Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Ότι πολλά πράγματα κατά την άποψη μου...είναι πολύ λάθος!
Αόριστη απάντηση.
Να σου πω εγω την γνώμη μου; με χαλάει λιγο,γιατι δεν κάνω πρωταθλητισμό, το οτι μερικές φορές κολλάνε οι μηχανές και είχε πολλα νοου μπερντς.
Κατα τα αλλα μια χαρά ειναι και σαν χώρος και φυσικό τοπίο. Θέλει χρήμα Ηλια να επενδύσεις εκει,αλλα αλλα. Και πολυ γρήγορα έγινε οτι έγινε εκει,έπεσε πολυ χρήμα με πολυ αισιοδοξία, αλλα δεν τους "βγήκε" . Μελλοντικά ποιος ξέρει τι θα γινει... Πάντως επενδύθηκε πολυ μεγάλο ποσό,δεν θέλω να το αναφέρω, ειναι εξαψήφιο πάντως και μακάρι να γινει απόσβεση και να εκσυγχρονιστεί πιο πολύ.
 
Αόριστη απάντηση.
Να σου πω εγω την γνώμη μου; με χαλάει λιγο,γιατι δεν κάνω πρωταθλητισμό, το οτι μερικές φορές κολλάνε οι μηχανές και είχε πολλα νοου μπερντς.
Κατα τα αλλα μια χαρά ειναι και σαν χώρος και φυσικό τοπίο. Θέλει χρήμα Ηλια να επενδύσεις εκει,αλλα αλλα. Και πολυ γρήγορα έγινε οτι έγινε εκει,έπεσε πολυ χρήμα με πολυ αισιοδοξία, αλλα δεν τους "βγήκε" . Μελλοντικά ποιος ξέρει τι θα γινει... Πάντως επενδύθηκε πολυ μεγάλο ποσό,δεν θέλω να το αναφέρω, ειναι εξαψήφιο πάντως και μακάρι να γινει απόσβεση και να εκσυγχρονιστεί πιο πολύ.
Εγώ δεν έχω να κερδίσω κάτι από κανενα σκοπεύτηριο για να κάνω διαφήμιση η δυσφήμιση....ούτε φίλοι μου το έχουν ούτε γνωστοί μου...τα χρήματα μου τους ακουμπάω....επομένως θέλω να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις....και θεωρώ πως ο καθένας μπορεί να απαντάει όπως κρίνει αυτός....αρκεί να μην προσβάλει τον άλλο ή κρύβει κάποιον δολο!
 
Δεν αντιλέγω Ηλια και φυσικά δεν εχουμε να κερδίσουμε τιποτα απο κανενα σκοπευτήριο, κουβέντα κάνουμε.
Ας πούμε εγω δεν πάω Σχιστό,γιατι μου την έσπασε ο υπεύθυνος με τον πίνακα, με το να με περιορίζει στις βολές, αλλιώς θα πήγαινα και εκει. Το μόνο μείον του,ενα μικρό και "κλειστό" σαν χωροθέτηση και κουφαινεσαι απο τις ντουφεκιες.
Για του Ασπροπύργου σου ειπα τα μείον. Τα υπέρ.... Χώρος άπλετος, 5 γήπεδα και ετοιμάζεται και αλλο,ανοίγει το μάτι σου ρε αδερφέ και ειναι και με γεννήτρια. Βρες μου ενα σκοπευτήριο, που να έχει υλοποιηθεί απο την αρχή και να έχει τόσα τεραιν, μέσα σε τρία χρόνια..
Γούσταρα πολυ και Μαλακάσα,αλλα μου πέφτει δυστυχώς μακρυά.
 
Στην παρούσα κατάσταση που είναι το σκοπευτήριο απόσβεση δεν κάνει

Να μαζέψει τις μηχανές σε ενα γήπεδο να στήσει ωραιο σχήμα το οποίο να αλλάζει σε τακτα χρονικα διαστήματα,να γεμίσει μηχανες και το δευτερο γήπεδο,,,τι να τα κάνω 3 4 5 γήπεδα αδεια απο μηχανές ;

Σκεπαστρα οπωσδήποτε,δεν ξέρω τι χρειάζεται για να μπουν απο μερια γραφειοκρατίας αλλά επιβάλλεται να υπάρχουν

