Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Παιζει κ αυτη στον Καλκαντζακο...μεταχειρο https://www.kalkantzakos.com/Product/6308/mancino,-aristeri-metaheirismeni-karampina-benelli
κάπου είχε πάρει κι εμενα εδώ μέσα κάτι το μάτι μου ... .my man.


https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πωλείται-benelli-mancino-e.3039/

...με εγγύηση και σπέσιαλ τιμή αν πρόκειται για συμφορουμίτες ;)

(παρακαλώ να αφαιρεθεί αν θεωρηθεί γκρίζα διαφήμιση)
 
Last edited:
Μιλάμε πάντα για το όπλο με τα κλειδιά Boss όπως το Perazzi..

View attachment 13095

ας την είχα (την Ferrari) και πήγαινα και σε χωράφι...γνώμη μου είναι να τα χαίρεται κανείς όπλα είναι πιο όμορφα βέβαια από άλλα, αλλά εργαλεία και όσο τα χαίρεσαι (τα κυνηγάς δηλαδή) τόσο νιώθεις την αξία τους.
Φοβάμαι ότι θα είναι προβληματικά ρε παιδιά. Δεν έχω δει να κυκλοφορούν πολλά .sarcastic. .very funny.
 
έχει κανείς εικόνα , εννοώ απτή εικόνα , δλδ να έχει ρίξει ή να είναι δικό του το RENATO GAMBA DAYTONA K13 .

κάθε προσφορά γνώσης δεκτή .............
Η γνωση φιλε ολο τζαμπα δεν γινεται , αν πληρωσεις πουλες κ καφεδες θα μαθεις αναλυτικα
 
Θα τα πουμε εντος εβδομαδας που ερχεται στον ασπροπυργο , θελω να τιμωρησω ενα παιδακι με μια μερεντα που με προκαλει σε μονομαχια


με τρελαίνουν κάτι τέτοια ................ χεχεχε
ένα πράμα σε Ελ πάσο ........................ .terror. .terror. .terror. .terror.

πιάνω πρώτη θέση (για να βλέπω καλά ) από τώρα ................
 
με τρελαίνουν κάτι τέτοια ................ χεχεχε
ένα πράμα σε Ελ πάσο ........................ .terror. .terror. .terror. .terror.

πιάνω πρώτη θέση (για να βλέπω καλά ) από τώρα ................
Θα έρθω κ εγώ με το Μήτσο.....να δεις πως σπάνε τα πιατέλα................στους απέναντι μετασχηματιστές της ΔΕΗ..... .very funny. .very funny. .very funny. .yel..yel..yel.
 
Παρέα καλησπέρα θα ήθελα την γνώμη σας όσοι τα εχετε η γνωρίζεται για αυτά τα 2 όπλα A400 LITE, BERETTA και A400 XPLOR UNICO, για γενικό κυνήγι.
Εγώ έχω την unico ,πολύ καλό οπλο και 4-5 χρόνια δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα ,με το.οπλο έχω ρίξει και 24gr χωρίς ποτέ να έχω πρόβλημα ,η lite είναι συνθετική ,έχει πιο εργονομικό.κοντακι ,εγώ νομίζω ότι η unico δεν έχει πολύ καλό.κοντακι ως προς την εργονομία του ,της lite είναι πολύ καλύτερο ,το σύστημα kick off της lite είναι καλυτερο,η unico είναι super magnum ,η lite magnum και οι δύο έχουν την ίδια κάννη και τα ίδια τσοκ που ο συνδυασμός τους βγάζουν εξαιρετικές τουφεκιές ,δεν είμαι σίγουρος μπορεί η lite να έχει και πιο μακρύ κώνο αλλά δεν νομίζω ,εάν σου αρέσουν τα συνθετικά μέρη τοτε νομίζω ότι πρέπει να επιλέξεις την lite .
 
Εγώ έχω την unico ,πολύ καλό οπλο και 4-5 χρόνια δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα ,με το.οπλο έχω ρίξει και 24gr χωρίς ποτέ να έχω πρόβλημα ,η lite είναι συνθετική ,έχει πιο εργονομικό.κοντακι ,εγώ νομίζω ότι η unico δεν έχει πολύ καλό.κοντακι ως προς την εργονομία του ,της lite είναι πολύ καλύτερο ,το σύστημα kick off της lite είναι καλυτερο,η unico είναι super magnum ,η lite magnum και οι δύο έχουν την ίδια κάννη και τα ίδια τσοκ που ο συνδυασμός τους βγάζουν εξαιρετικές τουφεκιές ,δεν είμαι σίγουρος μπορεί η lite να έχει και πιο μακρύ κώνο αλλά δεν νομίζω ,εάν σου αρέσουν τα συνθετικά μέρη τοτε νομίζω ότι πρέπει να επιλέξεις την lite .

