Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Δεν είναι μόνο η κοινή γεωμετρία της καννης Η μόνο το αχρωμιωτο. Εδώ έχουμε μια σειρά στοιχεία τα οποία συνεργαζονται αναμεταξυ τους κάνοντας τις καννες ρεμι να έχουν αφήσει εποχή. Από τη μια ένα αχρωμιωτο έχει πολύ καλύτερη λειανση ο μακρύς κωνος σε αυτά τα οπλο έχει μια προοδευτικοτητα την οποία δύσκολα τη βρίσκεις και την καταφέρεις ακόμα και με costum παρέμβαση. Από ποιότητα κατασκευής η ν3 συγκεκριμένα το μοντέλο με τα συνθετικα μέρη δε μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο και συγκεκριμένα στη τιμή που την δίνει ο κύριος δ...
Θα έπαιρνα ν3 μόνο για την καννη της προσωπικά και βγάζει μάτι και η εμπειρία δείχνει πως είναι από τις καλύτερες καννες που κυκλοφορούν σήμερα.
Δεν θέλω να πω κάτι για τις βερεττα, έχω και κυνηγάω και με βερεττα και δεν θα δοθει, βέβαια νέας γενιάς δεν είναι. Αυτό που με σιγουριά μπορώ να πω και δεν αξίζει να το επαληθευσω στην πράξη για να το λέω, είναι πως τα αμερικανικά παρόλο που πάσχουν σε αρκετά σημεία σκοτώνουν σκοτώνουν σκοτώνουν με φανταστική δύναμη και θέαμα σε όλες τις καιρικές συνθήκες με όλα τα φυσιγγια εκεί που πολλά κλανουνε.
Δεν είναι οπλο για τσιχλες, καταλαβαίνεις πως το λεω:)
 
Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στην a400 lite και στην v3 ποιο θα επιλεγατε και γιατί;
Beretta lite,καλυτερο κοντακι ,καλυτερο ζυγισμα ,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης ,εξαιρετικη κανη και πλεον μετα τσοκ που κυκλοφορουνε δεν υπερτερη η κανη της v3 ,εχω πλεον εχω πει ειμαι της αποψης οτι το μελλον ειναι στα τσοκ και πιο πολυ στο φυσιγγι,οση κανουν ιδιογομωση ξερουν πολυ καλα τι κανουν και γιατι το κανουν.
 
Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στην a400 lite και στην v3 ποιο θα επιλεγατε και γιατί;
Γεια σου Τασσο!
Η αποψη μου δεν ειναι αντικειμενικη 100% αφου εχω ενα απο τα δυο μοντελα.
Το ν3 θελει καθαρισμα συχνο.Δεν ειναι βρωμικο σαν τουφεκι αλλα δεν παυει να ειναι αχρωμιωτο με τα θετικα και τα αρνητικα του. Σαν τουφεκι καρτεριου το θεωρω ιδανικο. Λιγο μπροστοβαρο και οταν παρει την κινηση δυσκολα τη σταματα. Χαμηλη ανακρουση.Ελαφρυα σκανδαλη. Εχει γραμμες αμερικανικες. Διαφορετικη φιλοσοφια κατασκευης.
Την μπερεττα δεν την εχω ριξει. Εριξα ομως την οπτιμα hp σε δοκιμες και οντως ειχε περισσοτερα κεντα απο οτι η ρεμι. Η ρεμι εχει συγκεντρωση την οποια ισοκατανεμει.
Επωμισε και παρε οτι σου αρεσει περισσοτερο οπτικα και χρηστικα. Καννες καλες θα εχουν και οι δυο. Για μενα καλυτερη καννη εχει η ρεμι. Η καλυτερη καννη δεν φαινεται ουτε στο χαρτι ουτε χαρακτηριζεται απο το τσοκ που φοραει.
Η πολυ καλυτερη καννη σκοτωνει εκει που οι αλλες δεν μπορουν. Σκοτωνουν καθαρα το θηραμα με νο 1 ατσαλινο σκαγιο στα 80 μετρα οπως το καβει εκει ο φιλος παυλος.


Για μενα ναι φιλε.Η ρεμι ειναι καλυτερη.
Καλοριχτο και να εχεις την υγεια σου να το απολαμβανεις!
 