Τα χόρτα να κοπουν και στα δυο γήπεδα δεν ειναι πράματα αυτά,,,εμας του σπορτινγκ γιατί μας ρίχνει τοσο σε σχέση με τα γηπεδα τραπ σκητ ;

Έχω φιλους που έχουν επισκεφτεί το μέρος και έφυγαν στα καπάκια χωρίς να ρίξουν ( λογικό )

Γιατί βάζουν να πω "άσχετα" άτομα να πατάνε τα πιατάκια οταν έχεις π.χ το Β και σου βγάζει το Η,,,μεχρι και σε αγώνα έγινε

Θέλει δουλειά και πολύ μάλιστα να γίνει όπως πρέπει το μέρος,Φυσικά και αρκετά χρήματα αλλα....αν δεν δώσεις δεν θα πάρεις νόμος
 
Δεν αντιλέγω Ηλια και φυσικά δεν εχουμε να κερδίσουμε τιποτα απο κανενα σκοπευτήριο, κουβέντα κάνουμε.
Ας πούμε εγω δεν πάω Σχιστό,γιατι μου την έσπασε ο υπεύθυνος με τον πίνακα, με το να με περιορίζει στις βολές, αλλιώς θα πήγαινα και εκει. Το μόνο μείον του,ενα μικρό και "κλειστό" σαν χωροθέτηση και κουφαινεσαι απο τις ντουφεκιες.
Για του Ασπροπύργου σου ειπα τα μείον. Τα υπέρ.... Χώρος άπλετος, 5 γήπεδα και ετοιμάζεται και αλλο,ανοίγει το μάτι σου ρε αδερφέ και ειναι και με γεννήτρια. Βρες μου ενα σκοπευτήριο, που να έχει υλοποιηθεί απο την αρχή και να έχει τόσα τεραιν, μέσα σε τρία χρόνια..
Γούσταρα πολυ και Μαλακάσα,αλλα μου πέφτει δυστυχώς μακρυά.
Τεράστιο μειονέκτημα του Σχιστού και ο πίνακας αλλά και ο περιορισμένος χώρος...η Μαλακάσα είναι πολύ ανώτερο από όλα τα υπόλοιπα αλλά και εμένα μου πέφτει μακρινά....μετά τις δέκα το θεωρώ πολύ κουραστικό να ρίξεις στον Ασπρόπυργο σε όλα τα γήπεδα.. συν ότι άμα θέλεις να κάτσεις στο Σπόρτινγκ και όχι στο αναψυκτήριο...δεν σε σώζει τίποτα από τον ήλιο...πραγματικά με δυσκόλεψε πολύ σήμερα. Ταλαιπωρία....άσε που ήμουν καιε τρία άλλα παιδιά και ψάχναμε το υπεύθυνο για να μας βγάλει χαρτιά και να βρούμε πουλερ....γενικά μου φαίνεται ένα χάος Διαμαντή...μια φορά έριξα και έριχνα τα πιάτα μια πολύ καλή κυρία...πετούσε ότι ηθελε και όταν το ήθελε...συγγνώμη αλλά έτσι δεν γίνεται δουλεια!
 
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Παύλο!!!!
Μεγάλη επένδυση, χωρίς ομως τα έσοδα και τον κόσμο που πρέπει. Θέλει πολυ δουλειά, βέβαια,...πρέπει να πάρει ρεύμα,να γίνουν σκέπαστρα, σύγχρονες μηχανές,αλλα τα οικονομικά τα γνωρίζουν οι ίδιοι,όπως και τα διαδικαστικά για την υλοποίηση των ανωτέρω.
Αν υπήρχε πιστεύω το χρήμα, πιστεύω θα ηταν όλα τέλεια,μην ξεχνάμε οτι έχει τρία σκάρτα χρόνια λειτουργίας...και καλώς ή κακώς,έχει φθάσει σε ενα ανεχτο σημείο.
Δυο σκοπευτήρια στην δυτική Αττική ειναι μεγάλο πράγμα. Μακάρι κΙ ευχής έργο θα ειναι να γίνουν όλα αυτά που πρέπει και θέλει ο κόσμος. Νομίζω θα το θέλουν και οι υπεύθυνοι....το χρήμα ειναι ο πρώτος παράγοντας και μετά όλα παίρνουν το δρόμο τους.
 
