Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Πραγματικά κι εγώ με τη σειρά μου έχω να πω μόνο καλές εντυπώσεις. Είναι ένας χώρος μεγάλος με ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό προσωπικό που μπορούν να γίνουν παπάδες εκεί αν υπάρξει η συνδρομή όλων μας. Φεύγοντας, αν και λείπουν κάποια πράγματα που βρίσκεις σε αλλά σκοπευτήρια, ένιωσα την ανάγκη να συγχαρώ τον υπεύθυνο για τη φιλότιμη προσπάθεια.
Καλά Γεράσιμε τα σπασίματα που έκανες με 1 κα 2 τσοκ απίστευτα εντυπωσιακά θα έλεγα την επόμενη φορά θα βάλω πιο κλειστό τσοκ να το ευχαριστηθω και εγώ ......
 
Η ωραία ημέρα ξεκινά από το πρωί . Ο Γεράσιμος Άγγλος στο ραντεβού επί της λεωφ.Αθηνων ,οι φρέντο καπουτσίνο στο δρόμο από Γρηγόρη και σε λίγο βρεθήκαμε με την βοήθεια του δορυφορικού πλοηγού στο σκοπευτήριο Ασπροπυργου.καναμε αναγνώριση του χώρου οι άνθρωποι ευγενεστατοι ,και κατατοπιστικοι συναντήσαμε και το Αλέξανδρο με ενα καινούριο πραγματικό κανόνι που αγόρασε.ριξαμε τις πουλες μας πολύ όμορφα χωρίς άγχος και πίεση .κάποια πιάτα που δεν έβγαιναν από κάποιες μηχανές εμένα προσωπικά δεν με επηρεασαν αρνητικά το προσωπικό είναι τόσο ευγενικό που τα καλύπτει όλα.φυγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις μας κέρδισε και θα ξαναπάμε. Αλέξανδρε καλορίζικο το κανόνι σου έπεσε πολύ καλά από την αρχή πηγές πολύ καλά ..

Και με τη σειρά μου να ευχηθώ στον Αλέξανδρο καλορίζικο το ελαφάκι!!!

Καλημέρα και από εμένα. Μετά από αρκετό καιρό στην Μάλτα γύρισα για καλό σκοπό. ... να αγοράσω το κανόνι. Ημέρα πολύ ωραία παρέα σούπερ.
Πρώτες εντυπώσεις από το 725 θετικές. Με νέο όπλο ήταν καλά τα αποτελέσματα. Μόνο εκείνο το Β δεν πέτυχα πότε
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και θα τα πούμε όταν ξανάρθω
 
Καλημέρα και από εμένα. Μετά από αρκετό καιρό στην Μάλτα γύρισα για καλό σκοπό. ... να αγοράσω το κανόνι. Ημέρα πολύ ωραία παρέα σούπερ.
Πρώτες εντυπώσεις από το 725 θετικές. Με νέο όπλο ήταν καλά τα αποτελέσματα. Μόνο εκείνο το Β δεν πέτυχα πότε
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και θα τα πούμε όταν ξανάρθω
<<Τρελέ>>καλορίζικο καλοτούφεκο υπεράριστη επιλογή :)
 
Πρώτες εντυπώσεις από το 725 θετικές. Με νέο όπλο ήταν καλά τα αποτελέσματα. Μόνο εκείνο το Β δεν πέτυχα πότε
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και θα τα πούμε όταν ξανάρθω

καλορίζικο Αλέξανδρε,,,το B θέλει αρκετή προσκόπευση,,,να το ακολουθάς και να είσαι από κάτω του στο πάτημα,,δεν έχει ευθεία τροχιά το πιάτο κάνει μια μικρή παραβολή
 
Καλημέρα και από εμένα. Μετά από αρκετό καιρό στην Μάλτα γύρισα για καλό σκοπό. ... να αγοράσω το κανόνι. Ημέρα πολύ ωραία παρέα σούπερ.
Πρώτες εντυπώσεις από το 725 θετικές. Με νέο όπλο ήταν καλά τα αποτελέσματα. Μόνο εκείνο το Β δεν πέτυχα πότε
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και θα τα πούμε όταν ξανάρθω
Αν και είμαι βερετακιας το όπλο σου με γοήτευσε ιδιαίτερα Αλέξανδρε αφενός μεν ήταν πολύ κομψό καθόλου χοντροκομμένο αφ' ετέρου το ζύγισμα του όταν το επωμισα με 81 εκ. Κανες ήταν απίστευτο .πολύ στιβαρο και ταυτόχρονα καλλιγραμο θα τα πας πολύ καλά με το όπλο αυτό είμαι σίγουρος .τώρα το β και εμένα με έπιασε κορόιδο περίεργη βολή και όχι από αυτές που θα με γοητευαν ακόμα και να το έσπαγα.
 
