Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ετσι λέω και εγώ και ότι βγει.. Το θέμα είναι να την δώσω τη beretta ή να την κρατήσω μην φάω καμιά φόλα?
Κωσταντη εγω οπλο που δεν εχει βγαλει ζημια δεν θα το πουλουσα. Βεβαια με αυτη τη λογικη καποια στιγμη εφτασα να εχω αρκετα οπλα οποτε ισως να μην ειναι κ σωστο αυτο. Τωρα για τη V3 δεν εχω αποψη, την εχω πιασει στον Διαμαντοπουλο αλλα δεν εχω ριξει. Αν εχει αξια να σου πω εντυπωσεις απο θεμα εργονομιας τοτε να σου πω οτι μου φανηκε πολυ μανιτζεβελο οπλακι. Απο αξιοπιστια θεωρω οτι αφου εχει αντιγραψει το συστημα A.R.G.O την benelli M4, λογικα ειναι απο τα ποιο αξιοπιστα αυτογεμη. Εχουν καποιοι συναδελφοι εδω αυτο το οπλο αν θελουν ας μας πουν εντυπωσεις
 
Κωσταντη εγω οπλο που δεν εχει βγαλει ζημια δεν θα το πουλουσα. Βεβαια με αυτη τη λογικη καποια στιγμη εφτασα να εχω αρκετα οπλα οποτε ισως να μην ειναι κ σωστο αυτο. Τωρα για τη V3 δεν εχω αποψη, την εχω πιασει στον Διαμαντοπουλο αλλα δεν εχω ριξει. Αν εχει αξια να σου πω εντυπωσεις απο θεμα εργονομιας τοτε να σου πω οτι μου φανηκε πολυ μανιτζεβελο οπλακι. Απο αξιοπιστια θεωρω οτι αφου εχει αντιγραψει το συστημα A.R.G.O την benelli M4, λογικα ειναι απο τα ποιο αξιοπιστα αυτογεμη. Εχουν καποιοι συναδελφοι εδω αυτο το οπλο αν θελουν ας μας πουν εντυπωσεις
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Κάθε πληροφορία μου είναι ιδιαιτέρως χρήσιμη. Μου έχουν ήδη δώσει τα φώτα τους κάποια παιδιά που την εχουν/ειχαν
 
Τωρα για τη V3 δεν εχω αποψη, ... Απο αξιοπιστια θεωρω οτι αφου εχει αντιγραψει το συστημα A.R.G.O την benelli M4, λογικα ειναι απο τα ποιο αξιοπιστα αυτογεμη.
Αντιγραφές από αντιγραφές έχουν διαφορά ... δεν την έχω όμως και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Ποιότητα κατεργασιών και κατασκευής από κάποιον που την έχει ?
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
Αν δωσεις περισσοτερο βαρος στην σκοπευτικη σου ικανοτητα,δεν θα σε απασχολουν τετοια πραγματα.
Οποιο και να διαλεξεις θα πρεπει να βρεις και ενα φυσιγγι που σου ταιριαζει (βλητικα) και ολα θα πανε καλα.
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
Βλητικα όλες καλές είναι.θα πάς σε ένα μαγαζί όταν με το καλό και θα της πιάσεις όλες να δεις το ζύγισμα γιατί την θες και για περπατητο.
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
Τα όπλα που αναφέρεις όλα βλητικα είναι εξαιρετικά ,από αυτά που αναφέρεις η breda έχει και ρυθμιζόμενο κοντάκι και είναι όπλο φτιαγμένο ουσιαστικά για το sporting .
 
Τα όπλα που αναφέρεις όλα βλητικα είναι εξαιρετικά ,από αυτά που αναφέρεις η breda έχει και ρυθμιζόμενο κοντάκι και είναι όπλο φτιαγμένο ουσιαστικά για το sporting .
Ναι τα έχω επωμισει.. breda καθόταν πολύ καλά επάνω μ
 
Αν δωσεις περισσοτερο βαρος στην σκοπευτικη σου ικανοτητα,δεν θα σε απασχολουν τετοια πραγματα.
Οποιο και να διαλεξεις θα πρεπει να βρεις και ενα φυσιγγι που σου ταιριαζει (βλητικα) και ολα θα πανε καλα.
Έχεις δίκιο ναι αλλά διαβάζω tribore steelium μεγάλους κονους κτλ γι αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος εμπειρία απ τα όπλα .. φεύγω από α303 που δουκευε πολκα φυσίγγια απροβλημάτιστα..μπαίνει σαν κειμήλιο πλέον στην βιτρίνα
 