Τα λαθη τους που εστιαζονται?
Στις μηχανες;στους χωρους;
Υποκειμενικό είναι αυτό, όπως σε κάποιον αρέσει ένα μαγαζί και δεν αρέσει κάποιο άλλο, έτσι είναι και το σκοπευτήριο.
Γενικά από ότι έχω καταλάβει, γεννιούνται και....μόδες. Αν πει ο "σκοπευταράς" καλή κουβεντα για ενα σκοπευτήριο, θα τρέξουν πολλοί. Υπάρχουν αβανταδόροι, συμπάθειες, αντιπάθειες, μιμιτισμοί, συμπλέγματα, πλέγματα ...ότι δηλαδή συναντά κανείς γενικότερα στην κοινωνία. Οι εγκαταστασεις αναμφισβητητα είναι ένα σημαντικό θέμα. Σε αυτό το κομμάτι, εγώ προσωπικά, δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αυτό που για μένα προσωπικά είναι αδιαπραγματευτο είναι ο πίνακας, για μένα δεν νοείται σκοπευτήριο χωρίς την απρόσκοπτη προσέγγιση στον πίνακα, ανά πάσα ώρα και στιγμή. Μετά η αντιμετώπιση κτλ, κτλ.
 
Δεν μπορώ να έχω την άποψη Γιώργο πως είναι χειρότερο από το σχιστό?πρέπει να μου επιβάλλεται την δικιά σας?
Η επιβολή της δικής μου άποψης ,από που προκύπτει βρε Ηλία; Μεγάλη έκπληξη το μήνυμα σου!
Επειδή είστε και συντονιστές ίσως θα βοηθούσε να αντιληφθείτε λίγο καλύτερα τον τρόπο που λειτουργεί η επιλογή της απάντησης μέσω quotation. Το να κάνω quote σε ένα βίντεο ή μια δήλωση και να εκφράσω την δική μου άποψη, δεν σημαίνει, αφαίρεση του δικαιώματος να έχεις την δική σου. Αντιθέτως δείχνει ότι ο συνομιλητής σε παίρνει στα σοβαρά και αποτελεί τιμή τουλάχιστον για μένα, να κάνει κάποιος reply σε μνμ μου, από το να πετάει απαντήσεις ξεκάρφωτες.
Αν από την άλλη για κάποιον λόγο, δεν δέχεται κάποιος τον σχολιασμό, τον διάλογο και γενικότερα την παράθεση του μνμ του σε μια νέα απάντηση, ίσως θα έπρεπε να αναθεωρήσει λίγο την άποψή του για την δημοσίευση των απόψεων του.
 
Last edited:
η δική μου γνώμη ........ με όποιο βάρος και αν έχει .;););)

τι μου αρέσει.
1. το ανοιχτό πεδίο . Ανοίγει το μάτι σου και δεν αισθάνεσαι σαν να είσαι μέσα σε ένα νταμάρι.
2. το φόντο. Σχεδόν όλες οι τροχιές φοντάρουν στον ουρανό , πράγμα που μου αρέσει ( μοιάζει πιό πολύ στο κυνήγι που κάνω. ) συνέπεια του ανοιχτού πεδίου.

τι ΔΕΝ μου αρέσει.
1. η απουσία σκέπαστρου στους βατήρες. Σε διαλύει κυριολεκτικά ο ήλιος το καλοκαίρι και αν έχει και κανά ψιλόβροχο το χειμώνα απλά φεύγεις.
2. η πολύ μεγάλη απόσταση του αναψυκτηρίου από τους βατήρες του sporting. Θες να ξεκουραστείς ανάμεσα στις πούλες , να πιείς ένα νερό έναν καφέ και πρέπει να μπείς στο αυτοκίνητο ή να περπατάς 200 μ. Πολύ κουραστικό και σπαστικό.
3. Εκτός των πρωινών του Σαββάτου και της Κυριακής είναι πολύ πιθανό αν πας άλλες ημέρες και ώρες να είσαι μόνος σου. Για κάποιους ( και για εμένα ) είναι σπαστικό να ρίχνω μόνος μου.

