Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Αυτός ο αγώνας με κούρασε αρκετα,νοιωθω πολύ ντεφορμε κιολας o_O

ντεφορμέ και να σπας δισκάκια κρατώντας το όπλο με το ένα χέρι, μία μέρα πριν??? :) Σε κάθε περίπτωση συγχαρητήρια και εις ανώτερα! Καταλαβαίνω ότι η ψυχολογία κατά τη διάρκεια του αγώνα είναι μεγάλη αρετή!
 
Καλησπέρα Λεωνίδα .sarcastic.

Όπως τα λες είναι ψυχολογία και κάτι με κρατάει πίσω,,,δεν μπορεί να βγάζω προπόνηση να τα καιω και αγώνα να είμαι κολλημένος

Έχω δύο πράγματα να δουλέψω για να δούμε

Χάρηκα που σε γνωρισα !
 
Εχουν κερδιθει ή χαθει αγώνες απο αυτο.Συμφωνώ μεγας παραγοντας
Μην πας πολύ μακριά, σε αγώνες κτλ. Μπαίνεις στον 5ο βατηρα και δεν έχεις χάσει κανένα. Σπας το πρώτο και το επόμενο η μηχανή το βγάζει σπασμένο.......πάει αυτό ήταν.....θα βγει καλό......θα βγει σπασμένο.....τι θα γίνει......χαιρετίσματα......χάνεις δύο πιάτα στην σειρά :D
 
πέρσι κάνω έναν αγώνα Σχιστό 100 πιάτα,,,ξεκινάω 1η πούλα 1ο βατήρα και χάνω το πιάτο,κλειδώνω στην υπόλοιπη πούλα και κάνω 24,,,,αυτό πώς εξηγείται και χθες να χάσω πιάτα που όπως λέει ο Λεωνίδας για χαβαλέ μεταξύ παρέας επώμιζα με ένα και έσπαγα και τα μονά και τους ντουμπλέδες .sarcastic.
 
πέρσι κάνω έναν αγώνα Σχιστό 100 πιάτα,,,ξεκινάω 1η πούλα 1ο βατήρα και χάνω το πιάτο,κλειδώνω στην υπόλοιπη πούλα και κάνω 24,,,,αυτό πώς εξηγείται και χθες να χάσω πιάτα που όπως λέει ο Λεωνίδας για χαβαλέ μεταξύ παρέας επώμιζα με ένα και έσπαγα και τα μονά και τους ντουμπλέδες .sarcastic.
Φανταζομαι η σιγουρια που ειχες επηρεασε την αυτοσυγκεντρωση και την εστιαση στο πιατο.εμενα μου συμβαινει σε καποια ευκολα πιατα.
 
Καλησπέρα Λεωνίδα .sarcastic.

Όπως τα λες είναι ψυχολογία και κάτι με κρατάει πίσω,,,δεν μπορεί να βγάζω προπόνηση να τα καιω και αγώνα να είμαι κολλημένος

Έχω δύο πράγματα να δουλέψω για να δούμε

Χάρηκα που σε γνωρισα !
Σε ένα βίντεο που έβλεπα τον Digweed, έλεγε ότι όταν είναι στον βατήρα αδιαφορεί για το αν υπάρχει γύρω του κόσμος που τον βλέπει. Ίσως αυτή να είναι μια ουσιώδης παράμετρος συγκέντρωσης. Αλλά πιστεύω ότι το πιο βασικό είναι η εμπιστοσύνη στην τεχνική που έχει κτίσει κάποιος.

Οπωσδήποτε, όπως λέει και ο Altair, η αθλητική ψυχολογία είναι ιδιαίτερος κλάδος, σημαντικός για έναν ολοκληρωμένο σκοπευτή και κυνηγό (θα έλεγα εγώ, μια και επιδρά πολύ και στο κυνήγι).

Χάρηκα και εγώ που σε γνώρισα και εύχομαι καλή επιτυχία σε αυτά τα δύο πράγματα που θα δουλέψεις.
 
