Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
το 20αρακι θα σε καληψη καλητερααα σε ολα τα κυνηγια ;) μην βιαστης μωνο
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
Με το καλό φίλε μου να πάρεις αυτό που θα σου κάνει τα κέφια. Για το 16αρι δεν γνωρίζω να σου πω μιας και δεν έχω κυνηγισει. Για το 20αρι όμως θα σου πω τα καλύτερα αφού από τότε που το πήρα τα 12αρια έμειναν στη ντουλάπα.
 
Με το καλό φίλε μου να πάρεις αυτό που θα σου κάνει τα κέφια. Για το 16αρι δεν γνωρίζω να σου πω μιας και δεν έχω κυνηγισει. Για το 20αρι όμως θα σου πω τα καλύτερα αφού από τότε που το πήρα τα 12αρια έμειναν στη ντουλάπα.

Σαε ευχαριστω, Σακη, και Γιαννη.. απλα, οπωες ειπα, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα δυο διαμετρηματα, το διλημά μου θα λυνόταν...
απλά, οπως ειπα και παλαιοτερα, εχοντας στα χερια μου φυσσιγι cal.12 vs cal.16 vs cal.20, το 20αρι, μου φενεται...παιδικό!!!
Εχω δει πολλα βιντεκια με κυνηγι, και με 16αρι, και με 20αρι...και τα δυό αποτελεσματικά διαμερηματα...
Περιμενω κα αλλες αποψεις...
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
Εάν είσαι ιδιογομωτης 16 αλλιώς 20!
 
δεν ειμαι...φυσσιγια και cal.16 και cal.20 εχει απο 7 ευρω...βεβαια. στο cal.16 εχει 12/15 μαρκες, στο cal.20 , εχει 25-30!
Να βαλω και μια αλλη διάσταση....ειμαι 1.95μ ψηλος....πως θα φαινομαι με ενα 20αρι στα χερια? Θα με πάρουν με τις πέτρες! αχαχχα!!
Να πω, οτι κλείνω λιγο προς το cal.16, (Δεν εχω πάρει την τελική αποφαση) έναντι του 20αριού..
 
δεν ειμαι...φυσσιγια και cal.16 και cal.20 εχει απο 7 ευρω...βεβαια. στο cal.16 εχει 12/15 μαρκες, στο cal.20 , εχει 25-30!
Να βαλω και μια αλλη διάσταση....ειμαι 1.95μ ψηλος....πως θα φαινομαι με ενα 20αρι στα χερια? Θα με πάρουν με τις πέτρες! αχαχχα!!
Να πω, οτι κλείνω λιγο προς το cal.16, (Δεν εχω πάρει την τελική αποφαση) έναντι του 20αριού..
16
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
Διονυση να παρεις το διαμετρημα που θες πραγματικα,αυτο που θα το γουσταρεις με χιλια!
Μην ακους κανενα,ακου την θεληση σου και μονο!
 
Διονυση να παρεις το διαμετρημα που θες πραγματικα,αυτο που θα το γουσταρεις με χιλια!
Μην ακους κανενα,ακου την θεληση σου και μονο!

Τα θελω και τα δυό! αυτο ειναι το θεμα! αχαχαχα!
Οπως ειπα, μακάρι να μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να τα δώ και τα δύο....
Ισως, ψυχολογικά ( σε σχεση με το 12αρι) , να ειναι καλυτερο το 16, έναντι του 20αριου ;)
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
Εγώ στη θέση σου θα έπερνα 16άρι.....
 
Αν επαιρνες σ.ποζε ή καραμπινα θα σου προτεινα 20, αλλα αφου θες πλαγιο ειναι κριμα να μην παρεις 16, ειναι με βαση τους αντικειμενικους κανονες αισθητικης τα ομορφοτερα οπλα.
Και το s pose σε 16 τέλειο είναι!
 
Ηρθε ο καιρος!!!
Πρωτα ο θεος, τελη του μηνα, θα παρω ενα πλαγιοκαννο μικροτερου διαμετηματος απο το 12αρι..
Θελω τις αποψεις σας για ποιο διαμετρημα...cal.16 ή cal.20?
Δεν ρωτω, για να σας βαλω σε διαμάχη αναμεσα στο 16 και 20, εαν μπορουσα να κατεβω Αθηνα, να πιασω και τα 2 διαμετηματα στα χερια μου, θα εβλεπα τι μου ταιριαζει περισσοτερο...
Τι λετε? ακουω γνωμες... :)
Διονύση με το καλό οποίο και να είναι.
Προσωπικά έχοντας κυνηγήσει και με τα δύο διαμετρήματα ψηφίζω 16αρι.
Δεν μιλάω βλητικα γιατί και τα δύο με κάλυψαν στα κυνήγια μου μπεκατσας και κιχλοκοτσυφων.
Απ πέρυσι όπως ξέρεις ειμαι κάτοχος ενός bernadelli uberto 16αρι.........το ερωτεύτηκα αυτο το οπλακι και το διαμέτρημα.
Ο μόνος περιορισμός είναι η έλλειψη μεγάλης ποικηλιας σε φυσηγγια ( οι τιμές είναι παρόμοιες με το 20αρι αν και πλέον βρίσκεις φυσηγγια σε καλές τιμές και για τα δύο διαμετρήματα). Δε θα μιλήσω για τις καραμπίνες σε 16 ή 20 που εχω κυνηγήσει γιατί ξερω ότι πας μόνο για πλάγιο. Να επισημάνω ότι το 20αρι πλάγιο που εχω κυνηγήσει ήταν ένα ποιοτικό varini zanano λαο όχι κάποιοι 20αρι με βάση από 12αρι.
Μόλις τα δεις και τα πιάσεις θα καταλάβεις αμέσως πιο θα πάρεις.....
 
ηρεμησε ρε κωστηηηη,σιγα να μην επερνες και 9mm .sarcastic.
Με 9mm έριχνα στο δημοτικό.
Με 45άρι στα 17 μου........
Στα 19 μου πάταγα με ένα Nissan Sunny GTi-R 2000cc 350hp και στα 21 μου ντριφτάριζα σε πάρκινγκ εργοστασίου με Nissan 350Z 3.500cc.......το 16άρι το πλάγιο το βλέπω για κουδουνίστρα. ;) ;)
 
Last edited:
Με 9mm έριχνα στο δημοτικό.
Με 45άρι στα 17 μου........
Στα 19 μου πάταγα με ένα Nissan Sunny GTi-R 2000cc 350hp και στα 21 μου ντριφτάριζα σε πάρκινγκ εργοστασίου με Nissan 350Z 3.500cc.......το 16άρι το πλάγιο το βλέπω για κουδουνίστρα. ;) ;)
.very funny.παιχτουραμου εσηηηηηη
 
Καλημερα παιδια...αραγε μπορουμε να φερουμε κανενα οπλο απο Αγγλια? ξερει κανεις?.think.
Όπως σου έχω ξαναγράψει Διονύση θέλει υπομονή με τη ελληνική γραφειοκρατία γιατί οι Άγγλοι σε δύο μέρες το έχουν έτοιμο για αποστολή, από εδώ υπάρχει η καθυστέρηση με την άδεια εισαγωγής. Επισης να σου θυμίσω ότι και από Κύπρο μπορείς να κοιτάξεις με την ίδια διαδικασία βέβαια αλλά εκεί θα έχεις ένα υπέρ στη συνεννόησης λόγω γλώσσας..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top