Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Όπως σου έχω ξαναγράψει Διονύση θέλει υπομονή με τη ελληνική γραφειοκρατία γιατί οι Άγγλοι σε δύο μέρες το έχουν έτοιμο για αποστολή, από εδώ υπάρχει η καθυστέρηση με την άδεια εισαγωγής. Επισης να σου θυμίσω ότι και από Κύπρο μπορείς να κοιτάξεις με την ίδια διαδικασία βέβαια αλλά εκεί θα έχεις ένα υπέρ στη συνεννόησης λόγω
Γιάννη, η απορία μου είναι σχετικά με το εάν ( αφού θεωρητικά βρίσκουμε ένα όπλο, και δέχεται να μπει στην ο πωλητής) θα πληρώσουμε και εκτελωνισμο? Ειναι η Αγγλία ακόμα στην Ευρωπαϊκή Ένωση?
τέλος πάντων...να έχουμε να ασχολούμαστε ....
Ευχαριστώ για την απαντηση :)
 
Ρε παιδιά μια ερώτηση.Καλα χρυσά τα μικρά διαμετρήματα αλλά βλέποντας την αγορά φυσιγγίων κοστίζουν περισσότερο και έχει μικρότερη γκαμα.Αν δεν είσαι ιδιογομωτης σε περιορίζει αρκετά η αγορά πυρομαχικών...κάνω λάθος?
 
Σε σύγκριση με το cal.12 Που βρίσκεις σκοπευτικα φυσσιγια από 4.80/5 ευρώ, στα cal.16 /20 θα βρεις από 7 ευρώ και πάνω...τα επώνυμα 10-12 ευρώ!
Στο cal.16 θα βρεις γύρω στα 12-15 τύπους φυσσιγιων, στο cal.20 Τους διπλούς!!!
Αν είσαι η ασχοληθείς με ιδιογωμωση, σίγουρα θα γεμίζεις ( όσο περνά ο καιρός και μαθαίνεις, μαζί με άπειρες δοκιμες) ποιοτικά φυσσιγια, και σίγουρα φθηνότερα των επωνύμων των 10-12 ευρώ...Πόσο φθηνότερα δεν ξέρω...ας μας απαντήσουν αυτοί που γεμίζουν, να πάρουμε μια ιδέα ;)
 
Με 9mm έριχνα στο δημοτικό.
Με 45άρι στα 17 μου........
Στα 19 μου πάταγα με ένα Nissan Sunny GTi-R 2000cc 350hp και στα 21 μου ντριφτάριζα σε πάρκινγκ εργοστασίου με Nissan 350Z 3.500cc.......το 16άρι το πλάγιο το βλέπω για κουδουνίστρα. ;) ;)
Όπως λέει και ο Σταν μεγάλωσες μέσα στην αλητεια :p
 
Σε σύγκριση με το cal.12 Που βρίσκεις σκοπευτικα φυσσιγια από 4.80/5 ευρώ, στα cal.16 /20 θα βρεις από 7 ευρώ και πάνω...τα επώνυμα 10-12 ευρώ!
Στο cal.16 θα βρεις γύρω στα 12-15 τύπους φυσσιγιων, στο cal.20 Τους διπλούς!!!
Αν είσαι η ασχοληθείς με ιδιογωμωση, σίγουρα θα γεμίζεις ( όσο περνά ο καιρός και μαθαίνεις, μαζί με άπειρες δοκιμες) ποιοτικά φυσσιγια, και σίγουρα φθηνότερα των επωνύμων των 10-12 ευρώ...Πόσο φθηνότερα δεν ξέρω...ας μας απαντήσουν αυτοί που γεμίζουν, να πάρουμε μια ιδέα ;)
Εάν κανείς ιδιογομωση με 4 ευρώ το κουτάκι (25) κάνεις ποιοτικά φυσέκια!
 
Χαιρετώ την ομάδα. Επειδή ψάχνω για τον πατέρα του ένα οικονομικό πλάγιο για έπεσε στο μάτι μου το παρακάτω. Δεν την γνωρίζω όμως την μάρκα, έχει κανείς ιδέα και να μας πει 2 λόγια; Και επειδή είμαστε μακριά από τον κάτοχο και δεν μπορώ να πάω να το δω, υπάρχει κανένας φίλος που είναι κοντά να πάει να το δεί; https://www.car.gr/29982354?utm_sou...facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia
 
Χαιρετώ την ομάδα. Επειδή ψάχνω για τον πατέρα του ένα οικονομικό πλάγιο για έπεσε στο μάτι μου το παρακάτω. Δεν την γνωρίζω όμως την μάρκα, έχει κανείς ιδέα και να μας πει 2 λόγια; Και επειδή είμαστε μακριά από τον κάτοχο και δεν μπορώ να πάω να το δω, υπάρχει κανένας φίλος που είναι κοντά να πάει να το δεί; https://www.car.gr/29982354?utm_sou...facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia
ποιο αξιοπιστο απο μπαικάλ δεν θα βρεις...
 