Όταν υπάρχει η τεχνική κατάρτιση,αν εξαιρέσουμε τις φυσικές ανάγκες του οργανισμού μας,λίγος ή κακός υπνος,κακή διατροφή,ασθένεια του οργανισμού,μόνο η αθλητική ψυχολογία μπορεί να επηρεάσει τόσο αρνητικά την επίδοση μας!Ο Παύλος είναι τεχνικά καταρτισμένος σκοπευτής με αρκετές εικόνες για σκοπευτή της β κατήγοριας!
 
Σε ένα βίντεο που έβλεπα τον Digweed, έλεγε ότι όταν είναι στον βατήρα αδιαφορεί για το αν υπάρχει γύρω του κόσμος που τον βλέπει. Ίσως αυτή να είναι μια ουσιώδης παράμετρος συγκέντρωσης. Αλλά πιστεύω ότι το πιο βασικό είναι η εμπιστοσύνη στην τεχνική που έχει κτίσει κάποιος.

Οπωσδήποτε, όπως λέει και ο Altair, η αθλητική ψυχολογία είναι ιδιαίτερος κλάδος, σημαντικός για έναν ολοκληρωμένο σκοπευτή και κυνηγό (θα έλεγα εγώ, μια και επιδρά πολύ και στο κυνήγι).

Χάρηκα και εγώ που σε γνώρισα και εύχομαι καλή επιτυχία σε αυτά τα δύο πράγματα που θα δουλέψεις.

Ισχύει αυτό που είπε ο Άγγλος . Έριχνε καρεκλοπόδαρα καλοκαιριάτικα κι'ενώ οι υπόλοιποι 5 έβλεπαν πρός τον διαιτητή αν θα διακόψει αυτός δέν γύρισε ποτέ το κεφάλι κοιτώντας συνεχώς μπροστά .Έκανε μ'αυτές τις συνθήκες 25/25 με 26 φυσίγγια .
Την τεχνική (να διαβάζεις τον κάθε δίσκο) την κατέχουν οι πιό πολλοί αθλητές . Αυτό που κάνει την διαφορά είναι η ηρεμία στον βατήρα κ η ψυχολογία του νικητή ασχέτως 1-2 απωλειών .
Πρωταθλητής γίνεται αυτός που χάνει τον 1ο δίσκο στο 1ο βατήρα καί στην συνέχεια κάνει 24 /25 μονοντουφεκιά (ΤΡΑΠ Μichael Diamond Ελληνοαυστραλός πολυπρωταθλητής)
 
Η ωραία ημέρα ξεκινά από το πρωί . Ο Γεράσιμος Άγγλος στο ραντεβού επί της λεωφ.Αθηνων ,οι φρέντο καπουτσίνο στο δρόμο από Γρηγόρη και σε λίγο βρεθήκαμε με την βοήθεια του δορυφορικού πλοηγού στο σκοπευτήριο Ασπροπυργου.καναμε αναγνώριση του χώρου οι άνθρωποι ευγενεστατοι ,και κατατοπιστικοι συναντήσαμε και το Αλέξανδρο με ενα καινούριο πραγματικό κανόνι που αγόρασε.ριξαμε τις πουλες μας πολύ όμορφα χωρίς άγχος και πίεση .κάποια πιάτα που δεν έβγαιναν από κάποιες μηχανές εμένα προσωπικά δεν με επηρεασαν αρνητικά το προσωπικό είναι τόσο ευγενικό που τα καλύπτει όλα.φυγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις μας κέρδισε και θα ξαναπάμε. Αλέξανδρε καλορίζικο το κανόνι σου έπεσε πολύ καλά από την αρχή πηγές πολύ καλά ..
 
Πραγματικά κι εγώ με τη σειρά μου έχω να πω μόνο καλές εντυπώσεις. Είναι ένας χώρος μεγάλος με ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό προσωπικό που μπορούν να γίνουν παπάδες εκεί αν υπάρξει η συνδρομή όλων μας. Φεύγοντας, αν και λείπουν κάποια πράγματα που βρίσκεις σε αλλά σκοπευτήρια, ένιωσα την ανάγκη να συγχαρώ τον υπεύθυνο για τη φιλότιμη προσπάθεια.
 
Back
Top