Τόλη δεν έχουμε δει όμως τι κάνει μια κάννη Μπερέτα με νο1 ατσάλι και ίδιο τσοκ στα χέρια του Παύλου,,,επίσης από βίντεο με δύο τουφεκιες στο κοπαδι δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα όταν υπάρχει και ο παράγοντας τύχη,,,θα το δεχομουν αν ειχαμε μεμονωμένα θηράματα να καταβάλλονται στα 80 μέτρα με την ίδια συχνότητα σε σύγκριση με άλλη καννη

Επίσης εκεί που σηκώνει μια κάννη remi δεν σηκώνουν οι άλλες μου ακούγεται πολύ αστείο, άκουσα και 60μ με μαμά 4* και 32γρ ασε,,,δεν σηκώνει γιατί δεν θα σκοτώσει η άλλη κάννη η γιατί αυτός που σηκώνει δεν το έχει ;
 
Επηδη κατεχω και τα δυο οχι τη v3 αλλα 1100 με σταθερο φουλ 76 εκ που ειναι νομηζω ηδιες οι κανες και α400 επησης 76 εκ και εχω κανει αρκετα συγγρητικα η ρεμη ειναι ανωτερη κανη απο τη μπερετα και η διαφορα φενετε εντωνα στο βαλτο με ασχημο καιρο και υγρασια
Καλη η μπερετα αλλα ρεμη δεν ειναι σε θεμα κανη
 
Επηδη κατεχω και τα δυο οχι τη v3 αλλα 1100 με σταθερο φουλ 76 εκ που ειναι νομηζω ηδιες οι κανες και α400 επησης 76 εκ και εχω κανει αρκετα συγγρητικα η ρεμη ειναι ανωτερη κανη απο τη μπερετα και η διαφορα φενετε εντωνα στο βαλτο με ασχημο καιρο και υγρασια
Καλη η μπερετα αλλα ρεμη δεν ειναι σε θεμα κανη
Η Α400 σου εχει βγαλει καθολου κανα προβλημα? Κατι που ακουγοταν για σιδηροδρομο?
 
Η Α400 σου εχει βγαλει καθολου κανα προβλημα? Κατι που ακουγοταν για σιδηροδρομο?
Ναι μου εχει σπασει το συδυροδρομο και ενα κοματι απο το κληστρο και μου χαλασε και τη γλωσα ολλα εγηναν με μια τουφεκια αλλα μου τα αλαξαν ολλα στην εγγυηση
 
Ναι απο τοις πρωτες ηταν αλλα ξερω και αλες δυο περυπτωσεις που ειχαν θεμα με το συδιροδρομο
Απο τοτε ειχες ξανα θεμα? Δεν μπορω να καταλαβω με τις μεγαλες εταιρειες τι συμβαινει κ δεν μπορουν να πετυχουν ανθεκτικα κλειστρα κλπ. στις καινουριες καραμπινες ενω βγαζαν τις παλιες χωρις τετοιου ειδους προβληματα!!
 
Τυποτα το ιδιαιτερο για τιχλες ημουν 32 γρ εμποριου αλλα ειχα ρυξει πολα ιδιογωμοσης και δεν ειχε παθει τυποτα μου εκανε εντυπωση
Η καταπόνηση και η φθορά δημιουργούνται αθροιστικά, δεν σπάνε τα όπλα από τσιχλοφυσιγγα :).
 
Ναι μου εχει σπασει το συδυροδρομο και ενα κοματι απο το κληστρο και μου χαλασε και τη γλωσα ολλα εγηναν με μια τουφεκια αλλ
Απο τοτε ειχες ξανα θεμα? Δεν μπορω να καταλαβω με τις μεγαλες εταιρειες τι συμβαινει κ δεν μπορουν να πετυχουν ανθεκτικα κλειστρα κλπ. στις καινουριες καραμπινες ενω βγαζαν τις παλιες χωρις τετοιου ειδους προβληματα!!


Και οι παλιες beretta εβγαζαν τετοια προβληματα με κλειστρο κ σκανδαλες.
 
Τυποτα το ιδιαιτερο για τιχλες ημουν 32 γρ εμποριου αλλα ειχα ρυξει πολα ιδιογωμοσης και δεν ειχε παθει τυποτα μου εκανε εντυπωση
Κι εγώ πιστεύω οπως έγραψε κι ο Γιώργος ότι η ζημιά είχε γίνει νωρίτερα κι έτυχε απλά να κάνει το κρακ με το 32 αρι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top