Τι δεν σου αρέσει στην εργονομία του κοντακιού Λευτέρη;
 
Τι δεν σου αρέσει στην εργονομία του κοντακιού Λευτέρη;
Πολύ ανοιχτή λαβή Μάνο.Αυτο βέβαια είναι και θέμα του τι τεριαζει στον καθένα ,όμως νομίζω ότι τελικά και σε μεγάλο αριθμό σε πολλούς δεν άρεσε το κοντάκι των πρώτον Α400 ,πέραν τούτου δεν νομίζω ότι η beretta στα πιο καινούργια της όπλα τυχαία άλλαξε την εργονομία στα κοντάκια .
 
Εγώ έχω την unico ,πολύ καλό οπλο και 4-5 χρόνια δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα ,με το.οπλο έχω ρίξει και 24gr χωρίς ποτέ να έχω πρόβλημα ,η lite είναι συνθετική ,έχει πιο εργονομικό.κοντακι ,εγώ νομίζω ότι η unico δεν έχει πολύ καλό.κοντακι ως προς την εργονομία του ,της lite είναι πολύ καλύτερο ,το σύστημα kick off της lite είναι καλυτερο,η unico είναι super magnum ,η lite magnum και οι δύο έχουν την ίδια κάννη και τα ίδια τσοκ που ο συνδυασμός τους βγάζουν εξαιρετικές τουφεκιές ,δεν είμαι σίγουρος μπορεί η lite να έχει και πιο μακρύ κώνο αλλά δεν νομίζω ,εάν σου αρέσουν τα συνθετικά μέρη τοτε νομίζω ότι πρέπει να επιλέξεις την lite .
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο.
 
Χαιρετώ την ομάδα. Ψάχνω για αγορά επαναληπτική καραμπίνα κοντοκανη με Ρίγα και τσοκ για την κοπέλα μου που θέλει να ασχοληθεί αρχικά με την σκοποβολή ( έχει φάει κόλλημα με την nova που έχω αλλά της πέφτει πολυ μπροστοβαρη) ψάχνοντας την μόνη που βρήκα με τσοκ,ριγα Και σχετικά ελαφριά είναι η παρακάτω τουρκική. Έχεις κάνεις καμιά άποψη γύρο από από αυτό το μοντέλο ή να προτείνει και άλλη; https://www.specialforces.gr/epanalhptikh-karampina-derya-carina-cr-100.html#/product/34920
 
Χαιρετώ την ομάδα. Ψάχνω για αγορά επαναληπτική καραμπίνα κοντοκανη με Ρίγα και τσοκ για την κοπέλα μου που θέλει να ασχοληθεί αρχικά με την σκοποβολή ( έχει φάει κόλλημα με την nova που έχω αλλά της πέφτει πολυ μπροστοβαρη) ψάχνοντας την μόνη που βρήκα με τσοκ,ριγα Και σχετικά ελαφριά είναι η παρακάτω τουρκική. Έχεις κάνεις καμιά άποψη γύρο από από αυτό το μοντέλο ή να προτείνει και άλλη; https://www.specialforces.gr/epanalhptikh-karampina-derya-carina-cr-100.html#/product/34920
Φίλε μου αυτή είναι επαναληπτική ,τι είδους σκοποβολή εννοείς ;
 
Χαιρετώ την ομάδα. Ψάχνω για αγορά επαναληπτική καραμπίνα κοντοκανη με Ρίγα και τσοκ για την κοπέλα μου που θέλει να ασχοληθεί αρχικά με την σκοποβολή ( έχει φάει κόλλημα με την nova που έχω αλλά της πέφτει πολυ μπροστοβαρη) ψάχνοντας την μόνη που βρήκα με τσοκ,ριγα Και σχετικά ελαφριά είναι η παρακάτω τουρκική. Έχεις κάνεις καμιά άποψη γύρο από από αυτό το μοντέλο ή να προτείνει και άλλη; https://www.specialforces.gr/epanalhptikh-karampina-derya-carina-cr-100.html#/product/34920
Νομίζω μια practical πρέπει να κοιτάξεις και όχι επαναληπτική.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top