Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
η κάνη έχει μέταλλα breda ή είναι γενοσιμη?
Θεός !!!!!!!!!!!!
.exciting.
Να είσαι καλά βρε Γιάννη ... δάκρυσα από τα γέλια ...

Δεν ξέρω τι μέταλλα έχει αλλά αφού την έχει φίλος, δανείσου την και ρίξε καμιά τουφεκιά σε κανένα χαρτί να δεις πως πάει.
Πόσο την δίνει, για τι κυνήγι (εκτός λαγού που το βλέπω στην φωτό) και στα πόσα μέτρα ;;;
 
Θεός !!!!!!!!!!!!
.exciting.
Να είσαι καλά βρε Γιάννη ... δάκρυσα από τα γέλια ...

Δεν ξέρω τι μέταλλα έχει αλλά αφού την έχει φίλος, δανείσου την και ρίξε καμιά τουφεκιά σε κανένα χαρτί να δεις πως πάει.
Πόσο την δίνει, για τι κυνήγι (εκτός λαγού που το βλέπω στην φωτό) και στα πόσα μέτρα ;;;
Τα Breda τώρα τα κατασκευάζει η Marochi. Είναι ίδια όπλα ίδια μέταλα κτλ.
Τα θρυλικά μέταλα τις Breda τα είχαν τα πρώτα αυτογεμή που κατασκεύασε πριν τα αναλάβει η μπερέττα και τα 2 δίκαννα που κατασκεύαζε. Το Gemini & Sirio, αυτά είχαν το θρυλικό ατσάλι BREDA R
 
Καλησπέρα νέος στο κυνήγι.ειμαι ανάμεσα σε baikal mp155 pvc και impala plus.το θέλω για πτηνά κυρίως και ίσως αγριόχοιρο όχι όμως με ομάδα.Γνωστος μου με είπε ότι το Baikal για να πας από ελαφριά σε βαριά γόμωση θέλει λύσιμο και ρύθμιση το πιστόνι. Ισχύει κάτι τέτοιο?Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση?
Συνάδελφε πέρνα και από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-557#post-626556
 
Έχει κάποιος το winchester select midnight ; Ρωτάω διότι σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο σε κατάσταση καινούργιου το όπλο είναι ,δεν έχω άποψη για το συγκεκριμένο όπλο αλλά έχω διαβάσει θετικά σχόλια ,όποιος το έχει και μπορεί να πει δυο λόγια πχ εργονομία , βλητική,ποιότητα ξύλων και εφαρμογών και ότι άλλο θεωρεί θετικό η αρνητικό να αναφέρει καλοδεχούμενο.Ευχαριστω !
 
Το είχα εγώ το Γκολντ . Πολύ ωραιο όπλο ένα πράγμα είχα παρατηρήσει μόνο που δεν μου άρεσε τότε έκανα ιδιογομωση και σπάνια ρίχνω πάνω από 32 γρ .Ότι οι ντουφεκιες του ηταν πιο αργές από της ςς χωρίς ταχογραφο το είχα καταλάβει και από τις δοκιμές στο μεταλλικό πίνακα αλλά και από τις προσκοπευσεις στο κυνήγι .Δεν έχω να του προσαψω κάτι άλλο γράφω πάντα σε σύγκριση με την ςς(super sport benelli).
 
Το είχα εγώ το Γκολντ . Πολύ ωραιο όπλο ένα πράγμα είχα παρατηρήσει μόνο που δεν μου άρεσε τότε έκανα ιδιογομωση και σπάνια ρίχνω πάνω από 32 γρ .Ότι οι ντουφεκιες του ηταν πιο αργές από της ςς χωρίς ταχογραφο το είχα καταλάβει και από τις δοκιμές στο μεταλλικό πίνακα αλλά και από τις προσκοπευσεις στο κυνήγι .Δεν έχω να του προσαψω κάτι άλλο γράφω πάντα σε σύγκριση με την ςς(super sport benelli).
Ποιο εννοείς γκολντ ;
 

Καλησπέρα συνάδελφοι… Έχω μια benelli m1 και επειδή θελω να αγοράσω να καινούργιο κυνηγετικό όπλο σκέφτομαι να πάρω την Beretta bellmonte 2 τι λέτε καλή επιλογή? Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει…

 

Καλησπέρα συνάδελφοι… Έχω μια benelli m1 και επειδή θελω να αγοράσω να καινούργιο κυνηγετικό όπλο σκέφτομαι να πάρω την Beretta bellmonte 2 τι λέτε καλή επιλογή? Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει…

Θα απογοητευτείς απ' την ποιότητα κατασκευής της αν τη βάλεις πλάι στη Μ1 σου...
 

Καλησπέρα συνάδελφοι… Έχω μια benelli m1 και επειδή θελω να αγοράσω να καινούργιο κυνηγετικό όπλο σκέφτομαι να πάρω την Beretta bellmonte 2 τι λέτε καλή επιλογή? Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει…

Αφού έχεις καλό όπλο κράτα τα λεφτά σου και όταν μπορέσεις πάρε κάτι σε α400 maxus rafaelo κτλ. Δεν αξίζει όταν έχεις audi να πάρεις seat
 
Μετά 3 περιστατικά που είχα τις τελευταίες 15 μέρες με 2 μηχανάκια από delivery ψητοπωλείων χωρίς κράνος και που παραβίασαν το στοπ με ταχύτητα περνώντας μπροστά μου και ένα αυτοκίνητο πού περασε μπροστά μου με ταχύτητα ενώ είχα προτεραιότητα, αποφάσισα να βάλω κάμερα στο αυτοκίνητο για συνεχή παρακολούθηση του δρόμου τουλάχιστον μπροστά. Αν μπορεσω θα δω και για πίσω. Εχω πάθει πλάκα με τα μηχανάκια στα στενά και μονοδρομους που πάνε σώνει και καλά να περάσουν απο δεξιά. Παίζουν με την ζωή τους ολοι αυτοί αλλά και με την υγεία μας αν, χωρίς να φταίμε εμπλακούμε σε σοβαρό ατύχημα. Την σωματική μας αν χτυπήσουμε εμείς και την ψυχική μας υγεία αν χτυπήσουμε σοβαρά, έστω και χωρίς να φταίμε κάποιον, είτε βλάκα, είτε αφηρημένο.
Οποιος ξερει και μπορεί να συστήσει σύστημα και επαγγελματία παρακαλώ είτε post είτε προσωπικό μηνυμα.
 
