Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Μετά από αρκετή σκέψη ένα b525 shadow και μάλιστα με 76 κάννες. Πιστεύω είναι πολύ καλή επιλογή και για μένα πιο όμορφο με μαύρη μπασκουλα,για κάποια κυνήγια ναι θα το λατρευα σε επιλεκτικές τουφεκιές, πχ φασσες, και με 2 τσοκακια μπορεί να γίνει καλό πάντρεμα. Το θέμα είναι ο εισαγωγέας ανταποκρίνεται στην εισαγωγη κανόνων από 71 και άνω?
Για την εισαγωγη κανονων...να'ναι καλα οι Βρυξελλες... .cofee.
 
Καλησπερα σε ολους... Φευγοντας απο μια beretta belmonte που δεν με ενθουσιαζε κατι πανω της και αγοραζοντας ενα winchester select light beccace με το οποιο εδω και ενα χρονο κυνηγαω μονο με αυτο ( τσιχλα,μπεκατσα,περδικα,ορτυκι)....συμπερανα οτι χρειαζομαι και μια καραμπινα ξανα για κυνηγι αγριογουρουνο αλλα και τσιχλας ..φασσας ωστε να μην μου φευγει το κεφαλι απο τις πολλες τουφεκιες απο το δικανο...
επιλογες σε μπενελι απο 1000-1500 ευρω εχω δει την μοντεφελτρο..την μ2 ...την κολομβο ...με ελκυει περισσοτερο η κολομβο λογο ξυλου ...ποια ειναι η γνωμη σας για τα παραπανω οπλα σε θεμα αξιοπιστιας;;; ευχαριστω πολυ
 
Καλησπερα σε ολους... Φευγοντας απο μια beretta belmonte που δεν με ενθουσιαζε κατι πανω της και αγοραζοντας ενα winchester select light beccace με το οποιο εδω και ενα χρονο κυνηγαω μονο με αυτο ( τσιχλα,μπεκατσα,περδικα,ορτυκι)....συμπερανα οτι χρειαζομαι και μια καραμπινα ξανα για κυνηγι αγριογουρουνο αλλα και τσιχλας ..φασσας ωστε να μην μου φευγει το κεφαλι απο τις πολλες τουφεκιες απο το δικανο...
επιλογες σε μπενελι απο 1000-1500 ευρω εχω δει την μοντεφελτρο..την μ2 ...την κολομβο ...με ελκυει περισσοτερο η κολομβο λογο ξυλου ...ποια ειναι η γνωμη σας για τα παραπανω οπλα σε θεμα αξιοπιστιας;;; ευχαριστω πολυ
Καλησπέρα Δημήτρη, οι benellaκηδες και μη του φορουμ σίγουρα θα σε κατατοπίσουν. Μέχρι τότε πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε (https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-516)
 
Καλησπερα σε ολους... Φευγοντας απο μια beretta belmonte που δεν με ενθουσιαζε κατι πανω της και αγοραζοντας ενα winchester select light beccace με το οποιο εδω και ενα χρονο κυνηγαω μονο με αυτο ( τσιχλα,μπεκατσα,περδικα,ορτυκι)....συμπερανα οτι χρειαζομαι και μια καραμπινα ξανα για κυνηγι αγριογουρουνο αλλα και τσιχλας ..φασσας ωστε να μην μου φευγει το κεφαλι απο τις πολλες τουφεκιες απο το δικανο...
επιλογες σε μπενελι απο 1000-1500 ευρω εχω δει την μοντεφελτρο..την μ2 ...την κολομβο ...με ελκυει περισσοτερο η κολομβο λογο ξυλου ...ποια ειναι η γνωμη σας για τα παραπανω οπλα σε θεμα αξιοπιστιας;;; ευχαριστω πολυ
Παρά πολύ καλο όπλο η μοντεφελτρο.
Την είχα κι έτσι μπορώ να έχω άποψη.
Στα λεφτά της ότι καλύτερο.
 
Παρά πολύ καλο όπλο η μοντεφελτρο.
Την είχα κι έτσι μπορώ να έχω άποψη.
Στα λεφτά της ότι καλύτερ
μετα απο καιρο χρησης βγαζουν θεματα τα συνθετικα τους; αρκετες φορες εχω διαβασει απο δω και απο εκει οτι σαν να κολλανε πανω στο χερι κλπ ισχυουν;
 
μετα απο καιρο χρησης βγαζουν θεματα τα συνθετικα τους; αρκετες φορες εχω διαβασει απο δω και απο εκει οτι σαν να κολλανε πανω στο χερι κλπ ισχυουν;
Φίλε μου εμένα δεν είχαν κανένα θέμα.

Τώρα άμα βάζουν πάνω στο όπλο καθαριστικά που δεν προβλέπονται για πλαστικά τι να πω.

Επίσης η μοντεφελτρο βγαίνει και σε ξυλινη έκδοση και στην έκδοση μπεκατσας στην ουσία το ίδιο όπλο είναι.
 
Αν δεν πηγαίνεις βάλτο πάρε το ξύλινο. Για μένα απείρως πιο όμορφο πιο ζεστό από το πλαστικό κι αν δεν κυνηγάς συνέχεια σε υγρά μέρη καλύτερο. Εκτός και δεν είσαι πολύ προσεκτικός με το όπλο γιατί το ξύλο κάνει σημάδια. Αλλά έστω και μια στο εκατομμύριο να πολυμεριστεί το πλαστικό είναι δράμα. Μια καφετιέρα μου το έκανε αυτό που δεν την πιάνω κιόλας και τελικά την πέταξα.
 
