Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Γιάννη έχω ρίξει m2 comfort πρόσφατα.
Το λάκτισμα και η ένταση του κρότου ήταν σαφώς μεγαλύτερα από ότι σε όπλα αερίων που έχω ρίξει.
Μπορεί να μην είναι σαν Μπράουνινγκ αλλά δεν έχει σχέση με το πριν το κομφορτ .Που να δεις τον κροτο της ςς με το πορτινγκ αλλά αποζημιώνεται από τα ωραία σκοτωματα και κουφαινεσαι ευχάριστα.
 
Εγώ την vinci θα έπαιρνα αλλά
1. Δεν είχε σε 71cm
2. Φοβόμουν μην κουνιούνται τα πλαστικά. Ένας φίλος όμως έχει 2 vinci νορμάλ και slug και τις έχει ξεσκίσει πραγματικά. Μηδέν κούνημα.

Την έχεις πιάσει την vinci ;
Ιδέες σου δίνω.
 
Θέλω μια καραμπίνα με αδράνεια σαν τη μπενελι κανη αχρωμιωτη 18.55 της ν3 αλλά με κώνο της εξτριμ Πλας 35εκ τσοκ έσω έξω 12εκ κωνικά παράλληλα στο τέλος φαρδιά σκοπευτική ρίγα υπερυψωμένη 11 προς 8χιλιοστα κοντάκι στα μέτρα μου με ανοιχτή πιστολε λαβή μαλακό πέλμα πάπια στυλ Μέρκελ το ελατήριο επανάτασης εμπρός όχι μέσα στο κοντάκι ανάκρουση σαν Μπράουνινγκ και σύστημα ταχυγεμισης Μπράουνινγκ και σκανδάλη 1800γραμαριων βάρους έλξης βαμμένη κερακοτ και να κάνει 1000€ πολλά ζητάω
 
Θέλω μια καραμπίνα με αδράνεια σαν τη μπενελι κανη αχρωμιωτη 18.55 της ν3 αλλά με κώνο της εξτριμ Πλας 35εκ τσοκ έσω έξω 12εκ κωνικά παράλληλα στο τέλος φαρδιά σκοπευτική ρίγα υπερυψωμένη 11 προς 8χιλιοστα κοντάκι στα μέτρα μου με ανοιχτή πιστολε λαβή μαλακό πέλμα πάπια στυλ Μέρκελ το ελατήριο επανάτασης εμπρός όχι μέσα στο κοντάκι ανάκρουση σαν Μπράουνινγκ και σύστημα ταχυγεμισης Μπράουνινγκ και σκανδάλη 1800γραμαριων βάρους έλξης βαμμένη κερακοτ και να κάνει 1000€ πολλά ζητάω
Λίγα ... Στην φτιάχνω σε φωτογραφία και δεν θα σου κοστίσει τίποτα. !!!!
 
Θέλω μια καραμπίνα με αδράνεια σαν τη μπενελι κανη αχρωμιωτη 18.55 της ν3 αλλά με κώνο της εξτριμ Πλας 35εκ τσοκ έσω έξω 12εκ κωνικά παράλληλα στο τέλος φαρδιά σκοπευτική ρίγα υπερυψωμένη 11 προς 8χιλιοστα κοντάκι στα μέτρα μου με ανοιχτή πιστολε λαβή μαλακό πέλμα πάπια στυλ Μέρκελ το ελατήριο επανάτασης εμπρός όχι μέσα στο κοντάκι ανάκρουση σαν Μπράουνινγκ και σύστημα ταχυγεμισης Μπράουνινγκ και σκανδάλη 1800γραμαριων βάρους έλξης βαμμένη κερακοτ και να κάνει 1000€ πολλά ζητάω
Φίλε αν η κάννη είναι από ν3, δε θες ούτε κωννους ούτε τσοκακια.
Το μαμά 3στερο σκοτώνει στα 50μ
 
Εγώ την vinci θα έπαιρνα αλλά
1. Δεν είχε σε 71cm
2. Φοβόμουν μην κουνιούνται τα πλαστικά. Ένας φίλος όμως έχει 2 vinci νορμάλ και slug και τις έχει ξεσκίσει πραγματικά. Μηδέν κούνημα.