έχω μείνει παγωτό .................. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μας έχουν κλείσει μέσα ,
το κυνήγι απαγορεύεται ,
κάνουμε προσευχές μήπως και μας αμολήσουν για λίγες ημέρες τον Δεκέμβρη , για να πάρει μία ανάσα η ψυχή μας ,
σκοτωνόμαστε και τσακωνόμαστε για το ποιός φταίει για την όλη κατάσταση ,
δεκάδες συμπολίτες μας αγωνίζονται για την ζωή τους στις ΜΕΘ ,
η κατάσταση στην οικονομία είναι τραγική και θα γίνει χειρότερη ,
πάρα πολλοί θα χάσουν τις δουλειές τους το επόμενο διάστημα ,

και εσείς συζητάμε σαν να μην τρέχει τίποτα , τι όπλο θα αγοράσουμε ...................:eek::eek::eek::eek:

ρε σεις πείτε μου τι πίνετε , να πιω και εγώ μπας και ξεμαυρίσει η ψυχούλα μου ..........................
 
έχω μείνει παγωτό .................. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μας έχουν κλείσει μέσα ,
το κυνήγι απαγορεύεται ,
κάνουμε προσευχές μήπως και μας αμολήσουν για λίγες ημέρες τον Δεκέμβρη , για να πάρει μία ανάσα η ψυχή μας ,
σκοτωνόμαστε και τσακωνόμαστε για το ποιός φταίει για την όλη κατάσταση ,
δεκάδες συμπολίτες μας αγωνίζονται για την ζωή τους στις ΜΕΘ ,
η κατάσταση στην οικονομία είναι τραγική και θα γίνει χειρότερη ,
πάρα πολλοί θα χάσουν τις δουλειές τους το επόμενο διάστημα ,

και εσείς συζητάμε σαν να μην τρέχει τίποτα , τι όπλο θα αγοράσουμε ...................:eek::eek::eek::eek:

ρε σεις πείτε μου τι πίνετε , να πιω και εγώ μπας και ξεμαυρίσει η ψυχούλα μου ..........................
Εγώ προσωπικά μόλις τον πέρασα τον ιό και το κυνήγι είναι μια ασχολία κ ένα χόμπι που με κάνει να τα ξεχνάω όλα.. καλή δύναμη σε όλους
 
να πιω και εγώ μπας και ξεμαυρίσει η ψυχούλα μου
Πετρελαιο με κουρκουμα πριν τα γευματα.
Αμα σταματησουμε να μιλαμε για το κυνηγι
και ασχολουμαστε μονο με τα τσοντοκαναλα
θα πεφτουμε σαν τα κοτοπουλα εδω μεσα!
 
Πετρελαιο με κουρκουμα πριν τα γευματα.
Αμα σταματησουμε να μιλαμε για το κυνηγι
και ασχολουμαστε μονο με τα τσοντοκαναλα
θα πεφτουμε σαν τα κοτοπουλα εδω μεσα!
πετρέλαιο ......... οκ ,

τον κουρκουμά δεν βρίσκω................... .yel. .yel. .yel.
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
https://kynigesia.gr/index.php/opla-vlitiki/1628-o-mythos-tis-kalyteris-kannis

Δεν άντεξα ... δεν είναι και κανένα σούπερ επιστημονικό άρθρο αλλά το νόημα το πιάνεις.

Θα αγοράσεις όποιο (όταν το προσαρμόσεις αλλάζοντας κλίσεις) σου κάθεται καλύτερα και όποιο σου αρέσει περισσότερο.
 
https://kynigesia.gr/index.php/opla-vlitiki/1628-o-mythos-tis-kalyteris-kannis

Δεν άντεξα ... δεν είναι και κανένα σούπερ επιστημονικό άρθρο αλλά το νόημα το πιάνεις.

Θα αγοράσεις όποιο (όταν το προσαρμόσεις αλλάζοντας κλίσεις) σου κάθεται καλύτερα και όποιο σου αρέσει περισσότερο.
Πολύ καλό άρθρο !
 
Καλημέρα σε όλους τους φίλους κυνηγούς
Ειμαι σε αγορά καινούριας καραμπίνας και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το κυνήγιείναι κυρίως καρτέρι. Τσίχλα φάσσα αλλά κ περπατητο
Breda 930ix - fabarm ls4 - beretta unico a400 plus - beratta a400 upland.. ποια πιστεύετε έχει καλύτερη βλητικα κανη .?
Σας ευχαριστώ
Αν θέλεις ένα καθαρό σύστημα και χωρίς προβληματα να πάρεις την 930...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top