Μετά 3 περιστατικά που είχα τις τελευταίες 15 μέρες με 2 μηχανάκια από delivery ψητοπωλείων χωρίς κράνος και που παραβίασαν το στοπ με ταχύτητα περνώντας μπροστά μου και ένα αυτοκίνητο πού περασε μπροστά μου με ταχύτητα ενώ είχα προτεραιότητα, αποφάσισα να βάλω κάμερα στο αυτοκίνητο για συνεχή παρακολούθηση του δρόμου τουλάχιστον μπροστά. Αν μπορεσω θα δω και για πίσω. Εχω πάθει πλάκα με τα μηχανάκια στα στενά και μονοδρομους που πάνε σώνει και καλά να περάσουν απο δεξιά. Παίζουν με την ζωή τους ολοι αυτοί αλλά και με την υγεία μας αν, χωρίς να φταίμε εμπλακούμε σε σοβαρό ατύχημα. Την σωματική μας αν χτυπήσουμε εμείς και την ψυχική μας υγεία αν χτυπήσουμε σοβαρά, έστω και χωρίς να φταίμε κάποιον, είτε βλάκα, είτε αφηρημένο.
Οποιος ξερει και μπορεί να συστήσει σύστημα και επαγγελματία παρακαλώ είτε post είτε προσωπικό μηνυμα.
Σπύρο ψάξε και αν επιτρέπεται να το κάνεις! Δεν είμαι σίγουρος ότι στην Ελλάδα μπορείς.
 
Μετά 3 περιστατικά που είχα τις τελευταίες 15 μέρες με 2 μηχανάκια από delivery ψητοπωλείων χωρίς κράνος και που παραβίασαν το στοπ με ταχύτητα περνώντας μπροστά μου και ένα αυτοκίνητο πού περασε μπροστά μου με ταχύτητα ενώ είχα προτεραιότητα, αποφάσισα να βάλω κάμερα στο αυτοκίνητο για συνεχή παρακολούθηση του δρόμου τουλάχιστον μπροστά. Αν μπορεσω θα δω και για πίσω. Εχω πάθει πλάκα με τα μηχανάκια στα στενά και μονοδρομους που πάνε σώνει και καλά να περάσουν απο δεξιά. Παίζουν με την ζωή τους ολοι αυτοί αλλά και με την υγεία μας αν, χωρίς να φταίμε εμπλακούμε σε σοβαρό ατύχημα. Την σωματική μας αν χτυπήσουμε εμείς και την ψυχική μας υγεία αν χτυπήσουμε σοβαρά, έστω και χωρίς να φταίμε κάποιον, είτε βλάκα, είτε αφηρημένο.
Οποιος ξερει και μπορεί να συστήσει σύστημα και επαγγελματία παρακαλώ είτε post είτε προσωπικό μηνυμα.

Άριστος μάστορας....Γαλάτσι

https://thivaios.gr/product-category/cameras/
 

Καλησπέρα συνάδελφοι… Έχω μια benelli m1 και επειδή θελω να αγοράσω να καινούργιο κυνηγετικό όπλο σκέφτομαι να πάρω την Beretta bellmonte 2 τι λέτε καλή επιλογή? Οποίος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας με βοηθήσει…

Φίλε μην πάρεις την bellmonte.
Ούτε beretta είναι , ούτε σωστό τουφέκι
 
Μετά 3 περιστατικά που είχα τις τελευταίες 15 μέρες με 2 μηχανάκια από delivery ψητοπωλείων χωρίς κράνος και που παραβίασαν το στοπ με ταχύτητα περνώντας μπροστά μου και ένα αυτοκίνητο πού περασε μπροστά μου με ταχύτητα ενώ είχα προτεραιότητα, αποφάσισα να βάλω κάμερα στο αυτοκίνητο για συνεχή παρακολούθηση του δρόμου τουλάχιστον μπροστά. Αν μπορεσω θα δω και για πίσω. Εχω πάθει πλάκα με τα μηχανάκια στα στενά και μονοδρομους που πάνε σώνει και καλά να περάσουν απο δεξιά. Παίζουν με την ζωή τους ολοι αυτοί αλλά και με την υγεία μας αν, χωρίς να φταίμε εμπλακούμε σε σοβαρό ατύχημα. Την σωματική μας αν χτυπήσουμε εμείς και την ψυχική μας υγεία αν χτυπήσουμε σοβαρά, έστω και χωρίς να φταίμε κάποιον, είτε βλάκα, είτε αφηρημένο.
Οποιος ξερει και μπορεί να συστήσει σύστημα και επαγγελματία παρακαλώ είτε post είτε προσωπικό μηνυμα.
Έχω δει σε δικαστήριο η Δικαστής να βάζει χέρι στον μελισσοκόμο που τον έκλεψαν γιατί είχε βάλει κάμερα και όχι στον Κλέφτη.Και θα βάλεις σε αυτοκίνητο που κυκλοφορεί σε κόσμο ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top