Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Αττικη ειναι και το εχει βαλει στο car.
Αλλαξε την τιμη ομως μετα την επικοινωνια με τον ανοιχτοχερη αγοραστη και το ανεβασε στα 4000 .
Μακαρι να το πουλησει σε αυτα τα λεφτα και να βγω λαθος στην αρχικη μου εκτιμηση
Αττικη ειναι και το εχει βαλει στο car.
Αλλαξε την τιμη ομως μετα την επικοινωνια με τον ανοιχτοχερη αγοραστη και το ανεβασε στα 4000 .
Μακαρι να το πουλησει σε αυτα τα λεφτα και να βγω λαθος στην αρχικη μου εκτιμηση ;)
Αυτό που το έχει βάλει 4200;
 
Αττικη ειναι και το εχει βαλει στο car.
Αλλαξε την τιμη ομως μετα την επικοινωνια με τον ανοιχτοχερη αγοραστη και το ανεβασε στα 4000 .
Μακαρι να το πουλησει σε αυτα τα λεφτα και να βγω λαθος στην αρχικη μου εκτιμηση ;)
Είναι πολλά τα λεφτά....
Σε αυτά τα χρήματα πουλάνε σε καινούργια κατάσταση τα 201Ε που είναι ανώτερα...
Το 200 μια καλή τιμή είναι 2000 με 2500 για να τα πάρει κι όλας..
Αν θέλει παραπάνω θα περιμένει πολύ και ίσως κουραστεί...
Οι εποχές έχουν αλλάξει πλέον....
 
Το δινει φιλος που δεν κυνηγαει και ηρθε στα χερια του απο κληρονομια.
Τον συμβουλεψα οτι μια καλη τιμη ειναι στα 2000 και τοσο το βαλαμε αγγελια.
Βρεθηκε υποψηφιος αγοραστης ο οποιος του ειπε οτι σε αυτα τα λεφτα δεν το αγοραζει γιατι θεωρειται κλεψια.
Οταν ο φιλος τον ρωτησε ποσο ειναι η φυσιολογικη τιμη του , του προτεινε να το αγορασει 4000 :oops::oops:

Κατι δεν μου παει καλα....
Και γιατι δεν το έχει αγοράσει ακόμα ; Αφού ήταν τέτοια ευκαιρία τα 2000ευρω γιατί δεν βρέθηκε κάποιος να την αρπάξει;
 
2000 νομίζω είναι ευκαιρία....

4000 πάλι αρκετά ψηλά αλλά δεν αποκλείεται να τα πιάσει αν έχει υπομονή και βρεθεί κάποιος που θέλει το συγκεκριμένο


3000 3200 νομίζω ειναι λογική τιμή δίκαιη για όλους
 
Μετά από μια αντικειμενική εκτίμηση ,θα βρεθούν τα όρια που μπορεί να γίνει μια πώληση δίκαιη ,και να μην πετάει στα σύννεφα η να νοιώθει ότι το σκοτώνει ο πωλητής από άγνοια.
 
Σωστος Λευτερη ;)
Πάντως από τις φωτό δεν με πείθει ότι είναι τόσο καινούργιο, η πεταλούδα έχει ισιώσει...

Στο car παίζουν από 2200, 2500, έως 3000...
Ο Χατζιώτης πουλάει μεν ένα σε άριστη κατάσταση 4000, αλλά είναι έμπορος, θα κάνει και ένα σκόντο, θα αποδώσει και ΦΠΑ, πρέπει να βγάλει και τα έξοδα του μαγαζιού
 
Πάντως από τις φωτό δεν με πείθει ότι είναι τόσο καινούργιο, η πεταλούδα έχει ισιώσει...

Στο car παίζουν από 2200, 2500, έως 3000...
Ο Χατζιώτης πουλάει μεν ένα σε άριστη κατάσταση 4000, αλλά είναι έμπορος, θα κάνει και ένα σκόντο, θα αποδώσει και ΦΠΑ, πρέπει να βγάλει και τα έξοδα του μαγαζιού
Και εγώ που είδα της φώτο δεν μου φάνηκε σε άριστη κατάσταση πάντως, η φώτο βέβαια καμία φορά μπερδεύουν, στα 4200 δύσκολο το βλέπω και εγω.
 
Παρέλειψα να αναφέρω ότι ο έμπορος πρέπει να συνυπολογίσει και το ρίσκο της εγγύησης που πρέπει να προσφέρει.
τα 4200 δύσκολο το βλέπω
Αδύνατο το θεωρώ, θα τόχει να το βλέπει για πολύ καιρό...

Θα έλεγα ότι η αξία του βρίσκεται πιό κοντά στην τιμή που θα το αγόραζε ο Χατζιώτης, παρά στην τιμή που το πουλάει
 
Last edited:
Βρεθηκε υποψηφιος αγοραστης ο οποιος του ειπε οτι σε αυτα τα λεφτα δεν το αγοραζει γιατι θεωρειται κλεψια.
Οταν ο φιλος τον ρωτησε ποσο ειναι η φυσιολογικη τιμη του , του προτεινε να το αγορασει 4000 :oops::oops:
Κάτι δεν πάει καλά ...
 
Το δινει φιλος που δεν κυνηγαει και ηρθε στα χερια του απο κληρονομια.
Τον συμβουλεψα οτι μια καλη τιμη ειναι στα 2000 και τοσο το βαλαμε αγγελια.
Βρεθηκε υποψηφιος αγοραστης ο οποιος του ειπε οτι σε αυτα τα λεφτα δεν το αγοραζει γιατι θεωρειται κλεψια.
Οταν ο φιλος τον ρωτησε ποσο ειναι η φυσιολογικη τιμη του , του προτεινε να το αγορασει 4000 :oops::oops:

Κατι δεν μου παει καλα....
Απατεωνιά.

Μακρυά αμέσως.
 
Βρεθηκε υποψηφιος αγοραστης ο οποιος του ειπε οτι σε αυτα τα λεφτα δεν το αγοραζει γιατι θεωρειται κλεψια.
Οταν ο φιλος τον ρωτησε ποσο ειναι η φυσιολογικη τιμη του , του προτεινε να το αγορασει 4000 :oops:
Το ότι μπορεί να είναι κανένας που δεν είχε δουλειά να κάνει και πήρε τηλ να γλεντήσει κόσμο,το σκεφτήκατε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top