Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

μου ήρθαν δύο φίλοι χθες από το μαγαζί και πριν είχαν κατέβει να προπονηθούν για να ρίξουν Κυριακή,,,τελικά δεν θα ρίξουν το μετάνοιωσαν .sarcastic. ο ένας έσπαγε 15-17 πιάτα ο άλλος στα 17 βαριά 19 και οι δύο καλά τουφέκια στα 90 πιάτα συνήθως και αυτό το καιρό και οι δύο είναι πολύ φορμαρισμένοι

απ'ότι μου είπαν μάζεψε πολύ κόσμο χθες αλλά η απαγοήτευση μεγάλη,,,,ευρωπαικές τροχίες λέει αχαχα
 
απ'ότι μου είπαν μάζεψε πολύ κόσμο χθες αλλά η απαγοήτευση μεγάλη,,,,ευρωπαικές τροχίες λέει αχαχα

μάλλον λάθος έκαναν , οι τροχιές δεν είναι ευρωπαικές ( οι τροχιές στα Ψαχνά π.χ. είναι παιχνιδάκι για μικρά παιδιά μπροστά σε αυτές )
οι τροχιές είναι .............. διαστημικές .............. χεχεχε.
 
μου ήρθαν δύο φίλοι χθες από το μαγαζί και πριν είχαν κατέβει να προπονηθούν για να ρίξουν Κυριακή,,,τελικά δεν θα ρίξουν το μετάνοιωσαν .sarcastic.

Κακώς . Θα τους χαλάσει κανείς την διαγωγή αν δεν ρίξουν καλά ?Ο Ψιλλάκης απότι έμαθα θα ρίξει παρότι φαινεται ότι δεν είναι και στα καλύτερα του.Μπράβο του.
 
δεν είναι οι μόνοι Άρη,,,εδώ κάποιοι διαλέγουν αγώνες ανάλογα με τις συμμετοχές για να το σηκώσουν τι να λέμε


αν μου περίσσευε ένα 150ρι ήθελα πολύ να ρίξω σε αυτόν τον αγώνα,αλλά είμαι πιεσμένος πάρα πολύ μετα την ανακαίνιση
 
Last edited:
Κακώς . Θα τους χαλάσει κανείς την διαγωγή αν δεν ρίξουν καλά ?Ο Ψιλλάκης απότι έμαθα θα ρίξει παρότι φαινεται ότι δεν είναι και στα καλύτερα του.Μπράβο του.

Άρη , έχεις δίκιο.

Αλλά έπρεπε να ήσουν χθες να δεις γκρίνια του στυλ , " τι τροχιές είναι αυτές , ούτε ο DIGWEED δεν τα σπάει αυτά ".

και όταν τους έλεγες - και τι έγινε ρε φίλε , μήπως θα σου κόψουνε το μεροκάματο αν δεν κάνεις 25αρι -

η απάντηση ήταν , - όχι δεν κατεβαίνω γιατί θα χαλαστώ.
 
Άρη , έχεις δίκιο.

Αλλά έπρεπε να ήσουν χθες να δεις γκρίνια του στυλ , " τι τροχιές είναι αυτές , ούτε ο DIGWEED δεν τα σπάει αυτά ".

και όταν τους έλεγες - και τι έγινε ρε φίλε , μήπως θα σου κόψουνε το μεροκάματο αν δεν κάνεις 25αρι -

η απάντηση ήταν , - όχι δεν κατεβαίνω γιατί θα χαλαστώ.

χαλάει το image που έχουν δημιουργήσει :p
 
Άρη , έχεις δίκιο.

Αλλά έπρεπε να ήσουν χθες να δεις γκρίνια του στυλ , " τι τροχιές είναι αυτές , ούτε ο DIGWEED δεν τα σπάει αυτά ".

και όταν τους έλεγες - και τι έγινε ρε φίλε , μήπως θα σου κόψουνε το μεροκάματο αν δεν κάνεις 25αρι -

η απάντηση ήταν , - όχι δεν κατεβαίνω γιατί θα χαλαστώ.
Τοσο τρομερά δύσκολα πιάτα έχει φίλε;;; σαν τροχιές;; σαν ταχύτητα;;
 
