Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Βρε παίδες για το συγκεκριμένο όπλο καμιά άποψη???? Είναι Urica 1 αλλά με 18,3 και mobilchoke.
Τι λέτε?

To είχα κυνηγήσει σε παπιά στο εξωτερικό, με τα *** κολλημένα (σκουριασμένα) στην κάννη. Πολύ καλά και μακρινά σκοτώματα ακόμα και με πολύ κακά φυσίγγια.
 
Λογικά πρέπει να έχει Κυριάκο. Ας μας το πει σίγουρα κάποιος που το έχει στην κατοχή του.
 
Κυριάκο την Urica 1 την έχω απο το 2000 και μέχρι στιγμής δεν μου χει παρουσιάσει το παραμικρό..Έχει ρίξει πάρα πολλά φυσίγγια..Μάλιστα μια χρονιά στο Σχιστό έπαιζα με αυτή μη έχοντας σκοπευτικό..Μου κάνει τα κέφια είναι το κύριο όπλο μου για όλα τα κυνήγια μου αλλά δεν πάυει να πέρνω και τα άλλα που έχω στον κυνηγότοπο.. ;)
 
Ευχαριστώ Γεράσιμε.
Εσύ με τι κάννη-αυλό και τσοκ την έχεις????
Πιθανότατα την Κυρίακη να πάω να την δω.
Για να δούμε θα πάμε και σε μπερετα???
 
Last edited:
Ευχαριστώ Γεράσιμε.
Εσύ με τι κάννη-αυλό και τσοκ την έχεις????
Πιθανότατα την Κυρίακη να πάω να την δω.
Για να δούμε θα πάμε και σε μπερετα???

18,3 mobilechoke το 4άρι δεν βγαίνει απο πάνω..Έχω και ένα briley 3,5 για τα μπασίματα
 
Παιδια εχει κανεις την 391 να μου πει γνωμες?
Εχω βρει μια 391 Urica Gold 18.3 αυλο 71 ποντους με τσοκ και σκεφτομαι να την αγορασω.

Κυριάκο αυτή ή 391 που βρήκες πόσο κοστίζει;
 
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Για να δούμε τι θα γίνει.
Πάντως έχω ακούσει από πολλούς την αντίθετη γνώμη. Δλδ πως από τότε που στράφηκε η εταιρεία στο 18,6 πολλοί μέχρι τότε φανατικοί της στράφηκαν στην μπενελι και το 18,4.
 
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Για να δούμε τι θα γίνει.
Πάντως έχω ακούσει από πολλούς την αντίθετη γνώμη. Δλδ πως από τότε που στράφηκε η εταιρεία στο 18,6 πολλοί μέχρι τότε φανατικοί της στράφηκαν στην μπενελι και το 18,4.
γι αυτό σπάνια πουλιέται optima ;;;;;;
που τ άκουσες αυτά;;;;;; ΄
έχεις αναπάντητη πάρε με τηλ.
 
Δλδ πως από τότε που στράφηκε η εταιρεία στο 18,6 πολλοί μέχρι τότε φανατικοί της στράφηκαν στην μπενελι και το 18,4.

Εγώ πάλι έχω δει, δεν έχω ακούσει, την παπιοπαρέα μου, να σπρώχνουν όλοι τις Benelli και παίρνουν Beretta :)
 
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Για να δούμε τι θα γίνει.
Πάντως έχω ακούσει από πολλούς την αντίθετη γνώμη. Δλδ πως από τότε που στράφηκε η εταιρεία στο 18,6 πολλοί μέχρι τότε φανατικοί της στράφηκαν στην μπενελι και το 18,4.


Βλητικά εμπειρικά μιλώντας να πάρεις την 18,6.... οι παλιότερες μπενέλι ανοιγουν αρκετα την κατανομή... οι πιο νέες και ιδίως η Vinci είναι πολύ βελτιωμένες...
Ο Leo μπορεί να σου πεί πιο εμπεριστατωμένη γνώμη...
 
Μάκη έχω δει πολλές αγγελίες για τεκνις που είναι οπτιμα. Και η Μπαρμπάρα θέλει να δώσει το δικό του.
Θα σε πάρω πιο μετά να τα πούμε!!!
Γιώργο στα παπιά είναι αλήθεια πως ο μεγαλύτερος αυλός είναι πλεονέκτημα. Ειδικά στα ατσάλινα. Εκεί η Browning νομίζω έχει καλο συνδυασμό.
 
Γιώργο στα παπιά είναι αλήθεια πως ο μεγαλύτερος αυλός είναι πλεονέκτημα. Ειδικά στα ατσάλινα. Εκεί η Browning νομίζω έχει καλο συνδυασμό.

Δεν είναι θέμα παπιών Κυριάκο, εξάλλου τα παιδιά δεν έχουν άλλο για τα παπιά και άλλο για τα άλλα. Η βλητική συμπεριφορά της Optima είναι βελτιωμένη κατά 10% τόσο σε κατανομή, όσο και σε διάτρηση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top