Σκέφτομαι να αγοράσω..

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Σημαντικότατη παράλειψη η πραγματική δοκιμή με φυσίγγια διαφορετικών γομώσεων πριν την αγορά.
Κ φυσικα ελεγχος για συγκλιση των καννων.
Κ εχω την εξής απορια : Ποσοι απο εσας εχετε ελεγξει αν οι καννες στα δικαννα σας χτυπανε στο ιδιο σημειο;;;

Κ εχω την εξής απορια : Ποσοι απο εσας εχετε ελεγξει αν οι καννες στα δικαννα σας χτυπανε στο ιδιο σημειο;;;
Αυτός που το έφτιαξε δηλαδή δεν ήξερε να κάνει σύγκλιση κι θα το κάνουμε εμείς . ( με φραπέ κι κάνα φίλο κάνα απόγευμα ..)

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής

Χαχα! Πολύ καλό!
Άλλη ερώτηση!
Εγώ πάντως όχι, παλιότερα είχα ανεβάσει ένα βιντεάκι που μου είχε κάνει εντύπωση από το εργοστάσιο της Holland & holland που δείχνει τον έλεγχο και την διόρθωση της σύγκλισης των καννών.

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Χαχα! Πολύ καλό!
Άλλη ερώτηση!
Εγώ πάντως όχι, παλιότερα είχα ανεβάσει ένα βιντεάκι που μου είχε κάνει εντύπωση από το εργοστάσιο της Holland & holland που δείχνει τον έλεγχο και την διόρθωση της σύγκλισης των καννών.
Το εχω δει.
Δοκιμασε σε στοχο στα 30 μετρα με μονοβολα 28 γραμμαριων να δουμε τι ψαρια πιανει κ το 828.
Στα Holland εννοειται οτι θα πηγαινουν κ οι δυο βολες στο ιδιο σημειο.
Δυστυχως εμεις δεν εχουμε Holland.
Αν ξεφυγαμε παρακαλω να μεταφερθει στο καταλληλο ποστ...

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Αυτός που το έφτιαξε δηλαδή δεν ήξερε να κάνει σύγκλιση κι θα το κάνουμε εμείς . ( με φραπέ κι κάνα φίλο κάνα απόγευμα ..)
Ακου τι εγινε φιλε... Εχω βασιμες πληροφοριες οτι την ημερα που κολλαγαν τις καννες σε γειτονική χωρα επαιζε η εθνικη τους ομαδα με τη Βραζιλια κ οπως καταλαβαινεις....
Αυτη την παρτιδα την εστειλαν Ελλαδα χαχαχαχα

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Το εχω δει.
Δοκιμασε σε στοχο στα 30 μετρα με μονοβολα 28 γραμμαριων να δουμε τι ψαρια πιανει κ το 828.
Στα Holland εννοειται οτι θα πηγαινουν κ οι δυο βολες στο ιδιο σημειο.
Δυστυχως εμεις δεν εχουμε Holland.
Αν ξεφυγαμε παρακαλω να μεταφερθει στο καταλληλο ποστ...
Kι αν δεν πάνε; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι; Μόνο να το σπρώξω μπορώ...
Βέβαια έχεις δίκιο, καλό είναι να ξέρεις...

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Αν δεν πανε η καλυτερη λυση σεταρεις το κοντακι να ριχνει στη μεση.

Περιοχή
Χιος
Όνομα
Στελιος
Αν δεν πανε η καλυτερη λυση σεταρεις το κοντακι να ριχνει στη μεση.
Κ για να το πω καλυτερα εαν η διαφορα ειναι πχ 16 εκατοστα στα 30 μετρα στον κατακορυφο αξονα, φτιαχνεις το κοντακι ετσι ωστε εκει που σημαδευεις να ριχνει 8 εκ πανω η επανω καννη κ 8 εκ κατω η κατω καννη.

Όνομα
Παναγιώτης
Αν κάνεις δοκιμές σε κάποια απόσταση θα τις διασταυρώνει τις βολές .

Όνομα
Βασίλης
Κ για να το πω καλυτερα εαν η διαφορα ειναι πχ 16 εκατοστα στα 30 μετρα στον κατακορυφο αξονα, φτιαχνεις το κοντακι ετσι ωστε εκει που σημαδευεις να ριχνει 8 εκ πανω η επανω καννη κ 8 εκ κατω η κατω καννη.
.very shoked.
Πολλά φυσίγγια μου μυρίζεται ότι θα πέσουν.

Όνομα
Παναγιώτης
Σωστός, οπότε ανάλογα σε ποια απόσταση θα βγει το πουλί, κάνεις μερικά βήματα μπρος ή πίσω.big smile.
Τα δίκανα διασταυρώνουν τις βολές εκτός και αν ειναι ρυθμισμένα για μονοβολα.Στα πουλιά τη δουλειά τη κάνει η διασπορά.

Όνομα
Βαγγέλης
Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι για αγορά μηχανής ιδιογομωσης, είτε καινούρια είτε μεταχειρισμένη. Με ενδιαφέρει για 12 διαμέτρημα και η γομωσεις θα είναι 24 έως το πολύ 32 γραμμάρια. Λέω για την Lee load all 2. Ποια είναι η γνώμη σας;