Θα έσκαγα αν δεν έριχνα και εγώ τα σχήματα αν και δεν μπορώ να παρευρεθώ στον αγώνα. Εριξα 6 πούλες. +2 που ειχα ρίξει φέτος αρχές καλοκαιριού στον σκοπευτήριο αυτό. 4 έριξα στα sim και από 1 στα άλλα.
Τα sim πολύ απαιτητικά με τροχιές που οι περισσοτερες είναι ο ορισμός της "μπιχτής". Αν σου κάτσει και σου βγουν είναι εφικτό να δεις με το ζόρι τα 20.Εγώ έκανα 14......Τα άλλα γήπεδα είναι βατά με κάποιες "πονηριές".
Γενικά οι τροχιές είναι αλλόκοτες, χαμηλές,γρήγορες οι περισσότερες και ανάποδες και θα μπορούσαν να στηθούν:rolleyes: σε οποιοδήποτε γήπεδο..
Στις περισσότερες τροχιές δεν προλάβαινα να εστιασω τα δεύτερα πιάτα.(και είναι πολλά τα δεύτερα..)
Τελοσπάντων, είναι ένα δύσκολο στήσιμο ΑΛΛΑ είναι για όλους δύσκολο.Με λίγη στρατηγική και προπόνηση σε όσους ρίχνουν σ αυτό το γήπεδο και έχουν συνηθίσει το φόντο θα δούμε 62-max 68 πιάτα πιστευω.Οι άλλοι.... ακόντιο..Εγώ αν έπαιζα την Κυριακή(με την προπόνηση που έκανα σήμερα) και έκανα πάνω από 50 θα ήμουν ευχαριστημένος.
 
Θα έσκαγα αν δεν έριχνα και εγώ τα σχήματα αν και δεν μπορώ να παρευρεθώ στον αγώνα. Εριξα 6 πούλες. +2 που ειχα ρίξει φέτος αρχές καλοκαιριού στον σκοπευτήριο αυτό. 4 έριξα στα sim και από 1 στα άλλα.
Τα sim πολύ απαιτητικά με τροχιές που οι περισσοτερες είναι ο ορισμός της "μπιχτής". Αν σου κάτσει και σου βγουν είναι εφικτό να δεις με το ζόρι τα 20.Εγώ έκανα 14......Τα άλλα γήπεδα είναι βατά με κάποιες "πονηριές".
Γενικά οι τροχιές είναι αλλόκοτες, χαμηλές,γρήγορες οι περισσότερες και ανάποδες και θα μπορούσαν να στηθούν:rolleyes: σε οποιοδήποτε γήπεδο..
Στις περισσότερες τροχιές δεν προλάβαινα να εστιασω τα δεύτερα πιάτα.(και είναι πολλά τα δεύτερα..)
Τελοσπάντων, είναι ένα δύσκολο στήσιμο ΑΛΛΑ είναι για όλους δύσκολο.Με λίγη στρατηγική και προπόνηση σε όσους ρίχνουν σ αυτό το γήπεδο και έχουν συνηθίσει το φόντο θα δούμε 62-max 68 πιάτα πιστευω.Οι άλλοι.... ακόντιο..Εγώ αν έπαιζα την Κυριακή(με την προπόνηση που έκανα σήμερα) και έκανα πάνω από 50 θα ήμουν ευχαριστημένος.
Το φόντο είναι πράσινο η χώμα;
 
ok. στο 1 το C είναι χαμένο από χέρι ( μόνο στην τύχη θα το πάρεις ) αλλά όλα τα άλλα είναι εφικτά.

στο 2 δεν έχει κάτι διαφορετικό , άρα και εκεί οκ.

στο 3 , το Α είναι λίγο βλαμμένο γιατί βουτάει γρήγορα και χαμηλά και όταν είναι δεύτερο στον ντουμπλέ είναι ζόρικο , αλλά με λίγο προσοχή το παίρνεις , και εκεί που εγώ κάνω το όπλο ακόντιο ( που λες και εσύ ) είναι το Ε που φεύγει χαμηλά και μπροστά σου και το τουφεκάς στα 5 μέτρα κυριολεκτικά.

νομίζω ότι ο πρώτος θα είναι μεταξύ 70 - 72 .
Αρα Γιώργο..που ήσουν και ποιό αναλυτικός ποιά θα ήταν η στρατηγική σου στο 1ο γήπεδο που το C παιζει μιά φορά μόνο του και 3 σε σιμ για να βοηθήσουμε και κανένα παιδί αν μας διαβάζει και είναι παρόν την Κυριακή?(για να σε ακουσω)..
 
μονό το παλεύεις ,στα σιμ σιγουρεύεις το "εύκολο" και αφήνεις το C που έτσι και αλλιώς θα έχει φύγει στο ανάχωμα απέναντι

σε αυτό το γήπεδο λόγο ταχυτήτων και αποστάσεων θα έπαιζα 3/2 ή και 3/1 αν ήθελα να προσπαθήσω στα σιμ αυτά που θα έχουν φύγει σαν δευτερα πιάτα μακρυά

επίσης και το B σε αυτό το γήπεδο είναι ύπουλο,θέλει προσοχή όπως και το F που χάνεται στο έδαφος και έχει ταχύτητα

τα άλλα δύο γήπεδα τα θεωρώ βατά στο μεσαίο θέλει προσοχή το D και Ε και θα χαθεί σίγουρα το εισερχόμενο C ( πάντα σε αγώνα στο συγκεκριμένο γήπεδο χάνεται το C )

το πάνω γήπεδο το θεωρώ το πιο εύκολο από τα τρία με λίγη προσοχή το A E και ίσως το C

*το 1ο γήπεδο θέλει καλό φυσίγγι γρήγορο και σε 7.5 κάποια πιάτα
 
Back
Top