Σκέφτομαι να αγοράσω..

Όνομα
Γιαννης
Φίλε αν η κάννη είναι από ν3, δε θες ούτε κωννους ούτε τσοκακια.
Το μαμά 3στερο σκοτώνει στα 50μ
Χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης και με τη δική μου σκοτώνω 50 μέτρα με τριάρι το θέμα είναι να έχεις όλο το πακέτο και προχτές με ειχε πάρει ένας συνάδελφος που έχει και τις δύο ςς και ν3 και μάλιστα ςς με 18.55 αυλο παραγγελία την είχε κάνει και τις σύγκρινε και μου λέει καταρχήν της ν3 ο άσος είναι 8/10 και η ντουφέκια που του έδωσε η ν3 με τον άσο η ςς ήθελε 2αρι δηλ βγάλανε ίδιες τουφεκιές με ανοιχτοτερο ονομαστικό τσοκ η ςς μέσα αλλά η ν3 έχει τρομερή σκανδάλη και πολύ χαμηλή ανάκρουση αυτό έχει παρατηρήσει προς το παρόν γιατί μου είπε την έχει λίγο καιρό τη ν3 και δεν έχει προλάβει να την δει ακριβώς στην πράξη . Αναμφισβήτητα είναι ένα εξαίρετο βλητικα όπλο ακούω αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω κάτι με σιγουριά τουλάχιστον αν δεν είμαι δίπλα να δω σκοτωματα σε αποστάσεις και με τι νούμερα και γρ σκαγιων γιατί όπως λέω εγώ τις αποδείξεις τις δίνουν τα πραγματικά τερέν σε πραγματικές συνθήκες με φυσιγγακια εργοστασιακά κοινής χρήσης .Πάντως το ότι ακούγονται τα καλύτερα είναι αναμφισβήτητα κάτι το θετικό .

Όνομα
kostas
Χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης και με τη δική μου σκοτώνω 50 μέτρα με τριάρι το θέμα είναι να έχεις όλο το πακέτο και προχτές με ειχε πάρει ένας συνάδελφος που έχει και τις δύο ςς και ν3 και μάλιστα ςς με 18.55 αυλο παραγγελία την είχε κάνει και τις σύγκρινε και μου λέει καταρχήν της ν3 ο άσος είναι 8/10 και η ντουφέκια που του έδωσε η ν3 με τον άσο η ςς ήθελε 2αρι δηλ βγάλανε ίδιες τουφεκιές με ανοιχτοτερο ονομαστικό τσοκ η ςς μέσα αλλά η ν3 έχει τρομερή σκανδάλη και πολύ χαμηλή ανάκρουση αυτό έχει παρατηρήσει προς το παρόν γιατί μου είπε την έχει λίγο καιρό τη ν3 και δεν έχει προλάβει να την δει ακριβώς στην πράξη . Αναμφισβήτητα είναι ένα εξαίρετο βλητικα όπλο ακούω αλλά δεν μπορώ να υποστηρίξω κάτι με σιγουριά τουλάχιστον αν δεν είμαι δίπλα να δω σκοτωματα σε αποστάσεις και με τι νούμερα και γρ σκαγιων γιατί όπως λέω εγώ τις αποδείξεις τις δίνουν τα πραγματικά τερέν σε πραγματικές συνθήκες με φυσιγγακια εργοστασιακά κοινής χρήσης .Πάντως το ότι ακούγονται τα καλύτερα είναι αναμφισβήτητα κάτι το θετικό .
Μέσα στο πακέτο σύγκρισης πρέπει να αναφέρουμε πάντα και το κόστος αγοράς, τουλάχιστον εγώ είναι κάτι που κοιτάζω πάντα.

Καμία αντιπαράθεση.
Το μαμά φουλ στην ν3 το έχω μετρήσει 17.55

Περιοχή
Perth Western Australia/Kavos Corfu
Όνομα
Μαριος
Αδρανειας? Μ2...ουδεν σχολιον...
Montefeltro πολυ καλη.
Παρε μια 1200F Beretta μεταχειρισμενη 400-600Ε.
Αεριων? Η Μαξους ειναι σιγουρα παρα πολυ καλη αλλα μοιαζει με αεροβολο...
Η V3 ειναι σαν τις Harley...κουβαλας τον εργαλειοφορο μαζι...
Α350 και SX4 θα ελεγα...η' την Μαξους 2 αν μπορεις να περιμενεις.

