Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Καλημέρα σας, ξέρεις κανείς αν στο σκοπευτήριο στον Ασπρόπυργο υπάρχει πίνακας να ρίξεις όπως στο Σχιστό;
Υπάρχουν 2 πίνακες δίπλα δίπλα ... Εκεί έφαγα την σαβούρδα :)
Προσοχή. Το πλακάκι που γράφει 36μ είναι στα 34.5.
Μετρημένο με laser :)

Ρίχνεις 2μ πιο πίσω.
 
Μετρημένο με κορδέλα είναι 36 μ.
Πότε ;
Κορδέλα τεντωμένη ;;;;

Αν είναι έτσι έριχνα στα 38,5 :)
3 φορές το μέτρησα ...

Η μοναδική πιθανότητα να έκανα λάθος είναι να στόχευσα άλλο σημείο, αλλά 3 φορές το ίδιο ;
Το laser αυτό είχε ανοιχτά σκοπευτικά :) :)
Τώρα έχω άλλο με κάμερα !!!
Όποτε πάω ξανά Αθήνα θα ξαναμετρήσω ...
 
Last edited:
Επισκέφθηκα το σκοπευτήριο το Σάββατο το πρωί, δεν είχε πολύ κόσμο. Μου φάνηκαν σε σχέση με το Σχιστό οι διπλές πολύ δύσκολες.
Τώρα που έχει αρχίσει το κυνήγι έχουν μειωθεί οι επισκέψεις στο σκοπευτήριο. Πιο άνετος χώρος για να βάλει πιο δύσκολες και ενδιαφέρουσες τροχιές.
 
Καλησπέρα, επειδή έχω χάσει επεισόδια, για επίσκεψη στο σκοπευτήριο και χρήση του πίνακα χρειάζεται κάτι από δελτία σκοπευτή σελφ - ράπιντ τεστ κ.λπ. ;
 
Καλησπέρα εγώ αν κι κυνηγός έχω βγάλει κι δελτίο σκοπευτή, πιστοποιητικό εμβολιασμού δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ. Το δελτίο σκοπευτή μου το έχουν ζητήσει. Σαββατοκύριακα δεν είναι ευκολο να χρησιμοποιήσεις τον πίνακα, καθημερινές νωρίς το πρωί μάλλον είναι καλύτερα. Πάρε τους κι κανά τηλέφωνο πριν πας κι ρώτησε τους.
 
Ρε παιδια πηγα σημερα μετα απο 1χρονο+ στον Ασπρόπυργο και εριξα στο πεδιο 3...και θεοω να ρωτησω: τις πορειες αυτες τις θεωρείται και εσεις δυσκολες, ή η αποχη απο το σκοπευτήριο με γυρισε παλι στο μηδεν??!
Οκ δεν ημουν και κανενας καουμπόης αλλα σιγουρα δεν έκανα μονοψηφια νουμερα που εκανα στην πρωτη πουλα σημερα!
 
Back
Top