεν κουτσουλάνε.

Μετά έριξα στο 3.
Και εκεί δεν είχαν ιδιαίτερη δυσκολία άσχετα αν έριξα μερικά κλαμπάνια ολκής.
 
Last edited:
Ωραια Κυριακη ηταν μετα απο 6μηνη αποχη απ τα πιατακια, μου ειχε λειψει μπορω να πω.
Ειδαμε συμφορουμιτες και ριξαμε τις ντουφεκιες μας σε τροχιές πιο κυνηγετικες απ οτι συνηθιζαμε παραμονες αγωνα
Πριονοκορδελα τα πήγε ο Σπύρος. Που να είχε και ποζε.terror.
 
Back
Top