Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!
 
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ,να ξέρεις πάντως ότι το φόρουμ αυτό από αυτά που εγώ έχω δει σε γενικές γραμμές απαρτίζεται από ανθρώπους που τους αρέσει να βοηθούν εάν μπορούν ,σε εσένα έτυχε να ξέρω το όπλο πολύ καλά και να σε βοηθήσω λίγο παραπάνω εγώ ,πραγματικά πιστεύω ότι έτυχε αυτή την φορά να είμαι εγώ ,πιστεύω ακράδαντα ότι θα μπορούσε να είναι ο οποιοσδήποτε κάποια άλλη στιγμή .
 
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ,να ξέρεις πάντως ότι το φόρουμ αυτό από αυτά που εγώ έχω δει σε γενικές γραμμές απαρτίζεται από ανθρώπους που τους αρέσει να βοηθούν εάν μπορούν ,σε εσένα έτυχε να ξέρω το όπλο πολύ καλά και να σε βοηθήσω λίγο παραπάνω εγώ ,πραγματικά πιστεύω ότι έτυχε αυτή την φορά να είμαι εγώ ,πιστεύω ακράδαντα ότι θα μπορούσε να είναι ο οποιοσδήποτε κάποια άλλη στιγμή .
Εγω σε ευχαριστώ και πάλι Λευτέρη μου και χαίρομαι ειλικρινα που η συγκεκριμένη ομαδα αποτελειται από άτομα σαν εσένα έτσι ώστε να βοηθάει ο ένας τον άλλον!!!
 
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!
Καλορίζικο πατριώτη!!
Να τη χαρείς!!!
 
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!
Καλοριζικη καλα κυνηγια να εχεις
 
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!

καλορίζικο και να το χαρείς όπως θέλεις
 
Χαιρετώ και πάλι την ομάδα!τελικά έγινα κάτοχος μίας a400 xplor unico kick off με 66εκ κάνης! Θέλω να ευχαριστήσω όσα άτομα από την ομάδα ασχολήθηκαν με το θέμα μου και μου εξέφρασαν τις συμβουλές τους και τις απόψεις τους όπως και αυτούς που με ενημέρωσαν άμεσα για την προσφορά που είχε βάλει ο κ. Ζώτος καθώς τελικά το όπλο το αγόρασα από εκει... Επίσης θέλω να υπερευχαριστησω δημόσια το Λευτέρη (https://www.hunterslife.gr/forums/members/pain.587/) αφού μου αφιέρωσε πολύ χρόνο τηλεφωνικός και με συμβούλεψε, βοήθησε σε πολλά θέματα πάνω στο συγκεκριμένο όπλο!!!
Καλορίζικο, καλοτουφεκο,να την χαρείς!!!
 
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος κυνηγός και ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός καινουριου μαύρου αετού 3. Κάποιοι μου προτείνουν με
Διαφορα επιχειρήματα να πάρω την maxus.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ
 
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος κυνηγός και ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός καινουριου μαύρου αετού 3. Κάποιοι μου προτείνουν με
Διαφορα επιχειρήματα να πάρω την maxus.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ
Αν θες πέρνα από δω να μας πεις δύο λόγια για εσένα.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/
 
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος κυνηγός και ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός καινουριου μαύρου αετού 3. Κάποιοι μου προτείνουν με
Διαφορα επιχειρήματα να πάρω την maxus.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ
Τι κυνηγια κάνεις Δημήτρη.
 
Κωνσταντίνε ενδιαφέρομαι να κάνω όλα τα κυνήγια.. και πουλιά, και λαγό, και βάλτο, και γουρούνια.
Αρχηγός είσαι, τα βασικά θα σου πω γιατί δεν τα χω δοκιμάσει. Δύο διαφορετικά συστήματα γνωστά για τα υπέρ και τα κατά αν και είναι υποκειμενικό αυτό όποιος έχει όπλο αερίων ξέρει εκ των προτέρων ότι θα χρειαστεί λίγο παραπάνω χρόνο στο καθάρισμα. Για μένα η maxus είναι το ελαφρύτερο και αν μπορώ να πω ζυγισμενο όπλο αερίων (πάντα εννοώ την αίσθηση που δίνει στα χέρια και όχι τι αναγράφει η ζυγαριά) . Καννη διευρυμένου αυλού σε αντίθεση με την μπενελι που ακολουθεί το 18,4 , και από ότι έχω διαβάσει κυρίως ""βλητικα πολύ καλή. Και τα δύο όπλα που έχεις επιλέξει μπορείς άνετα να κάνεις όλα τα κυνηγια είναι all around που λέμε, περισοτερες πληροφορίες θα μας δώσουν οι κάτοχοι αυτών.
 
