Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
ΤΗ γλώσσα όταν θα πας να βάλεις φυσίγγια αν δεν την πάρεις με γιαλοχατρο θα μείνει το νύχι στην αποθήκη χωρίς υπερβολές.
Πέρα από αυτά την εμπιστεύομαι λειτουργικά την έχω δουλέψει λίγο όμως
Γιαννη το οπλο ειναι τανκς φιλε και να τη δουλεψεις παραπανω απλα θα ξεβαψει τπτ αλλο
 
Γιαννη το οπλο ειναι τανκς φιλε και να τη δουλεψεις παραπανω απλα θα ξεβαψει τπτ αλλο
Δεν τη. Φοβάμαι. Αντιθέτως γι αυτό την πήρα κ πλαστική, να έχω ένα όπλο λειτουργικό κ να μην φοβάμαι να το γρατζουνισω όπως την μπερετα μου.
 
Δεν τη. Φοβάμαι. Αντιθέτως γι αυτό την πήρα κ πλαστική, να έχω ένα όπλο λειτουργικό κ να μην φοβάμαι να το γρατζουνισω όπως την μπερετα μου.
Η μια μοντελο και η αλλη σκληροτραχηλη αγροτησα αχαχαχαχαχα
 
Τι σκέφτεσαι να φέρεις μπας και ζηλέψω και εγώ!

Καλημέρα. Έχει κάποια ωραία κομμάτια από Γερμανία ...merkel 50E, ένα ωραίο ΑΥΑ, και από Γαλλία, κάποια καλά κομμάτια...
Θα ρωτήσω στο τμήμα της περιοχής μου, αν μπορούν να μου βγάλουν ( το πιθανό είναι να το ακούν πρώτη φορά...) μια άδεια εισαγωγής ....
Αλλιώς, θα πάρω κάτι από τα λιγοστά κομμάτια ( σε σχέση με τα 20αρια) που κυκλοφορούν εδώ...
 
Coronavirus ?
Αυτοι παντα ειχανε θεματα με παραγγελια παραδωση
Το όπλο που θελω είναι cal 20 και καινούρια έκδοση. Ρώτησα λοιπόν στην αντιπροσωπεία αν υπάρχει. Μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει στην Ελλάδα αλλά με παραγγελία έρχεται. Και με ενημέρωσαν από την αρχή ότι ο χρόνος παράδοσης είναι 2 με 3 μήνες. Το παρήγγειλα αφού μου αρέσει αυτό το όπλο και τώρα περιμένω.
 
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος κυνηγός και ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός καινουριου μαύρου αετού 3. Κάποιοι μου προτείνουν με
Διαφορα επιχειρήματα να πάρω την maxus.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ
καλημερα Δημήτρη,
Εχω στην κατοχη μου τη maxus one την απλη εκδοση του οπλο...πριν κυνηγουσαμε την μπενελι black eagle την πρωτη.
Δεν ξερω τι διαφορες εχει ο sbe3 απο την δικη μου γιατι δεν ετυχε να το πιασω στα χερια μου!
Ο μηχανισμος της μαξους ειναι πολυ απλος...ενα πιστονι ολο και ολο οποτε στο καθαρισμα δεν μου φανηκε κατι ιδιαίτερο στην μεταβαση απο την μπενελι. Οι διαφορες που ειδα στα δυο οπλα ηταν οι εξης....
ανακρουση καμια σχεση.... το μαξους δεν κουναει! Πιο δυνατα σκοτωματα σε μακρυνες βολες, δυνατα σκαγια στην περιφερεια λογο διευρυμενου αυλου. Απο φυσιγγια η μπενελι μου διαλεγε ειχα βρει ομως καποια που μου καναν την δουλεια εξαιρετικα! Η μαξους μεχρι στιγμης οτι τις βαλω το καταπινει! Την εχω 3 χρονια τωρα, κανενα θεμα με προβληματα, καμια εμπλοκη, κυνηγαω 3 με 4 φορες την βδομαδα σε πυκνο σε βαλτο σε βροχή δεν ειχα θεματα ουτε λειτουργίας ούτε βλητικα!
Αν επαιρνα σημερα οπλο αυτη και την 350 θα κοιταζα και απο απόδοση και από τιμη.....η μπενελι και τα νεα μοντελα της μπερετα το ξεφτιλισαν (προσωπικη άποψη παιδια για να μην παρεξηγηθω)!
Πανε επωμισέ τα παντως και τα 2 και αποφασισε!
Αν πάρεις τη μαξους αφου την συνηθησεις πάρε και ενα ανακοντα μιντ....μονο τπτ άλλο από αφτερμαρκετ τσοκ ;)
 
