Σκέφτομαι να αγοράσω..

Όνομα
Βασίλης
View attachment 36384 Καλημέρα φίλοι μου.. Έχει κανείς αυτή τη κάμερα αξίζει;;
Για την κάνη ή για το καπέλο;
Φθηνές σε κάνη όχι Γιάννη.
Μόνο εξειδικευμένες.

Εχω μια gopro και παρόλο που έχω αγοράσει και αντάπτορα για την κάνη δεν την έχω βάλει ποτέ.
Επίσης μην νομίζεις ότι θα δείχνει σαν την shotkam.
Τα θηράματα (λογικά) θα τα βλέπεις πολύ μακρυά.

Όνομα
Γιάννης
Για την κάνη ή για το καπέλο;
Φθηνές σε κάνη όχι Γιάννη.
Μόνο εξειδικευμένες.

Εχω μια gopro και παρόλο που έχω αγοράσει και αντάπτορα για την κάνη δεν την έχω βάλει ποτέ.
Επίσης μην νομίζεις ότι θα δείχνει σαν την shotkam.
Τα θηράματα (λογικά) θα τα βλέπεις πολύ μακρυά.
Καλημέρα φίλε μου. Καλύτερα να λέω να δείτε στα 200 μέτρα έριχνα στο κάπρος χάχα. Πέρα της πλάκας για το κεφάλι θέλω μια σχετικά καλή και όχι πανάκριβη υπάρχει;;

Όνομα
Βασίλης
Καλημέρα φίλε μου. Καλύτερα να λέω να δείτε στα 200 μέτρα έριχνα στο κάπρος χάχα. Πέρα της πλάκας για το κεφάλι θέλω μια σχετικά καλή και όχι πανάκριβη υπάρχει;;
Για το κεφάλι υπάρχουν πολλές.
Φίλος έχει μια sony αλλά ακριβή.
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω, δεν το έχω ψάξει πολύ.

Περιοχή
Αθήνα <-> Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Πέρα της πλάκας για το κεφάλι θέλω μια σχετικά καλή και όχι πανάκριβη υπάρχει;;
Αν θες κάμερα για το κεφάλι, μπορείς να πας και σε πιο φθηνή ακόμα κι από την AKASO -μιας και το αποτέλεσμα θα είναι πάρα πολύ κοντά για τη χρήση που τη θες. Είτε πάρεις την Akaso (130e), είτε την Turbo-x (49ε), ή ακόμα και την GoPro (449e), το "θέμα" έγκειται στο φακό αυτών των καμερών που είναι ευρυγώνιος (fish-eye) και όχι Ζουμ, όπως στις κάμερες κάννης (shotkam, tactacam, κλπ).
Με απλά λόγια, με κάμερα ευρυγώνιου φακού, θα έχεις μεγάλο εύρος κοντινού οπτικού πεδίου, αλλά μετά τα 10-15 μέτρα δεν θα φαίνεται θήραμα, εκτός κι αν έχει το μέγεθος μικρού αυτοκινήτου.