Την έχεις πιάσει την vinci ;
Ιδέες σου δίνω.
Δεν μου αρέσει καθόλου η Βίντσι φίλε
 
Ανάμεσα σε comfort tech και απλό πλαστικό ποιο θα διαλέγατε;

Οι εναλλασσόμενες ράχες που μπαίνουν στο comfort tech πόσο είναι σε ύψος;

Μέχρι πόσα χιλιοστά καστ οφ παίρνουν με τις φλατζες;
Comfort αν κοιτάς για πλαστική δεν θα σε κλωτσισει ποτέ όσο και ατσαλα να επωμισεις η ξύλινη αυτά δεν τα συγχωρεί.
 
Φίλε αν η κάννη είναι από ν3, δε θες ούτε κωννους ούτε τσοκακια.
Το μαμά 3στερο σκοτώνει στα 50μ
Χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης και με τη δική μου σκοτώνω 50 μέτρα με τριάρι το θέμα είναι να έχεις όλο το πακέτο και προχτές με ειχε πάρει ένας συνάδελφος που έχει και τις δύο ςς και ν3 και μάλιστα ςς με 18.55 αυλο παραγγελία την είχε κάνει και τις σύγκρινε και μου λέει καταρχήν της ν3 ο άσος είναι 8/10 και η ντουφέκια που του έδωσε η ν3 με τον άσο η ςς ήθελε 2αρι δηλ βγάλανε ίδιες τουφεκιές με ανοιχτοτερο ονομαστικό τσοκ η ςς μέσα αλλά η ν3 έχει τρομερή σκανδάλη και πολύ χαμηλή ανάκρουση αυτό έχει παρατηρήσει προς το παρόν γιατί μου είπε την έχει λίγο καιρό τη ν3 και δεν έχει προλάβει να την δει ακριβώς στην πράξη . Αναμφισβήτητα είναι ένα εξαίρετο βλητικα όπλο ακούω αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω κάτι με σιγουριά τουλάχιστον αν δεν είμαι δίπλα να δω σκοτωματα σε αποστάσεις και με τι νούμερα και γρ σκαγιων γιατί όπως λέω εγώ τις αποδείξεις τις δίνουν τα πραγματικά τερέν σε πραγματικές συνθήκες με φυσιγγακια εργοστασιακά κοινής χρήσης .Πάντως το ότι ακούγονται τα καλύτερα είναι αναμφισβήτητα κάτι το θετικό .
 
Χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης και με τη δική μου σκοτώνω 50 μέτρα με τριάρι το θέμα είναι να έχεις όλο το πακέτο και προχτές με ειχε πάρει ένας συνάδελφος που έχει και τις δύο ςς και ν3 και μάλιστα ςς με 18.55 αυλο παραγγελία την είχε κάνει και τις σύγκρινε και μου λέει καταρχήν της ν3 ο άσος είναι 8/10 και η ντουφέκια που του έδωσε η ν3 με τον άσο η ςς ήθελε 2αρι δηλ βγάλανε ίδιες τουφεκιές με ανοιχτοτερο ονομαστικό τσοκ η ςς μέσα αλλά η ν3 έχει τρομερή σκανδάλη και πολύ χαμηλή ανάκρουση αυτό έχει παρατηρήσει προς το παρόν γιατί μου είπε την έχει λίγο καιρό τη ν3 και δεν έχει προλάβει να την δει ακριβώς στην πράξη . Αναμφισβήτητα είναι ένα εξαίρετο βλητικα όπλο ακούω αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω κάτι με σιγουριά τουλάχιστον αν δεν είμαι δίπλα να δω σκοτωματα σε αποστάσεις και με τι νούμερα και γρ σκαγιων γιατί όπως λέω εγώ τις αποδείξεις τις δίνουν τα πραγματικά τερέν σε πραγματικές συνθήκες με φυσιγγακια εργοστασιακά κοινής χρήσης .Πάντως το ότι ακούγονται τα καλύτερα είναι αναμφισβήτητα κάτι το θετικό .
Μέσα στο πακέτο σύγκρισης πρέπει να αναφέρουμε πάντα και το κόστος αγοράς, τουλάχιστον εγώ είναι κάτι που κοιτάζω πάντα.
 
Χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης και με τη δική μου σκοτώνω 50 μέτρα με τριάρι το θέμα είναι να έχεις όλο το πακέτο και προχτές με ειχε πάρει ένας συνάδελφος που έχει και τις δύο ςς και ν3 και μάλιστα ςς με 18.55 αυλο παραγγελία την είχε κάνει και τις σύγκρινε και μου λέει καταρχήν της ν3 ο άσος είναι 8/10 και η ντουφέκια που του έδωσε η ν3 με τον άσο η ςς ήθελε 2αρι δηλ βγάλανε ίδιες τουφεκιές με ανοιχτοτερο ονομαστικό τσοκ η ςς μέσα αλλά η ν3 έχει τρομερή σκανδάλη και πολύ χαμηλή ανάκρουση αυτό έχει παρατηρήσει προς το παρόν γιατί μου είπε την έχει λίγο καιρό τη ν3 και δεν έχει προλάβει να την δει ακριβώς στην πράξη . Αναμφισβήτητα είναι ένα εξαίρετο βλητικα όπλο ακούω αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω κάτι με σιγουριά τουλάχιστον αν δεν είμαι δίπλα να δω σκοτωματα σε αποστάσεις και με τι νούμερα και γρ σκαγιων γιατί όπως λέω εγώ τις αποδείξεις τις δίνουν τα πραγματικά τερέν σε πραγματικές συνθήκες με φυσιγγακια εργοστασιακά κοινής χρήσης .Πάντως το ότι ακούγονται τα καλύτερα είναι αναμφισβήτητα κάτι το θετικό .
Καμία αντιπαράθεση.
Το μαμά φουλ στην ν3 το έχω μετρήσει 17.55
 
Αδρανειας? Μ2...ουδεν σχολιον...
Montefeltro πολυ καλη.
Παρε μια 1200F Beretta μεταχειρισμενη 400-600Ε.
Αεριων? Η Μαξους ειναι σιγουρα παρα πολυ καλη αλλα μοιαζει με αεροβολο...
Η V3 ειναι σαν τις Harley...κουβαλας τον εργαλειοφορο μαζι...
Α350 και SX4 θα ελεγα...η' την Μαξους 2 αν μπορεις να περιμενεις.

Αμα πρεπει ναι ειναι Browning και καινουργια τοτε θα ελεγα αυτη https://www.pervolarakis.gr/el/proi...es-karampines/browning-fusion-evolve-standard
 
Καλησπέρα νέος στο κυνήγι.ειμαι ανάμεσα σε baikal mp155 pvc και impala plus.το θέλω για πτηνά κυρίως και ίσως αγριόχοιρο όχι όμως με ομάδα.Γνωστος μου με είπε ότι το Baikal για να πας από ελαφριά σε βαριά γόμωση θέλει λύσιμο και ρύθμιση το πιστόνι. Ισχύει κάτι τέτοιο?Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση?
 
Καλησπέρα νέος στο κυνήγι.ειμαι ανάμεσα σε baikal mp155 pvc και impala plus.το θέλω για πτηνά κυρίως και ίσως αγριόχοιρο όχι όμως με ομάδα.Γνωστος μου με είπε ότι το Baikal για να πας από ελαφριά σε βαριά γόμωση θέλει λύσιμο και ρύθμιση το πιστόνι. Ισχύει κάτι τέτοιο?Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση?
Συμφωνα με τον κατασκευαστη οντως ισχυει.
Εγω θα πηγαινα Impala...
 
Αν δε θέλεις απαραίτητα μια από τις δύο πωλούνται μεταχειρισμένα όπλα οικονομικά και πιο δοκιμασμένα πολύ αξιόλογα.
Συμφωνώ απλά θα το ήθελα του κουτιού και σίγουρα δεν είμαι και τόσο απαιτητικός μιας και είμαι νέος στο άθλημα και πιο πολύ για πουλιά το θέλω και για υπάρχει και ένα όπλο στο σπίτι.
 
Το άρωμα του καινούριου και η αίσθηση είναι ωραίο πράγμα αφού το θέτεις έτσι επέλεξε αυτό που νιωθεις όταν το πιάνεις στα χέρια σου πιο οικείο .Και ποτέ μην πάρεις όπλο συμβουλή μου που δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου και δε πα να λέει ο καθένας ότι θέλει γιατί εσύ θα κυνηγάς όχι οι καλή επιλογή εύχομαι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top