ΤΗ γλώσσα όταν θα πας να βάλεις φυσίγγια αν δεν την πάρεις με γιαλοχατρο θα μείνει το νύχι στην αποθήκη χωρίς υπερβολές.
Πέρα από αυτά την εμπιστεύομαι λειτουργικά την έχω δουλέψει λίγο όμως
Κολλητος μου (το εχω ξαναπει) εχει την s.magnum την mp153 απο το 2017....εχει ξεβαψει η βαση αλλα ποτε δεν ειχε θεμα....κ το οπλο το καθαριζω εγω μια φορα το χρονο στο τελος κυνηγιου....και την ρυθμιση στο εργοστασιακο σημειο...!
 
Την Baikal 155 την εχουν αρεκτοι φιλοι κ γνωστοι και για να λεμε την αληθεια δεν εχει εκφρασει κανενας παραπονο ως προς την αξιοπιστια. Δεν εχει αυτορυθμιζομενο πιστονι οποτε αν κανει εμπλοκη θελει ρυθμισμα σε βαριες - ελαφριες (το εγχειριδιο χρησης τα κανει ολα ευκολα) και θεωρω οτι ειναι το ποιο αξιολογο οπλο στην οικονομικη κατηγορια. Η BROWNING FUSION που εχω μαλλον εχει το ιδιο συστημα αεριων με τη MAXUS, αν ισχυει τοτε ναι θα δεις μεγαλη διαφορα στο λακτισμα απο μια αδρανειας. Ολα τα οπλα σκοτωνουν οπως ειπαν ηδη οι συναδελφοι. επωμησε αυτα που σε ενδιαφερουν και καλη επιλογη σου ευχομαι. οτι και να παρεις να το χαρεις. Ολες οι ημιαυτοματες καραμπινες μετα απο μερικες χιλιαδες βολες θελουν αλλαγη επανατατικου ελατηριου και βεβαια που και που καθαρισμο η σωληνα που το φιλοξενει μεσα στο κοντακι για οσες το εχουν εκει. Μην εχει κανενας την ψευδαισθηση οτι θα παρει αδρανειας και θα λειτουργει χωρις συντηρηση.
 
Last edited:
Κολλητος μου (το εχω ξαναπει) εχει την s.magnum την mp153 απο το 2017....εχει ξεβαψει η βαση αλλα ποτε δεν ειχε θεμα....κ το οπλο το καθαριζω εγω μια φορα το χρονο στο τελος κυνηγιου....και την ρυθμιση στο εργοστασιακο σημειο...!
Μαγκες γραψτε λαθος..2007 ηθελα να γραψω....
 
Μηπως ομως της ριχνει και κανα καθαρισμα την αποθηκη να φυγει η μαυριλα που και που η ειναι γουρουνας και δε ριχνει πολλα φυσιγγια???
Λαγο, φασα και που κ που γουρουνι! Αλλα δεν ασχολειται καθολου με το οπλο...να φανταστεις μαζι πηγαμε το αγορασαμε και εγω του εχω κανει ολες τις δοκιμες με φυσιγγια...(δραμια, σκαγια κλπ)! Τοτε ηταν προ κρισεως εποχη και εριχνε και s.magnum δραμια στο κυνηγι.....! Φαντασου βρεχει κ το βαζει το οπλο απευθειας βρεγμενο στην θηκη μεχρι το επομενο κυνηγι
 
Λαγο, φασα και που κ που γουρουνι! Αλλα δεν ασχολειται καθολου με το οπλο...να φανταστεις μαζι πηγαμε το αγορασαμε και εγω του εχω κανει ολες τις δοκιμες με φυσιγγια...(δραμια, σκαγια κλπ)! Τοτε ηταν προ κρισεως εποχη και εριχνε και s.magnum δραμια στο κυνηγι.....
Οραιος ετσι ειναι πιο αναλυτικα γτ ειχα ενα φιλαρακι την καθαριζε συνεχεια λογο του οτι δε βγαινουν ευκολα μετα απο την αποθηκη τα καταλοιπα
 
Οραιος ετσι ειναι πιο αναλυτικα γτ ειχα ενα φιλαρακι την καθαριζε συνεχεια λογο του οτι δε βγαινουν ευκολα μετα απο την αποθηκη τα καταλοιπα
Οντως εκει ειναι δυσκολο σημειο.....εγω το τριβω με λαδι κ ατσαλομμαλο...
 
