Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Γιατί αν είναι μοντέλο 200Ε έχει τιμή εκκίνησης πάνω από 10.000euro
Μπαρδόν? 10.000ευρώ ένα οπλο που έχει σταματήσει να παράγεται από το 90?
Καινούρια στο κουτί τους κάποια που τυχαίως βρήσκονται στο εξωτερικό δεν φτάνουν σε τιμή ούτε τα μισά από ότι το 2000Ε.
Γενικά δεν συμπαθώ κανένα!
 
Αυτο πως σας φενεται για κυνηγι?
https://www.waveinn.com/ναυτιλιακά-ψάρεμα/seeland-skeet/137804524/p
Το θελω μακρυ, και ελαφρυ...μονο το μικρο( για φυσσιγια) ΄΄σακιδιο'' με προβληματιζει...
Νομίζω δεν θα σε βολέψει για κυνήγι. Αν είδα καλά η τσέπες είναι πολυ ανοικτές. Ανάλογα το κυνήγι νομίζω θα σου πεφτουν τα φυσίγγια.
 
Μπαρδόν? 10.000ευρώ ένα οπλο που έχει σταματήσει να παράγεται από το 90?
Καινούρια στο κουτί τους κάποια που τυχαίως βρήσκονται στο εξωτερικό δεν φτάνουν σε τιμή ούτε τα μισά από ότι το 2000Ε.
Γενικά δεν συμπαθώ κανένα!
Περί γούστου …κολοκυθόπιτα . Εδώ δίνουν 2&3 χιλιάρικα να πάρουν ιταλικα της σειράς… τα Merkel ποσό έπρεπε να έχουν ? Κι ναι , το 2000 δεν έχει καμία σχέση με την ποιοτητα ενός όπλου Merkel του ‘70 .
 
Σημαντικότατη παράλειψη η πραγματική δοκιμή με φυσίγγια διαφορετικών γομώσεων πριν την αγορά.
Κ φυσικα ελεγχος για συγκλιση των καννων.
Κ εχω την εξής απορια : Ποσοι απο εσας εχετε ελεγξει αν οι καννες στα δικαννα σας χτυπανε στο ιδιο σημειο;;;
 
Κ φυσικα ελεγχος για συγκλιση των καννων.
Κ εχω την εξής απορια : Ποσοι απο εσας εχετε ελεγξει αν οι καννες στα δικαννα σας χτυπανε στο ιδιο σημειο;;;
Αυτός που το έφτιαξε δηλαδή δεν ήξερε να κάνει σύγκλιση κι θα το κάνουμε εμείς . ( με φραπέ κι κάνα φίλο κάνα απόγευμα ..)
 
Κ φυσικα ελεγχος για συγκλιση των καννων.
Κ εχω την εξής απορια : Ποσοι απο εσας εχετε ελεγξει αν οι καννες στα δικαννα σας χτυπανε στο ιδιο σημειο;;;

Χαχα! Πολύ καλό!
Άλλη ερώτηση!
Εγώ πάντως όχι, παλιότερα είχα ανεβάσει ένα βιντεάκι που μου είχε κάνει εντύπωση από το εργοστάσιο της Holland & holland που δείχνει τον έλεγχο και την διόρθωση της σύγκλισης των καννών.
 
Χαχα! Πολύ καλό!
Άλλη ερώτηση!
Εγώ πάντως όχι, παλιότερα είχα ανεβάσει ένα βιντεάκι που μου είχε κάνει εντύπωση από το εργοστάσιο της Holland & holland που δείχνει τον έλεγχο και την διόρθωση της σύγκλισης των καννών.
Το εχω δει.
Δοκιμασε σε στοχο στα 30 μετρα με μονοβολα 28 γραμμαριων να δουμε τι ψαρια πιανει κ το 828.
Στα Holland εννοειται οτι θα πηγαινουν κ οι δυο βολες στο ιδιο σημειο.
Δυστυχως εμεις δεν εχουμε Holland.
Αν ξεφυγαμε παρακαλω να μεταφερθει στο καταλληλο ποστ...
 
Αυτός που το έφτιαξε δηλαδή δεν ήξερε να κάνει σύγκλιση κι θα το κάνουμε εμείς . ( με φραπέ κι κάνα φίλο κάνα απόγευμα ..)
Ακου τι εγινε φιλε... Εχω βασιμες πληροφοριες οτι την ημερα που κολλαγαν τις καννες σε γειτονική χωρα επαιζε η εθνικη τους ομαδα με τη Βραζιλια κ οπως καταλαβαινεις....
Αυτη την παρτιδα την εστειλαν Ελλαδα χαχαχαχα
 
Το εχω δει.
Δοκιμασε σε στοχο στα 30 μετρα με μονοβολα 28 γραμμαριων να δουμε τι ψαρια πιανει κ το 828.
Στα Holland εννοειται οτι θα πηγαινουν κ οι δυο βολες στο ιδιο σημειο.
Δυστυχως εμεις δεν εχουμε Holland.
Αν ξεφυγαμε παρακαλω να μεταφερθει στο καταλληλο ποστ...
Kι αν δεν πάνε; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι; Μόνο να το σπρώξω μπορώ...
Βέβαια έχεις δίκιο, καλό είναι να ξέρεις...
 
Αν δεν πανε η καλυτερη λυση σεταρεις το κοντακι να ριχνει στη μεση.
Κ για να το πω καλυτερα εαν η διαφορα ειναι πχ 16 εκατοστα στα 30 μετρα στον κατακορυφο αξονα, φτιαχνεις το κοντακι ετσι ωστε εκει που σημαδευεις να ριχνει 8 εκ πανω η επανω καννη κ 8 εκ κατω η κατω καννη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top