Αμα πρεπει ναι ειναι Browning και καινουργια τοτε θα ελεγα αυτη https://www.pervolarakis.gr/el/proi...es-karampines/browning-fusion-evolve-standard

Όνομα
Κώστας
Καλησπέρα νέος στο κυνήγι.ειμαι ανάμεσα σε baikal mp155 pvc και impala plus.το θέλω για πτηνά κυρίως και ίσως αγριόχοιρο όχι όμως με ομάδα.Γνωστος μου με είπε ότι το Baikal για να πας από ελαφριά σε βαριά γόμωση θέλει λύσιμο και ρύθμιση το πιστόνι. Ισχύει κάτι τέτοιο?Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση?

Περιοχή
Perth Western Australia/Kavos Corfu
Όνομα
Μαριος
Καλησπέρα νέος στο κυνήγι.ειμαι ανάμεσα σε baikal mp155 pvc και impala plus.το θέλω για πτηνά κυρίως και ίσως αγριόχοιρο όχι όμως με ομάδα.Γνωστος μου με είπε ότι το Baikal για να πας από ελαφριά σε βαριά γόμωση θέλει λύσιμο και ρύθμιση το πιστόνι. Ισχύει κάτι τέτοιο?Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση?
Συμφωνα με τον κατασκευαστη οντως ισχυει.
Εγω θα πηγαινα Impala...

Όνομα
Κώστας
Αν δε θέλεις απαραίτητα μια από τις δύο πωλούνται μεταχειρισμένα όπλα οικονομικά και πιο δοκιμασμένα πολύ αξιόλογα.
Συμφωνώ απλά θα το ήθελα του κουτιού και σίγουρα δεν είμαι και τόσο απαιτητικός μιας και είμαι νέος στο άθλημα και πιο πολύ για πουλιά το θέλω και για υπάρχει και ένα όπλο στο σπίτι.

Όνομα
Γιαννης
Το άρωμα του καινούριου και η αίσθηση είναι ωραίο πράγμα αφού το θέτεις έτσι επέλεξε αυτό που νιωθεις όταν το πιάνεις στα χέρια σου πιο οικείο .Και ποτέ μην πάρεις όπλο συμβουλή μου που δεν το έχεις πιάσει στα χέρια σου και δε πα να λέει ο καθένας ότι θέλει γιατί εσύ θα κυνηγάς όχι οι καλή επιλογή εύχομαι.

Όνομα
Βασίλης
η κάνη έχει μέταλλα breda ή είναι γενοσιμη?
Θεός !!!!!!!!!!!!
.exciting.
Να είσαι καλά βρε Γιάννη ... δάκρυσα από τα γέλια ...

Δεν ξέρω τι μέταλλα έχει αλλά αφού την έχει φίλος, δανείσου την και ρίξε καμιά τουφεκιά σε κανένα χαρτί να δεις πως πάει.
Πόσο την δίνει, για τι κυνήγι (εκτός λαγού που το βλέπω στην φωτό) και στα πόσα μέτρα ;;;

Θεός !!!!!!!!!!!!
.exciting.
Να είσαι καλά βρε Γιάννη ... δάκρυσα από τα γέλια ...

Δεν ξέρω τι μέταλλα έχει αλλά αφού την έχει φίλος, δανείσου την και ρίξε καμιά τουφεκιά σε κανένα χαρτί να δεις πως πάει.
Πόσο την δίνει, για τι κυνήγι (εκτός λαγού που το βλέπω στην φωτό) και στα πόσα μέτρα ;;;
Τα Breda τώρα τα κατασκευάζει η Marochi. Είναι ίδια όπλα ίδια μέταλα κτλ.
Τα θρυλικά μέταλα τις Breda τα είχαν τα πρώτα αυτογεμή που κατασκεύασε πριν τα αναλάβει η μπερέττα και τα 2 δίκαννα που κατασκεύαζε. Το Gemini & Sirio, αυτά είχαν το θρυλικό ατσάλι BREDA R

tsakalos

Moderator
Όνομα
Greg
Συνάδελφε πέρνα και από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-557#post-626556