Καλησπερα σε ολους... Φευγοντας απο μια beretta belmonte που δεν με ενθουσιαζε κατι πανω της και αγοραζοντας ενα winchester select light beccace με το οποιο εδω και ενα χρονο κυνηγαω μονο με αυτο ( τσιχλα,μπεκατσα,περδικα,ορτυκι)....συμπερανα οτι χρειαζομαι και μια καραμπινα ξανα για κυνηγι αγριογουρουνο αλλα και τσιχλας ..φασσας ωστε να μην μου φευγει το κεφαλι απο τις πολλες τουφεκιες απο το δικανο...
επιλογες σε μπενελι απο 1000-1500 ευρω εχω δει την μοντεφελτρο..την μ2 ...την κολομβο ...με ελκυει περισσοτερο η κολομβο λογο ξυλου ...ποια ειναι η γνωμη σας για τα παραπανω οπλα σε θεμα αξιοπιστιας;;; ευχαριστω πολυ
Τις ειχα και τις 2 χωρις το παραμικρο παραπονο...

M2 σιγουρα αμα θες για γουρουνι.
Και η Montefeltro στα λεφτα της ειναι καλη ευκαιρια.
Και μην ακους τι λενε για τα συνθετικα μερη.
 
Αν δεν πηγαίνεις βάλτο πάρε το ξύλινο. Για μένα απείρως πιο όμορφο πιο ζεστό από το πλαστικό κι αν δεν κυνηγάς συνέχεια σε υγρά μέρη καλύτερο. Εκτός και δεν είσαι πολύ προσεκτικός με το όπλο γιατί το ξύλο κάνει σημάδια. Αλλά έστω και μια στο εκατομμύριο να πολυμεριστεί το πλαστικό είναι δράμα. Μια καφετιέρα μου το έκανε αυτό που δεν την πιάνω κιόλας και τελικά την πέταξα.
Όχι δεν κυνηγάω βάλτο
 
Φίλε μου εμένα δεν είχαν κανένα θέμα.

Τώρα άμα βάζουν πάνω στο όπλο καθαριστικά που δεν προβλέπονται για πλαστικά τι να πω.

Επίσης η μοντεφελτρο βγαίνει και σε ξυλινη έκδοση και στην έκδοση μπεκατσας στην ουσία το ίδιο όπλο είναι.
Νομίζω ότι η Μοντεφέλτρο στα ξύλινα Μέρη δεν είναι στην προσφορά των 950 €
 
Νομίζω ότι η Μοντεφέλτρο στα ξύλινα Μέρη δεν είναι στην προσφορά των 950 €
Η υπάρχει η μοντεφελτρο λάιτ με ξύλα στα 1150€

Και επίσης υπάρχει η benelli becaccia στα 1095€ με ξύλα...ριγα από ανθρακονημα που στην ουσία είναι ένα μπενελι μοντεφελτρο.
 
Όχι δεν κυνηγάω βάλτο
Πάρε την πιο φθηνή από εμένα (αφού ψάχνεις benelli) με τα χαρακτηριστικά που ζητάς.

Τα όπλα είναι εργαλεία, όχι έπιπλα.
Πέρασαν πολλά χρόνια μέχρι να το καταλάβω.

Μου αρέσουν τα όμορφα όπλα αλλά δεν γίνομαι δούλος σε τίποτα υλικό.
 
Πάρε την πιο φθηνή από εμένα (αφού ψάχνεις benelli) με τα χαρακτηριστικά που ζητάς.

Τα όπλα είναι εργαλεία, όχι έπιπλα.
Πέρασαν πολλά χρόνια μέχρι να το καταλάβω.

Μου αρέσουν τα όμορφα όπλα αλλά δεν γίνομαι δούλος σε τίποτα υλικό
Έχεις δίκιο σ'αυτό δεν είναι έπιπλα τα όπλα... Μάλλον την Μοντεφέλτρο θα πάρω Γιατί βλέπω πολύ θετικά σχόλια από αρκετούς
 
Καλησπερα σε ολους... Φευγοντας απο μια beretta belmonte που δεν με ενθουσιαζε κατι πανω της και αγοραζοντας ενα winchester select light beccace με το οποιο εδω και ενα χρονο κυνηγαω μονο με αυτο ( τσιχλα,μπεκατσα,περδικα,ορτυκι)....συμπερανα οτι χρειαζομαι και μια καραμπινα ξανα για κυνηγι αγριογουρουνο αλλα και τσιχλας ..φασσας ωστε να μην μου φευγει το κεφαλι απο τις πολλες τουφεκιες απο το δικανο...
επιλογες σε μπενελι απο 1000-1500 ευρω εχω δει την μοντεφελτρο..την μ2 ...την κολομβο ...με ελκυει περισσοτερο η κολομβο λογο ξυλου ...ποια ειναι η γνωμη σας για τα παραπανω οπλα σε θεμα αξιοπιστιας;;; ευχαριστω πολυ
Αν βαρας πολλα φυσηγγια με την αδρανια δεν θα δει; Διαφωρα απο το δυκανο ...μονο οπλο αεριον μπερετα/μπραουνιγκ/και αλλα
 
Έχεις δίκιο σ'αυτό δεν είναι έπιπλα τα όπλα... Μάλλον την Μοντεφέλτρο θα πάρω Γιατί βλέπω πολύ θετικά σχόλια από αρκετούς
Να πάρεις τότε την μοντεφελτρο με το απλο κοντάκι το πλαστικό στα 890ευρω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top