τι υπάρχει αλλά δεν με ενοχλεί πολύ.
1. το άπειρο προσωπικό . π.χ. Μία φορά που έτυχε να είμαστε πολλοί , προσπαθούσα να εξηγήσω στη κοπελιά που πάταγε τα κουμπιά πως είναι το rotation.
2. όντως οι μηχανές δεν είναι και οι καλλίτερες ( έχεις αρκετά no bird ) .
3. από πέρυσι που είχα πάει πρώτη φορά μέχρι και πριν 3 κυριακές ( αν θυμάμαι καλά ) οι τροχιές δεν αλλάζουν σχεδόν καθόλου.

αυτά.
 
Η αλήθεια πιστεύω ειναι κάπου στη μέση. Χωρίς να εχω παει ποτε Ασπροπυργο, ειναι θετικό να δημιουργούνται νέοι χώροι για σκοποβολή αλλα να δουλεύουν σωστά. Απ´οτι διαβάζω ο Ασπρόπυργος υπολείπεται σε θέματα υποδομής. Γι αυτο και ίσως ο κόσμος προτιμάει το σχιστο. Απο την αλλη το Σχιστο εχει πολλές και καλές μηχανές, ποικιλία βολών αλλα χάνει κάπου αλλου.....εμπνέει μια αύρα ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε και γρήγορα γιατι περιμένουν κι άλλοι να ρίξουν. Επίσης υπαρχει ενα χαλαρό κλίμα μεταξύ σκοπευτών, κυνηγων που παραείναι ομως χαλαρό και για μενα θα επρεπε να μπουν κάποιοι κανόνες. Ίσως ομως τα παραπάνω δικαιολογούνται απο το μεγαλο φόρτο κόσμου που καλείται να εξυπηρετήσει.
 
Δεν αντιλέγω Ηλια και φυσικά δεν εχουμε να κερδίσουμε τιποτα απο κανενα σκοπευτήριο, κουβέντα κάνουμε.
Ας πούμε εγω δεν πάω Σχιστό,γιατι μου την έσπασε ο υπεύθυνος με τον πίνακα, με το να με περιορίζει στις βολές,

Αυτό είναι τραγικό Διαμαντή,ειδικά Κυριακή σε κοιτάει μ'ένα περίεργο υφάκι χιλίων καρδιναλίων,άντε ρίξε γρήγορα γιατί Κυριακή απαγορεύεται λέει.
 
Η επιβολή της δικής μου άποψης ,από που προκύπτει βρε Ηλία; Μεγάλη έκπληξη το μήνυμα σου!
Επειδή είστε και συντονιστές ίσως θα βοηθούσε να αντιληφθείτε λίγο καλύτερα τον τρόπο που λειτουργεί η επιλογή της απάντησης μέσω quotation. Το να κάνω quote σε ένα βίντεο ή μια δήλωση και να εκφράσω την δική μου άποψη, δεν σημαίνει, αφαίρεση του δικαιώματος να έχεις την δική σου. Αντιθέτως δείχνει ότι ο συνομιλητής σε παίρνει στα σοβαρά και αποτελεί τιμή τουλάχιστον για μένα, να κάνει κάποιος reply σε μνμ μου, από το να πετάει απαντήσεις ξεκάρφωτες.
Αν από την άλλη για κάποιον λόγο, δεν δέχεται κάποιος τον σχολιασμό, τον διάλογο και γενικότερα την παράθεση του μνμ του σε μια νέα απάντηση, ίσως θα έπρεπε να αναθεωρήσει λίγο την άποψή του για την δημοσίευση των απόψεων του.
Θα λάβω πολυ σοβαρά υπόψιν τις παρατηρήσεις σου περί ορθής λειτουργίας των ενεργειών ως συντονιστής όπως είπες Γιώργο...μιας και στο παρελθόν έχεις αποτελέσει συντονιστής με επιτυχία.για το αν γίνεται να υπάρξει χειρότερο σκοπεύτηριο από αυτο του Σχιστού επέτρεψε μου να έχω άλλη άποψη....καθαρα υποκειμενική φυσικα
 
Αυτό είναι τραγικό Διαμαντή,ειδικά Κυριακή σε κοιτάει μ'ένα περίεργο υφάκι χιλίων καρδιναλίων,άντε ρίξε γρήγορα γιατί Κυριακή απαγορεύεται λέει.
Κυριακή απαγορεύεται.
Καθημερινές μετά το μεσημέρι απαρορευεται.
Το πρωί γρήγορα μην σε δει κανένας και θέλει και εκείνος.
.very funny.
 
Back
Top