Αρχηγός είσαι, τα βασικά θα σου πω γιατί δεν τα χω δοκιμάσει. Δύο διαφορετικά συστήματα γνωστά για τα υπέρ και τα κατά αν και είναι υποκειμενικό αυτό όποιος έχει όπλο αερίων ξέρει εκ των προτέρων ότι θα χρειαστεί λίγο παραπάνω χρόνο στο καθάρισμα. Για μένα η maxus είναι το ελαφρύτερο και αν μπορώ να πω ζυγισμενο όπλο αερίων (πάντα εννοώ την αίσθηση που δίνει στα χέρια και όχι τη αναγράφει η ζυγαριά) . Καννη διευρυμένου αυλού σε αντίθεση με την μπενελι που ακολουθεί το 18,4 , και από ότι έχω διαβάσει κυρίως ""βλητικα πολύ καλή. Και τα δύο όπλα που έχεις επιλέξει μπορείς άνετα να κάνεις όλα τα κυνηγια είναι all around που λέμε, περισοτερες πληροφορίες θα μας δώσουν οι κάτοχοι αυτών.
Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε για τον χρόνο σου. Αυτο περιμένω και εγω.. κάποιον που να έχει προσωπική εμπειρία από τα συγκεκριμένα. Επειδή στα μαγαζιά που πήγα να ενημερωθώ, μπερδεύτηκα πολύ με αυτά που άκουσα. Κατηγόρησαν την μπενελι για τον μικρό αυλό, Ότι μπορεί να γίνει όπλο που δεν σκοτώνει, ξαι ότι για να σκοτώσει θέλει μικρές γομωσεις.. και ότι η μαξους θα ειναι πολύ καλύτερο όπλο, και από άποψη τιμής και από άποψη αξιοπιστίας. Ευτυχώς βρήκα τυχαία την ομάδα εδώ και ελπίζω κάποιος να ξέρει να με κατατοπίσει λιγάκι. Ευχαριστώ και πάλι
 
Κωνσταντίνε ενδιαφέρομαι να κάνω όλα τα κυνήγια.. και πουλιά, και λαγό, και βάλτο, και γουρούνια.
Sbe3 δεν έχω κάνει πιάσει στα χέρια μου αλλά σαν όπλο ειδικά η ξύλινη μου αρεσει πολύ. Maxus έχω προσωπική εμπειρία καθώς έκανα κάποια κυνηγια. Αν σε βολέψει το μικρών διαστάσεων κοντακι είναι ένα πολύ ωραίο όπλο. Με πολύ καλές τουφεκιές ειδικά με aftermarket τσοκ κάνει παπάδες, έχει ωραίο ζυγισμα, είναι σχετικά ελαφρύ όπλο, έχει ωραίο σύστημα γέμισης απογεμισης και έχει μηδαμινό λάκτισμα, λίγο βαριά σκανδάλη με πολύ μικρή διαδρομή όμως και αξιόπιστη λειτουργία.
 
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος κυνηγός και ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός καινουριου μαύρου αετού 3. Κάποιοι μου προτείνουν με
Διαφορα επιχειρήματα να πάρω την maxus.. Θα ήθελα την γνώμη σας. Ευχαριστώ
Καταρχήν μην βιαστείς να αγοράσεις όπλο.
Έχεις πολύ χρόνο ακόμα μέχρι την έναρξη.
Απλά μια ερώτηση ... γιατί θες κάνη super magnum ?
 
Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε για τον χρόνο σου. Αυτο περιμένω και εγω.. κάποιον που να έχει προσωπική εμπειρία από τα συγκεκριμένα. Επειδή στα μαγαζιά που πήγα να ενημερωθώ, μπερδεύτηκα πολύ με αυτά που άκουσα. Κατηγόρησαν την μπενελι για τον μικρό αυλό, Ότι μπορεί να γίνει όπλο που δεν σκοτώνει, ξαι ότι για να σκοτώσει θέλει μικρές γομωσεις.. και ότι η μαξους θα ειναι πολύ καλύτερο όπλο, και από άποψη τιμής και από άποψη αξιοπιστίας. Ευτυχώς βρήκα τυχαία την ομάδα εδώ και ελπίζω κάποιος να ξέρει να με κατατοπίσει λιγάκι. Ευχαριστώ και πάλι
Να μην ευχαριστείς καθόλου φίλε, χαρά μας νέοι άνθρωποι να δίνουν το παρόν με όρεξη για συζήτηση αλλά και να μάθουν πράγματα. Είναι ένα θέμα που έχει συζητηθεί και εδώ πολύ και αν ανατρέξεις σε παλιότερα ποστ θα δεις πολλές γνώμες, πάντα να ακούς γνώμες αλλά να τις φιλτράρεις και να κρατάς αυτό που θεωρείς σωστό. Δεν νομίζω να υπάρχει όπλο που να μην σκοτώνει αλλιώς δεν θα λεγόταν και όπλο, υπάρχει πολύ καφενειακη αντίληψη γύρω από πολλά πράγματα, όπλα, φυσίγγια, τσοκ,μποτάκια και γενικά σε διαφορά προϊόντα θα ακούσεις απόψεις πολλές ο τελικός κριτής όμως θα είσαι εσύ αν σου κάνει κάτι η όχι.
 
Ότι και ανά πάρεις από τις τοπ εταιρείες δεν θα έχεις θέματα βλητικα οι καινούργιες beretta υπερέχουν βλητικα από benelli .Αυτες είναι ποιό εύκολες και αξιόπιστες από μηχανισμό λειτουργίας από τις αερίων ακολουθούν browning fabarm και άλλες εγώ στην θέση σου θα αγόραζα αυτή που θα μου καθόταν καλυτερα σκοπευτικα και εμφανισιακά .Και χωρίς παρεξήγηση από τους μπενελακηδες αλλά η δική μου 350 ανώτερες ντουφεκιες από τον μαύρο αετό 2 που έχω, αποδεδειγμένα και στο κυνήγι και στον πίνακα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top