καλορίζικο Αλέξανδρε,,,το B θέλει αρκετή προσκόπευση,,,να το ακολουθάς και να είσαι από κάτω του στο πάτημα,,δεν έχει ευθεία τροχιά το πιάτο κάνει μια μικρή παραβολή
Σωστά, συχνά χάνεται από την κεκτημένη ταχύτητα της κάννης που συνεχίζει την γραμμική πορεία, ενώ το πιάτο ακολουθεί άλλη τροχιά, παραβολική. Όσες τουφεκιές δεν είναι πίσω, φεύγουν πάνω. Μια λύση σε τέτοια πιάτα είναι να του πατήσεις ένα υποσυνείδητο swing through μόλις το δουν τα μάτια σου να βγαίνει από την μηχανή,έτσι ώστε να σπάσει στα δέκα πρώτα μέτρα της πορείας του.
Όπου δεν βγάζουμε άκρη με την σκέψη, την σκυτάλη παίρνει το υποσυνείδητο και η....πίστη !
 
Όλα καλά και άγια στον Ασπρόπυργο. Πραγματικά έχεις την ησυχία σου να κάνεις την δουλειά σου χωρίς περίεργους τύπους πάνω από το κεφάλι σου.
Κάτι όμως με προβληματίζει όποτε είμαι στους πίνακες και δεν το έχει γράψει κανείς. Τα μολύβια που σφυρανε στον αέρα από κάποιο προφανώς διπλανό πεδίο βολής πιστολιού ή τυφεκίου, δεν σας προβληματίζουν; Εμένα πάντως μου χαλάνε την διάθεση.
 
Όλα καλά και άγια στον Ασπρόπυργο. Πραγματικά έχεις την ησυχία σου να κάνεις την δουλειά σου χωρίς περίεργους τύπους πάνω από το κεφάλι σου.
Κάτι όμως με προβληματίζει όποτε είμαι στους πίνακες και δεν το έχει γράψει κανείς. Τα μολύβια που σφυρανε στον αέρα από κάποιο προφανώς διπλανό πεδίο βολής πιστολιού ή τυφεκίου, δεν σας προβληματίζουν; Εμένα πάντως μου χαλάνε την διάθεση.
Γιώργο δεν το πήραμε χαμπάρι αυτό αν και έριχναν κάποιοι τύποι στον πίνακα δεν ακούσαμε πυροβολισμούς από άλλο σημείο.
 
καλορίζικο Αλέξανδρε,,,το B θέλει αρκετή προσκόπευση,,,να το ακολουθάς και να είσαι από κάτω του στο πάτημα,,δεν έχει ευθεία τροχιά το πιάτο κάνει μια μικρή παραβολή
Ευχαριστώ Παύλος. Προσπαθώ να δοσω πολύ προσκοπευση αλλά τελικά πάντα είμαι πίσω.....
 
τα παίξαμε και τα "παίξαμε"

μου αρέσει που πιστεύουν κάποιοι ότι θα γίνουν 25ρια και σχετικά εύκολα,,,ένα πιάτο θα πω μόνο που δεν το έσπαγε κανείς στην πούλα και μιλάμε για πολλά άτομα

στο 1ο γήπεδο το κάτω είναι το C το γνωστό εισερχόμενο από την μηχανή που βρίσκεται λοξά αριστερά,,,τώρα φεύγει από την μηχανή και πάει μέσα,έγινε εξερχόμενο,,αυτό λοιπόν δεν το έσπασε κανείς είτε με 7.5 είτε με σφιχτά τσοκ και αυτό το πιάτο θα είναι η χαρά του zero

έχει και άλλα απαιτητικά πιάτα,που απλά τα φτύνει η μηχανή και σκάνε στα 5 μέτρα μπροστά χαμηλά τα οποία δεν φαίνονται καλά λόγο εδάφους,έχει πιάτο αργό πολύ που περνάει παράλληλα με τους βατήρες στα 3-4 μέτρα μπροστά σου και διάφορα άλλα

αξίζει να τις ρίξει κάποιος αυτές τις τροχιές,,δυσκόλεψε αρκετά ο Ασπρόπυργος
 
τα παίξαμε και τα "παίξαμε"

μου αρέσει που πιστεύουν κάποιοι ότι θα γίνουν 25ρια και σχετικά εύκολα,,,ένα πιάτο θα πω μόνο που δεν το έσπαγε κανείς στην πούλα και μιλάμε για πολλά άτομα

στο 1ο γήπεδο το κάτω είναι το C το γνωστό εισερχόμενο από την μηχανή που βρίσκεται λοξά αριστερά,,,τώρα φεύγει από την μηχανή και πάει μέσα,έγινε εξερχόμενο,,αυτό λοιπόν δεν το έσπασε κανείς είτε με 7.5 είτε με σφιχτά τσοκ και αυτό το πιάτο θα είναι η χαρά του zero

έχει και άλλα απαιτητικά πιάτα,που απλά τα φτύνει η μηχανή και σκάνε στα 5 μέτρα μπροστά χαμηλά τα οποία δεν φαίνονται καλά λόγο εδάφους,έχει πιάτο αργό πολύ που περνάει παράλληλα με τους βατήρες στα 3-4 μέτρα μπροστά σου και διάφορα άλλα

αξίζει να τις ρίξει κάποιος αυτές τις τροχιές,,δυσκόλεψε αρκετά ο Ασπρόπυργος

Ερχεται αντιπροσωπεια απο Χανια εκει πανω αυτο το ΣΚ
 
Back
Top