Σκυλί είναι και αυτό... Άμα δεν έχει κουνήσει και μέσα είναι καθαρές οι κάνες μια χαρά για 150

Φθηνό αξιόπιστο ισπανικό δίκανο με ωραίο ζύγισμα που έχω δει να βγάζουν το λάδι και να μην μασάει τίποτα
 
Χαιρετώ την ομάδα. Επειδή ψάχνω για τον πατέρα του ένα οικονομικό πλάγιο για έπεσε στο μάτι μου το παρακάτω. Δεν την γνωρίζω όμως την μάρκα, έχει κανείς ιδέα και να μας πει 2 λόγια; Και επειδή είμαστε μακριά από τον κάτοχο και δεν μπορώ να πάω να το δω, υπάρχει κανένας φίλος που είναι κοντά να πάει να το δεί; https://www.car.gr/29982354?utm_sou...facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia
Μια χαρά είναι και αυτό έχω ρίξει με φίλου παρατημένο.Καλό ζύγισμα και τουφεκιές φαρμάκι.
 
Χαίρομαι και σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να πάει να το δεί; Εννοώ να είναι κοντά. Βρήκα και ένα Baikal στον Πειραιά αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά για να πάω να το δω
 
Χαίρομαι και σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να πάει να το δεί; Εννοώ να είναι κοντά. Βρήκα και ένα Baikal στον Πειραιά αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά για να πάω να το δω
Μπορω να το δω εγω Βαγγελη το ισπανικο.
 
Ξερει καποιος απο σ.π. rizzini;
Μου προτεινε ενας φιλος ενα ειναι σε καλη τιμη ,και σχεδον αδουλευτο.
Νομιζω μου ειπε το artemis light deluxe!
Εγω πηγαινα για καινουργιο baikal.
Αλλα μου λεει ειναι πολυ καλυτερο και ειναι σαν καινουργιο!
 
Ξερει καποιος απο σ.π. rizzini;
Μου προτεινε ενας φιλος ενα ειναι σε καλη τιμη ,και σχεδον αδουλευτο.
Νομιζω μου ειπε το artemis light deluxe!
Εγω πηγαινα για καινουργιο baikal.
Αλλα μου λεει ειναι πολυ καλυτερο και ειναι σαν καινουργιο!
Το ατσάλινο που ξέρω είναι πολύ καλό όπλο και αν όντως είναι αδούλευτο και σε καλή τιμή, εγώ θα το προτιμούσα ασυζητητί από το Baikal.
Τώρα για το light που θα έχει ergal βάση, δεν ξέρω. Αν τα βασικά σου κυνήγια είναι περπατητά με λίγες τουφεκιές πάρτο.
 
Το γυρησα στο καρτερι απο περσι.
Το οπλο δεν το εχω δει απο κοντα.
Περιμενω να μιλησω με τον ανθρωπο που το δινει να δω πιο μοντελο και τα υπολοιπα,γιατι ο φιλος δεν θυμαται και πολλα!
Απλα θυμαται το artemiς και οτι το ειχε αγορασει 2500€ περιπου!
 
Το γυρησα στο καρτερι απο περσι.
Το οπλο δεν το εχω δει απο κοντα.
Περιμενω να μιλησω με τον ανθρωπο που το δινει να δω πιο μοντελο και τα υπολοιπα,γιατι ο φιλος δεν θυμαται και πολλα!
Απλα θυμαται το artemiς και οτι το ειχε αγορασει 2500€ περιπου!
Αλλο το Baikal και αλλο το Rizini.....αλλη κατηγορια το ενα και αλλη το αλλο........δεν υπαρχει συγκριση σε αυτα τα οπλα.....
 
Ξερει καποιος απο σ.π. rizzini;
Μου προτεινε ενας φιλος ενα ειναι σε καλη τιμη ,και σχεδον αδουλευτο.
Νομιζω μου ειπε το artemis light deluxe!
Εγω πηγαινα για καινουργιο baikal.
Αλλα μου λεει ειναι πολυ καλυτερο και ειναι σαν καινουργιο!
Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο κ το έχω από το '93 καινούριο.Είναι πολύ καλά,αξιόπιστα και προσεγμένα μεσαίας κατηγορίας όπλα. Το έχω βάλει για πούλημα γιατί δεν το χρησιμοποιώ πιά.Εχω αρκετά.
 
Το Β. Rizzini Artemis μου ειχε κανει κλικ αρκετα χρονια πριν, αλλα δεν προχωρησα στην αγορα του. Ομορφο οπλο, με καλα σχολια, και γενικοτερα η συγκεκριμενη εταιρια εχει καλες κριτικες οσον αφορα την ποιοτητα των προιοντων της
 
Θέλω την γνώμη σας για το εξής θέμα....θέλω
να μακρύνω το κοντάκι στο όπλο αλλά θέλω τώρα για έναρξη μια πρόχειρη κ γρήγορη λύση....ποια από τις δύο Μ συνίστατε;;
1)https://www.outdooraction.gr/pelma-kontakioy-microcell-h15-soft-brown-15mm-213114m.html
2)https://www.hobbi.gr/pelmiatos-beartooth-recoil-brown-p-20126.html
Σαφώς πιο γρήγορηκαι πρόχειρη λύση το beartooth, το microcell θελει εφαρμογή, τρύπες και ισως φαγωμα περιφερειακά. Απο την αλλη εχουν διαφορά στη τιμή, επίσης φοβάμαι μήπως το νεοπρεν του beartooth σκαλωνει στην επωμιση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top