Γιατι ρε γαμωτο; ποια εταιρία είναι αυτή; έχω παραγγείλει εγώ ένα browning και μου είπαν σε 2 με 3 μήνες παραλαβή.
δεν θέλω να πω ποια εταιρεία είναι και ποιον λόγο επικαλέστηκαν για την ακύρωση της παραγγελίας μου. χθες πάντως έκανα παραγγελία για νέο όπλο το Β725 G5 της browning με αναμονη 80 ημερες, τουλαχιστον αυτη την φορα ευχομαι να μην περιενω αδικα τοσο καιρο .pray to God..pray to God..pray to God.
 
δεν θέλω να πω ποια εταιρεία είναι και ποιον λόγο επικαλέστηκαν για την ακύρωση της παραγγελίας μου. χθες πάντως έκανα παραγγελία για νέο όπλο το Β725 G5 της browning με αναμονη 80 ημερες, τουλαχιστον αυτη την φορα ευχομαι να μην περιενω αδικα τοσο καιρο .pray to God..pray to God..pray to God.
Και εγώ την πάτησα. Παρήγγειλα ένα browning 525 cal 20 shadow μου είπαν 2 με 3 μήνες. Μετά με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο γιατί είναι περιορισμένη παραγωγή και έχουν εξαντληθεί. Καινούρια παραγωγή από Σεπτέμβρη και βλέπουμε μου είπαν. Βάλε και 2 με 3 μήνες να έρθει πάμε 7 με 8 μήνες. Σκέφτηκα μην έχουμε πάλι θέματα με τον covid και πάμε ακόμα παραπέρα. Και τελικά επέλεξα το 525 game one cal 20. Που λογικά υπάρχει και θα έρθει σε 2 με 3 μήνες.
 
Και εγώ την πάτησα. Παρήγγειλα ένα browning 525 cal 20 shadow μου είπαν 2 με 3 μήνες. Μετά με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο γιατί είναι περιορισμένη παραγωγή και έχουν εξαντληθεί. Καινούρια παραγωγή από Σεπτέμβρη και βλέπουμε μου είπαν. Βάλε και 2 με 3 μήνες να έρθει πάμε 7 με 8 μήνες. Σκέφτηκα μην έχουμε πάλι θέματα με τον covid και πάμε ακόμα παραπέρα. Και τελικά επέλεξα το 525 game one cal 20. Που λογικά υπάρχει και θα έρθει σε 2 με 3 μήνες.
το προβλημα πιστευω δεν ειναι οι αντιπροσωπειες αλλα τα μαγαζια λιανικης που για να μην χασουν τα λεφτα σε παραμυθιαζουν πας σκας την προκαταβολη και στο τελος σου λενε δεν υπαρχει παρε αυτο που ειναι ετοιμοπαραδοτο, γτ οταν εφτασα σε σημειο να μιλησω με αντιπροσωπεια μου ειπε απο εξαρχης ειναι αγνωστο ποτε θα παραλαβουμε παλι και οτι σας εχουν πει στο μαγαζι λιανικης ειναι ψεματα γτ εμεις οι ιδιοι δεν γνωριζουμε καν ποτε θα κανουμε παραλαβη παλι.
 
το προβλημα πιστευω δεν ειναι οι αντιπροσωπειες αλλα τα μαγαζια λιανικης που για να μην χασουν τα λεφτα σε παραμυθιαζουν πας σκας την προκαταβολη και στο τελος σου λενε δεν υπαρχει παρε αυτο που ειναι ετοιμοπαραδοτο, γτ οταν εφτασα σε σημειο να μιλησω με αντιπροσωπεια μου ειπε απο εξαρχης ειναι αγνωστο ποτε θα παραλαβουμε παλι και οτι σας εχουν πει στο μαγαζι λιανικης ειναι ψεματα γτ εμεις οι ιδιοι δεν γνωριζουμε καν ποτε θα κανουμε παραλαβη παλι.
Στην δική μου περίπτωση δεν φταίει ούτε το μαγαζί ούτε ο αντιπρόσωπος. Όταν αποφάσισα να πάρω έστειλα mail στην αντιπροσωπεία και ρώτησα αν υπάρχει διαθεσιμότητα σε cal 20. Τα 2 μοντέλα που με ενδιέφεραν. Μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει και έρχονται με παραγγελία οποίο από τα 2 επιλέξω. Ζήτησα την έκδοση shadow και μετά έγινε ότι σου είπα παραπάνω.
 
Τα ίδια Παντελακη μου τα ίδια Παντελή μου. Έτσι κι εγώ 4 χρόνια πριν περίμενα το 725 ένα εξάμηνο, απο τους 2 μήνες που αρχικά είπε η αντιπροσωπεία, μέχρι που το ακύρωσα και πήρα το beretta...
Καμία φορά κάθε εμπόδιο σε καλό που λέει και ο λαός
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top