Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Ηταν να πάω σήμερα πρωι κατα τις 10-11, ειχα μιλήσει με έναν φίλο απο χθες, με πήρε και ο Ζαμορανο καποια στιγμή,αλλα δεν ηταν εφικτό να πάω πρωι.
Πήγα τελικά το απόγευμα ,αλλα το σκοπευτήριο παλι νέκρα. Ένας νεαρός έριχνε στο τραπ και άλλος ένας μαζί του και όλα τα αλλα γήπεδα άδεια. Τιποτα κόσμος,το ίδιο και το προηγούμενο Σ/Κ.
Τελικά λέω τι να ρίξω μόνος μου!!!! Ήπια έναν καφέ και γύρισα πίσω απογοητευμένος.....
Δεν ξερω τι παίζει τωρα τελευταία και δεν έρχεται κόσμος.....
Ένας φίλος που πήγε στο Σχιστό για καφέ,μου είπε οτι γινόταν χαμός!!
Κρίμα γιατι ειναι μεγάλος χώρος,δεν σε κουφαινει,απλά εχουν κάποιο θέμα μερικές μηχανές,αλλα όχι παντα.
 
Ηταν να πάω σήμερα πρωι κατα τις 10-11, ειχα μιλήσει με έναν φίλο απο χθες, με πήρε και ο Ζαμορανο καποια στιγμή,αλλα δεν ηταν εφικτό να πάω πρωι.
Πήγα τελικά το απόγευμα ,αλλα το σκοπευτήριο παλι νέκρα. Ένας νεαρός έριχνε στο τραπ και άλλος ένας μαζί του και όλα τα αλλα γήπεδα άδεια. Τιποτα κόσμος,το ίδιο και το προηγούμενο Σ/Κ.
Τελικά λέω τι να ρίξω μόνος μου!!!! Ήπια έναν καφέ και γύρισα πίσω απογοητευμένος.....
Δεν ξερω τι παίζει τωρα τελευταία και δεν έρχεται κόσμος.....
Ένας φίλος που πήγε στο Σχιστό για καφέ,μου είπε οτι γινόταν χαμός!!
Κρίμα γιατι ειναι μεγάλος χώρος,δεν σε κουφαινει,απλά εχουν κάποιο θέμα μερικές μηχανές,αλλα όχι παντα.
Μηπως επειδη το σχιστο ειναι πιο κοντα;Εχω σκεφτει και γω για Ασπροπυργο αλλα βαριεμαι νσ τρεχω εκει κατω...
 
Ηταν να πάω σήμερα πρωι κατα τις 10-11, ειχα μιλήσει με έναν φίλο απο χθες, με πήρε και ο Ζαμορανο καποια στιγμή,αλλα δεν ηταν εφικτό να πάω πρωι.
Πήγα τελικά το απόγευμα ,αλλα το σκοπευτήριο παλι νέκρα. Ένας νεαρός έριχνε στο τραπ και άλλος ένας μαζί του και όλα τα αλλα γήπεδα άδεια. Τιποτα κόσμος,το ίδιο και το προηγούμενο Σ/Κ.
Τελικά λέω τι να ρίξω μόνος μου!!!! Ήπια έναν καφέ και γύρισα πίσω απογοητευμένος.....
Δεν ξερω τι παίζει τωρα τελευταία και δεν έρχεται κόσμος.....
Ένας φίλος που πήγε στο Σχιστό για καφέ,μου είπε οτι γινόταν χαμός!!
Κρίμα γιατι ειναι μεγάλος χώρος,δεν σε κουφαινει,απλά εχουν κάποιο θέμα μερικές μηχανές,αλλα όχι παντα.
Διαμαντη έχουν τεράστια διαφορά από άποψη διαφορετικών βολών που μπορείς να δεις όπως επίσης και το περιβάλλον είναι λίγο καλύτερα δομημένο....ίσως να έχει γίνει και συνήθεια το σχιστό!
 
Ηταν να πάω σήμερα πρωι κατα τις 10-11, ειχα μιλήσει με έναν φίλο απο χθες, με πήρε και ο Ζαμορανο καποια στιγμή,αλλα δεν ηταν εφικτό να πάω πρωι.
Πήγα τελικά το απόγευμα ,αλλα το σκοπευτήριο παλι νέκρα. Ένας νεαρός έριχνε στο τραπ και άλλος ένας μαζί του και όλα τα αλλα γήπεδα άδεια. Τιποτα κόσμος,το ίδιο και το προηγούμενο Σ/Κ.
Τελικά λέω τι να ρίξω μόνος μου!!!! Ήπια έναν καφέ και γύρισα πίσω απογοητευμένος.....
Δεν ξερω τι παίζει τωρα τελευταία και δεν έρχεται κόσμος.....
Ένας φίλος που πήγε στο Σχιστό για καφέ,μου είπε οτι γινόταν χαμός!!
Κρίμα γιατι ειναι μεγάλος χώρος,δεν σε κουφαινει,απλά εχουν κάποιο θέμα μερικές μηχανές,αλλα όχι παντα.

Διαμαντή την προηγούμενη Κυριακή που πήγα το πρωί κατά τις 8:30 που ήμουν εκεί δεν είχε κόσμο.Μετά τις 10:00 ερχόταν & ήρθε αρκετός.Πάντως εμένα μου αρέσει πιο πολύ εκεί κάτω παρά το Σχιστό.όχι ότι είναι ασχημο αλλά εδώ ανοιγει λιγο το μάτι.Λογικά θα πάω μέσα στο σκ πάλι
 
Εχθές το απόγευμα,πήγα σκοπευτήριο και ρίξαμε με άλλους 4 φίλους ( οι δυό ήταν ο πατήρ και ο υιός Παρδαλάκης),στο τελευταιο γήπεδο του σπόρτιγκ,που τα πιάτα βγαίνουν χαμηλά και πρέπει να ρίχνεις σε ορισμένα γρήγορες ντουφεκιές.
Ρίξαμε δύο πούλες,πολύ γέλιο και πειράγματα και μάλιστα τους ενός,λάσκαρε το κοντάκι στην 121 και του παραχώρησα την θέση μου στο τελευταίο σταντ και του έδωσα το 686 και έριξε και έχασε μόνο ενα στον ντουμπλέ,αλλά του άρεσε πολύ το ρίξιμο και τα σπασίματα που έκανε με το 686.
Περάσαμε πολύ ωραία και θα το επαναλάβουμε την άλλη εβδομάδα πάλι,μόνο και μόνο για την παρέα και το γέλιο που ρίξαμε.
 
Καλημέρα.
Γνωρίζετε μέχρι τι ώρα είναι ανοιχτό το σκοπευτήριο την Κυριακή;
Καλημέρα Παναγιώτη.
Από τις 9:00 μέχρι τις 19:00 είναι το ωράριο,αλλά άμα έχει κόσμο,δεν σε "διώχνει".Εμείς προχτές,ρίξαμε αργά και τελειώσαμε 20:00 , να φανταστείς..
 
Καλημέρα Παναγιώτη.
Από τις 9:00 μέχρι τις 19:00 είναι το ωράριο,αλλά άμα έχει κόσμο,δεν σε "διώχνει".Εμείς προχτές,ρίξαμε αργά και τελειώσαμε 20:00 , να φανταστείς..
Καλημέρα Διαμαντή,ευχαριστώ πολύ.Δεν ξέρω αν θα προλάβω γι'αυτό ρωτάω
Να'σαι καλά! :)
 
Καλημέρα Παναγιώτη.
Από τις 9:00 μέχρι τις 19:00 είναι το ωράριο,αλλά άμα έχει κόσμο,δεν σε "διώχνει".Εμείς προχτές,ρίξαμε αργά και τελειώσαμε 20:00 , να φανταστείς..

....19:00 είναι μεσημέρι ακόμα. .yel..yel..yel.

μέχρι τις 21:00 που αρχίζει να νυχτώνει έχει δύο ώρες ακόμα , τις καλλίτερες λόγω του ήλιου που είναι χαμηλά και δεν σε βαράει κατακούτελα.
 
....19:00 είναι μεσημέρι ακόμα. .yel..yel..yel.

μέχρι τις 21:00 που αρχίζει να νυχτώνει έχει δύο ώρες ακόμα , τις καλλίτερες λόγω του ήλιου που είναι χαμηλά και δεν σε βαράει κατακούτελα.

Η καλύτερη ώρα είναι αυτή Γιώργο αρκεί να μπορείς & να σε αφήνουν να ρίξεις & το βασικότερο να είναι ανοιχτό!
Και δεν είναι & δίπλα.Για να κατέβω θα βρίσκομαι Πάρνηθα & έχω δρόμο μέχρι εκεί κάτω.Μην πάω & φάω καμμιά <ήττα>!
 
Η καλύτερη ώρα είναι αυτή Γιώργο αρκεί να μπορείς & να σε αφήνουν να ρίξεις & το βασικότερο να είναι ανοιχτό!
Και δεν είναι & δίπλα.Για να κατέβω θα βρίσκομαι Πάρνηθα & έχω δρόμο μέχρι εκεί κάτω.Μην πάω & φάω καμμιά <ήττα>!
Πάρνηθα που θα εισαι; Έχε το νου σου ότι εντός του δρυμού απαγορεύεται ακόμα και η μεταφορά κυνηγετικού όπλου.
 
Στέφανε σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!
Στη Λεωφόρο Πάρνηθος θα είμαι εκεί κοντα.
Και μιας & θα κατέβω υπάρχει πιο σύντομος δρόμος από το να βγω εθνική & να πιάσω Αττική οδό & να μην κάνω κύκλο.Η Λεωφόρος Πάρνηθος αν συνεχίσει λοξώς δεξιά σε ποια περιοχή βγάζει;
 
Last edited:
Καλημέρα Διαμαντή,ευχαριστώ πολύ.Δεν ξέρω αν θα προλάβω γι'αυτό ρωτάω
Να'σαι καλά! :)
Να καλείτε στα εξής τηλέφωνα, για να ρωτάτε ότι θέλετε: 697 379 4880 και 699 775 3220 . Είναι των υπευθύνων του σκοπευτηρίου Ασπροπύργου..
 
Στέφανε σε ευχαριστώ για την ενημέρωση!
Στη Λεωφόρο Πάρνηθος θα είμαι εκεί κοντα.
Και μιας & θα κατέβω υπάρχει πιο σύντομος δρόμος από το να βγω εθνική & να πιάσω Αττική οδό & να μην κάνω κύκλο.Η Λεωφόρος Πάρνηθος αν συνεχίσει λοξώς δεξιά σε ποια περιοχή βγάζει;
Στο σπίτι μου! Στη γειτονιά μου είσαι. Στρίψε κατεβαινοντας λοξώς δεξιά και λίγο πριν τελειώσει η μεγάλη ευθεία μετα τα ψηλά δέντρα δεξιά στην ελ.βενιζελου. Αν έχεις gps θα βγεις γρήγορα για Ασπρόπυργο αλλιώς πιθανόν να μπερδευτείς...
 
Back
Top